Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2021, 17:47   #21
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Wentylacja i klimatyzacja - uwagi na temat działania

Śledzę te wątki i trochę osób narzeka,ale jeżdziłem kilka sztukami i nie trafiła mi się jakaś taka jak opisują niektórzy.Moim zdaniem mocno przesadzają,ford poprawiał soft trzeba poprosić o wgranie najnowszego.Poza tym niektórzy nie potrafią zrozumieć jak działa climatronik w dzisiejszym samochodzie i myślą że będzie reagował natychmiast i niezauważalnie.Albo są takie, które naprawdę maja coś zepsute.

Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2021, 07:36   #22
marstef
ford::average
 
Avatar marstef
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 132KW (180HP)
Rocznik: 2015
Postów: 163
Domyślnie Brak możliwości wyboru trybu nawiewu

Problem jak w temacie. To znaczy mogę wyklikać/zmienić tryb nawiewu, ale cały czas dmucha tylko na szybę. Czasami załapie i przełączy np. na nogi i znowu mogę klikać, a nadmuch dalej tylko jest na nogi. Zapiąłem się Forscanem i mam błąd w parametrze AIR_MODE_DPOS. Teraz pytanie gdzie szukać tego serwo od sterowania trybem?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Poratujcie jaką serwisówką, jak się dobrać do tego mechanizmu.
Nikt, nic? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez marstef ; 25-10-2021 o 08:08
marstef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2021, 08:26   #23
marstef
ford::average
 
Avatar marstef
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 132KW (180HP)
Rocznik: 2015
Postów: 163
Domyślnie Odp: Wentylacja i klimatyzacja - uwagi na temat działania

Jestem po wymianie silniczka trybu nawiewu. Generalnie powietrze kierowane jest poprawnie, jednak po podpięciu Forscana w parametrze AIR_MODE_DPOS mam błąd, jak przełączę na tryb Auto. Możecie zerknąć jak to jest u Was?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
marstef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2021, 22:01   #24
vwolf
ford::amateur
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 06-01-2016
Skąd: pabianice
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wentylacja i klimatyzacja - uwagi na temat działania

Witam ja mam taki problem mianowicie z kratek że strony pasażera mimo ustawienia na hi wieje 18 stopni. Forscanem robiony reset klimatyzacji i samotest ,brak błędów. Z lewej strony bucha gorącem ze nie idzie wytrzymać a lewa nie zmienia się. Słychać klapy i siłę nadmuchu jak zmieniam temperaturę ale wieje max 18 stopni przy -5 na dworze na postoju temperatura silnika 90 stopni.
vwolf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 07:46   #25
marstef
ford::average
 
Avatar marstef
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 132KW (180HP)
Rocznik: 2015
Postów: 163
Domyślnie Odp: Wentylacja i klimatyzacja - uwagi na temat działania

Cytat:
Napisał vwolf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ja mam taki problem mianowicie z kratek że strony pasażera mimo ustawienia na hi wieje 18 stopni. Forscanem robiony reset klimatyzacji i samotest ,brak błędów. Z lewej strony bucha gorącem ze nie idzie wytrzymać a lewa nie zmienia się. Słychać klapy i siłę nadmuchu jak zmieniam temperaturę ale wieje max 18 stopni przy -5 na dworze na postoju temperatura silnika 90 stopni.
Odczytaj Forscanem parametry modułu FCIM -> LBLND_DR, RBLND_DR, może zacięła się klapa mieszania powietrza.
marstef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2022, 10:31   #26
bartek2504
ford::average
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 11-02-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 EB 240KM +lpg KME NEVO SKY DIRECT
Rocznik: 2015
Postów: 83
Domyślnie Odp: Nie dziala nawiew na szybę i nogi

Cytat:
Napisał lechwroc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
ostatnio moje auto dopadła niemiła, szczególnie w deszczowe dnie, przypadłość - niezależnie od ustawień kierunku nawiewu dmuchają tylko te środkowe, nic nie dmucha na szybę czy nogi.
Przy przestawianiu kierunku nie słuchać żadnych dźwięków, które sugerowałyby otwieranie czy zamykanie klapek.
Ktoś miał taki przypadek?
Od czego zacząć poszukiwania?
cześć, mam taki sam problem, nie dziala nawiew na nogi i przednią szybe, od czego zacząć? czytalem o silniczku pod obudową kierownicy ale chce miec pewność Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
bartek2504 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2022, 08:32   #27
smn
ford::average
 
Avatar smn
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 03-09-2012
Skąd: Katowice
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 72
Domyślnie Re: Odp: Wentylacja i klimatyzacja - uwagi na temat działania

Cytat:
Napisał marstef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem po wymianie silniczka trybu nawiewu. Generalnie powietrze kierowane jest poprawnie, jednak po podpięciu Forscana w parametrze AIR_MODE_DPOS mam błąd, jak przełączę na tryb Auto. Możecie zerknąć jak to jest u Was?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Witam, sam wymieniales czy dawales do serwisu? Czeka mnie niestety to samo . Mozesz zdradzic wiecej szczegolow samej wymisny?
smn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2022, 08:43   #28
marstef
ford::average
 
Avatar marstef
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 132KW (180HP)
Rocznik: 2015
Postów: 163
Domyślnie Odp: Re: Odp: Wentylacja i klimatyzacja - uwagi na temat działania

Cytat:
Witam, sam wymieniales czy dawales do serwisu? Czeka mnie niestety to samo . Mozesz zdradzic wiecej szczegolow samej wymisny?
Wymieniał mi znajomy mechanik. Ma sprytne ręce i gibkie ciało - dosłownie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Musiał się dobrze wykręcać przy wymianie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marstef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujnik temperatury , klimatyzacja , kratka , nawiew , wentylator


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.