Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-07-2022, 07:22   #681
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Może właśnie ta świeca z gniazdem. Nawet jakbym miał czyścić z nagaru co wymianę powiedzmy rozrządu co wyjdzie raz na 5 lat to będę to robił.

Niech się ktoś przypomni za jakiś czas to wkleje aktualny wykres.

pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2022, 07:51   #682
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Aaa, oczywiście vaporizer też nowy org z aso
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2022, 08:10   #683
QUIET
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo MK4 FL, Ford Kuga MK1, Ford Focus MK1
Silnik: 2.0TDCI 163KM, 2.0TDCI 136KM; 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2011, 2009, 2003
Postów: 251
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
daj znać po trasie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie moduł par był jak nowy mimo nalotu 270k. Od 100k jest u mnie także na pewno nic nie było robione przy nim. Moduł par paliwa bez problemu udało się odkręcić jak i samą świece. Bez żadnego grzania czy cudowania. Stąd też mam pewność że jednostka jest w dobrej kondycji- nie dymi. Czytając cały ten wątek zaczynam mieć pewność że ekologia w sterowniku robi swoje..
Coś mi się wydaje że jedyne rozwiązanie to faktycznie wywalanie EGR z programu. Choć z drugiej strony skoro miałem nieszczelny dolot (intercooler) to może on zasyfił mi DPF. No ale 20k po jego wymianie zrobiłem a interwał wypalania zamiast się zwiększać zmniejsza się..Za miesiąc lecę do Chorwacji..mam nadzieję że wszystko się przedmucha i wróci do normy..
QUIET jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2022, 19:53   #684
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Po trasie nadal dupa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 323 km na autostradzie przy średniej 140 km/h
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2022, 13:50   #685
Balian8
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-08-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 80
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Nie będę zakładał nowego tematu, bo "problem" poniekąd ma chyba związek z DPF.
Jak co roku wyjazd w góry i jak co roku coś musi być nie tak.... Zaraz po wyjezdzie z Wawy zapaliła się "usterka silnika" i myślałem, że to dawny co kilkumiesięczny problem z lambda... Ale nie, wyskoczyło P00BC, czyli zbyt niski przepływ powietrza. No ok zjechałem po jakimś czasie na pobocze, no i widzę, że rura (sorry za profesjonalne słownictwo) wychodząca z filtru powietrza lekko jest obluzowana, wiec włożyłem ja mocniej i dokrecilem obejmę. Niestety na długo nie pomogło, bo po mocnym przyspieszeniu lekko szarpnęło i znów wyskoczył ten sam błąd....
Jak to się wiąże z DPF? Jak błąd wyskoczył, to zauważyłem, ze DPF load sobie ładnie spadł i nie zapełniał się za bardzo... Potem zauważyłem, że EGR na stałe jest na 0%. Co śmieszne ja chcę wyprogramować EGR ale chyba nie w ten sposób.
Czy to wszystko znaczy, że EGR mi pada lub jest mocno zanieczyszczony i on był powodem problemów z DPF?

Ostatnio edytowane przez Balian8 ; 23-07-2022 o 13:52
Balian8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2022, 17:36   #686
Bartiasix
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 04-12-2022
Skąd: polkowice
Model: Mondeo mk4
Silnik: Dw10c 2.0tdci
Rocznik: 2014
Postów: 1
Post Dw10c skaczący soot_dpf, częste wypalanie

Witam, mam problem z skaczącym parametrem Soot_DPF w Mondeo mk4 z 2014r z silnikiem Dw10c a mianowicie po prawidłowym wypaleniu DPF parametr soot spada z 80% do 27% po czym po ok. 3-5minutach parametr ten w szybkim tempie (20sec) wskakuje na 60% rosnąc po 5-10% przez co dpf wypala się co ok 150-200km. W tamtym tygodniu pierwszy raz po wypaleniu, soot z ok.30% ładnie się napełniał po 1%, wtedy kolejne wypalanie było po 2 razy większym interwale. Było to podczas jazdy mojej żony wiec możliwe jest ze nie zwróciła uwagi na wypalanie i wyłączyła auto przy 30%soot . Temperatura przy wypalaniu osiąga 650 C.Podejrzewam czujnik różnicowy , ponieważ to on odpowiada za pomiary z różnicy ciśnień a z tego co się orientuje to load jest stanem faktycznym zapchania filtra a soot wskazuje stopień zapchania wyliczony z czujnika. Dodam ze auto nie dymi, tylko podczas wypalania zauważyłem białą chmurę oraz wydaje mi się że auto powinno być żwawsze jak na 160km z turbinką. W tamtym miesiącu oddałem auto do mechanika lecz on twierdzi ze wszystko jest ok, wypalił statycznie dpf i soot spadł do 20%. Sprawdził również parametry egr, wtrysków i jest przekonany ze wszystko jest wporzadku, zalecił wycinkę dpf i po problemie , jednak wolałbym by autko było sprawnę w fabrycznej konfiguracji . Miał ktoś może podobny problem i poradzi na co zwrócić uwagę lub jak rozwiązać tą zagwozdkę?
Jestem z dolnegośląska z okolic Lubina , o kontakt do sprawdzonego fachowca również proszę .
Pozdrawiam
Bartiasix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2023, 08:57   #687
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Skąd dochodzie zasilanie paliwa do wtryskiwacza na DPF w DW10C? Chodzi mi o to czy bezpośrednio z pompy wysokiego ciśnienia czy z szyny common rail? Idealnie byłoby gdyby ktoś wskazał dokładnie który to przewód paliwowy ze złączką.

Pozwolę sobie zacyfować zdjęcie które wrzucił kolega Zbyniu123

Cytat:
Napisał Zbyniu123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2023, 09:40   #688
predssj4
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 02-02-2020
Skąd: Białystok
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 5
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

cześć, dodam od siebie co mi pomogło pozbyć się problemu z DPF-em, a właściwie jak pewien serwis to rozwiązał.

MK4 06.2014, 140KM

Problemy były podobne jak tutaj dużo osób opisuje, czyli
Load - jakieś 60%-70% podczas rozpoczęcia wypalania, w trakcie wypalania NIE spada, 5 min po wypaleniu spada o około 10%.
Soot - 80% podczas rozpoczęcia, 26% po zakończeniu.

Problem głównie taki, że Soot (na skutek tego ze LOAD nie spada w ogóle, albo bardzo mało) wskakiwał 1-5 min po wypalaniu od razu na 60-77% i niedługo cykl się powtarzał od nowa.
Starczało na przejechanie może 50-100km ale bywało tak, ze potrafił się wypalać 3x na odcinku kilkudziesięciu km.

Rozwiązania jakie próbowałem:
1. Czyszczenie świecy dopalającej - nie pomogło - przejechane kilkadziesiąt tyś km
2. Zasłonięcie i wprogramowanie EGR - nie pomogło - również opinia po kilkudziesięciu tyś km - ale i tak polecam po spalanie spadło o około 0.5L - czyli się opłaca
3. Zostawiłem samochód w serwisie SolidGarage w waw:
- wymiana świecy dopalającej na nową
- czyszczenie DPF
- regeneracja (tutaj nie wiem co to dokładnie było robione - chyba robocizna)

Problem jak ręką odjął - prawie, bo LOAD nadal jest na około 40% po wypaleniu - z tego co porównywałem z kolegi mondeo to trochę sporo, u niego spada do około 20-25% po wypaleniu. Ale nie ma też co szukać dziury w całym, bo teraz LOAD nie wpływa na SOOT który skakał do w/w poziomu.
Starcza to na przejechanie od 750 nawet do 900-paru km w zależności czy sama trasa czy trochę miasta - sprawdzane aplikacją FDPF i przejechane już 5-6 tyś, więc raczej działa.

Ostatnio edytowane przez predssj4 ; 25-12-2023 o 09:43
predssj4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2024, 19:01   #689
Mundek5k
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 30-01-2024
Skąd: Płock
Model: mk5
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 11
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Dodam podobny problem może ktoś i mnie pomoże.
Silnik 2.0 dpf wypala się co 20-30 km zainstalowałem sobie Forscsana.
DPF LOAD zapełnia się bardzo szybko do 100% przy DPF SOOT w granicach 6-7% max po czym temperatura spalin rośnie na ponad 600 i po paru kilometrach DPF LOAD ślicznie schodzi do 6-7% i powtórka na dystansie 30 km zapełnia się LOAD na 100% i tak w kółko.
Auto pracuje poprawnie.
Zapchany DPF ?
Mundek5k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2024, 19:13   #690
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,993
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Raczej czujnik różnicy ciśnień
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , dymi , egr



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.