Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2022, 23:55   #1
Wandzik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-09-2016
Model: C-max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 41
Domyślnie Kontrolka ABS świeci non stop

Witam. ABS ESP. Mianowicie ostatnio z dnia na dzień pojawił się komunikat ABS. Nadmienię ze w poprzedzającą noc przeszła potezna burza z piorunami. Akurat po tej burzy z wyładowaniami atmosferycznymi pojawił się błąd ABS. U mechanika pod kompem pokazało ze mam nagle wszystkie 4 czujniki ABS walnięte. Skasował te błędy i po przejechniu ok 1000km nagle znowu się pojawił błąd ABS tylko tym razem juz nie znika. Poprzednio pojawiał się na 5 sekund i znikał czasami na 10 min i znikał a teraz od tyg non stop. Może to być sterownik ABS? Czy mógłbym prosić schemat ABS ESP aby przejrzeć kable do samego sterownika? Gdyz 4 czujniki naraz to jest nie możliwe. Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez Wandzik ; 31-07-2022 o 22:37 Powód: Edycja tytułu
Wandzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2022, 15:01   #2
Wandzik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-09-2016
Model: C-max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 41
Domyślnie Odp: Kontrolka ABS świeci non stop

Aktualizacja...
Ponownie podłączyłem Auto pod kompa i wykazuje ze sa 4 bledy na sensorach ABS. Po wykasowaniu błędów i po krótkiej jeździe próbnej komputer pokazuje tylko błąd na tylnym lewym sensorze ABS. Mechanik mowi ze jeden popsuty sensor odpowiada za błędy na wszystkich . Ale najlepsze teraz ze po wykasowaniu błędów pokazała się nowa ikonka od hamulca ręcznego mimo ze hamulec nie jest zaciągnięty, Auto toczy się z górki bez hamulca ręcznego beż żadnych oporów a po zaciągnięciu ręcznego stoi nie ruchomo. A ikonka nadal swieci. Załączam zdjecie. Czy to wszystko jest związane z ABS? Czy mogę jeździć do czasu wymiany sensora ABS?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20220807_142915.jpg (91.1 KB, 23 wyświetleń)
Wandzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2022, 14:19   #3
Wandzik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-09-2016
Model: C-max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 41
Domyślnie Odp: Kontrolka ABS świeci non stop

Problem rozwiązany. Moduł sterowników pompy ABS się przegrzał. Zakupiłem używana pompę ABS z modułem wg nr jaki Ford zalecił, zamontowali, zaprogramowali i wszystko elegancko.
Wandzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.