Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2014, 22:05   #1
Pedrozo
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 26-04-2012
Skąd: Wrocław Legnica
Model: Focus
Silnik: 1.6 ti-vct 115 km
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Brak mocy, zawyżone spalanie, wariujący prędkościomierz

Czołem,

po raz kolejny Fiesta wywinęła mi numer i zarówno ja, jak i mechanicy, przez których przeszło moje auto nie są w stanie znaleźć rozwiązania problemu.

O co chodzi:

Auto chodziło bez zarzutu do momentu wyjazdu z garażu podziemnego. Przy wyjeździe, podrzuciło przód i od tego zdarzenia auto momentalnie straciło moc a przy okazji wyszło zawyżone spalanie. Byłem z samochodem u "swojego" mechaniora, który do tej pory opiekował się autem i stwierdził, że nie ma pojęcia o co chodzi.

Przy okazji wyszła kolejna usterka, czyli szalejący prędkościomierz i resetujący się licznik kilometrów (zamiast liczb na liczniku robią się "kreseczki"). Usterka wystąpiła po przelutowywaniu impulsatora (gałka włącz/wyłącz/głośność) w radiu. Było lekkie spięcie i od tego momentu prędkościomierz wariuje, ale co ciekawe tylko przy szarpanej jeździe po mieście. Na trasie wszystko jest git.

Po podłączeniu do kompa wyrzuca następujące błędy:

U2200-63-IC
U2197-63-IC
PO 266-70
PO 272-70
PO 269-70
PO 263-70
PO 501-70
Po 571-70

Auto obecnie stoi w kolejnym warsztacie, w którym przeglądnięta została cała instalacja elektryczna i stwierdzono, że tam nic się nie dzieje, bo instalacja jest ok.

Najnowsza teza mówi, że do wymiany są wtryski, ponieważ one powodują spięcie i robią cały gnój.

Piszę, bo może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i znalazł rozwiązanie, które nie wiąże się z wymianą 4 wtrystkiwaczy.

Zasłyszane w internecie tezy:

1. Sprawdzić akumulator, bo jak jest słaby mogą być podobne objawy (ciężko mi uwierzyć, żeby aku miał coś do rzeczy, ale jak to mówią, tonący...)
2. Bezpieczniki posprawdzać, bo coś się mogła powalić po zwarciu z radia.

Jak ktoś ma jakieś pomysły to zapraszam!

Pozdro,
Pedro

Pedrozo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2014, 22:06   #2
Pedrozo
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 26-04-2012
Skąd: Wrocław Legnica
Model: Focus
Silnik: 1.6 ti-vct 115 km
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Brak mocy, zawyżone spalanie, wariujący prędkościomierz

Podbijam temat, ponieważ część usterek została wyeliminowana poprzez:

1) wymianę 4 wtrysków oraz listwy wtryskowej CR z czujnikiem, która spowodowała znaczne zmniejszenie spalania oraz wyeliminowała uciążliwy smród spalin w okolicach komory silnika oraz wnętrzu samochodu;

2) wymiana czujnika VSS spowodowała usunięcie problemu z szalejącym prędkościomierzem.


Są jeszcze dwie kwestie, które trochę mnie niepokoją:

1) po przeprowadzonych wymianach obroty na zimnym silniku zaraz po odpaleniu są nierówne. Wygląda to tak, że zapalam auto po czym wskazówka obrotomierza idzie na 1000 obrotów, po czym spada do około 800, idzie do 900 i z powrotem do około 800. Dzieje się to wyłącznie po odpaleniu samochodu.

2) Cały czas mam wrażenie, że samochód nie ma odpowiedniej mocy i jest mułowaty. Rozmawiałem o tej kwestii z "rzeźnikiem" (po tym jak się popisał, mechanikiem go nie nazwę), który jako pierwszy zajmował się Fiestą i stwierdził, że przy wymianie silnika zamontowali stary EGR, który nie działa tak jak powinien. Ciekawe jest to, że był on czyszczony chemicznie (EGR, nie mechanik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) około rok temu i to spowodowało wzrost mocy, ale tylko do momentu feralnego wyjazdu z garażu.

Pytanie: czy uszkodzony/niedziałający EGR może powodować nierówne obroty? Czy zaślepienie przewodów od EGR będzie miało taki sam efekt jak całkowite wymontowanie tego zaworu? Czy w Fieście 1.4 TDCi, konieczne będą zmiany w programowaniu komputera po wymontowaniu EGR?

Drugie pytanie, a raczej prośba. Czy któryś z forumowiczów z Wrocławia, posiadający Fiestę 1.4 TDCi, mógłby się ze mną spotkać, żeby przejechać się moim autem i stwierdzić czy ma ono taką moc jak powinno, czy może jest z nim coś nie tak (proszę o kontakt na PW). Część mechaników stwierdza, że samochód ma taką moc jaką powinien i takie są osiągi tego silnika. Dla pewności chciałbym poprosić kogoś z Was o pomoc, żebym był pewien, że albo wszystko gra, albo coś jest nie tak. Po tych wszystkich przebojach, po prostu zgłupiałem :]

Z góry dzięki za pomoc!

Pedrozo
Pedrozo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2014, 20:46   #3
jmac83
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-09-2011
Skąd: Łódź
Model: fiesta
Silnik: 1.4 tcdi
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Brak mocy, zawyżone spalanie, wariujący prędkościomierz

Czesto przyczyna mulowatosci samochodu moze byc walniety przeplywomierz. Mozna to sprawdzic odlaczajac go na chwile i jezeli moc sie zwiekszy to masz przyczyne. Inna sprawa ze to auto ma tylko 68 koni wiec nie ma co oczekiwac ze bedzie mial wielka moc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak z ciekawosci ile Cie wynioasla wymiana wtryskow?
jmac83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 19:22   #4
Pedrozo
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 26-04-2012
Skąd: Wrocław Legnica
Model: Focus
Silnik: 1.6 ti-vct 115 km
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Brak mocy, zawyżone spalanie, wariujący prędkościomierz

Czołem,

dzięki serdeczne za odpowiedź. W czwartek jadę na wymianę oleju więc sprawdzę temat z przepływomierzem.

Jeśli chodzi o wymianę wtrysków to za używane zapłaciłem 600 zł plus 250 zł robota.
Pedrozo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy , prędkościomierz , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.