Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-09-2020, 06:22   #21
BrysQ
ford::beginner
 
Avatar BrysQ
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 16-10-2013
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Wymiana podstawy anteny na tzw upgrade - bez wymiany kabla

Cytat:
Napisał Andrzej_Tychy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć, czy da się dokupić samo oczko do zielonego kabla radiowego?
Ewentualnie kabel już oczkiem ale tylko ten kawałek do łączenia w słupku "A" po stronie kierowcy?
Kolego w standardzie ten kabel już nie występuje, więc Oczko również, ale jeżeli zależy Ci na samym oczku to podpytaj w sklepach radiowych./antenowych.


Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

BrysQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2020, 11:44   #22
Martinaz667
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 83
Domyślnie Odp: Wymiana podstawy anteny na tzw upgrade - bez wymiany kabla

nie znalazłem takiego wątku więc pytam - czy w przedlifcie jest możliwość zamontowania anteny wewnętrznej z wersji poliftowej - te nie mają wielkiego bata na czole.
mam blaupunkta nx, co trzeba byłoby dokupić?
Martinaz667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2020, 16:54   #23
Bakra
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-12-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK IV Tito
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Wymiana podstawy anteny na tzw upgrade - bez wymiany kabla

To ja dodam trzy słowa. Kupiłem zestaw "upgrade" gdzie nakrętka była już połączona z przewodem. W moim przypadku nie można usuwać tych zaczepów z nowej podstawy, wchodzą one w dziurę w dachu, tam gdzie był taki czarny "gwint" od starej. Trzymają one całą podstawę, bez nich odpadnie. Części oryginalne
__________________
Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI
Były -Ford Mondeo MK2 2.0, Volvo S40 T4, Opel Astra GSI 2.0, Toyota Camry 2.0 TD
Bakra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2021, 21:04   #24
Snajper85
ford::amateur
 
Imię: On
Zarejestrowany: 26-04-2021
Skąd: Zagranica
Model: Ford mondeo mk4
Silnik: 2.5
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie NO GPS komunikat

Witam!

Wczoraj nagle wyskoczyło mi powiadomienie no gps na czerwono, nie wyszukuje również żadnych satelit. Kiedyś tez miałem podobna sytuacje, ale wszystko szybko wróciło do normy tak jak by gubił satelity. Czy ktoś na forum już miał podobny problem? Zastanawiam się, czy da się to ustawić bez potrzeby wyciągania całego radia i wymieniania kabla z antena. Może tez dało by się wymienić tylko sama antenę wtedy nie musiał bym bebeszyć całego panelu wokół radia. Czy wie ktoś gdzie taka antena może się znajdować? Chciałbym też wiedzieć, jaka antenę ewentualnie zakupić, żeby pasowała do mojego modelu auta. Posiadam forda mondeo mk4 rocznik 2007 2.5T benzyna.
Snajper85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2021, 21:05   #25
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: NO GPS komunikat

antena GPS
jest w stopce anteny dachowej
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2021, 19:40   #26
Snajper85
ford::amateur
 
Imię: On
Zarejestrowany: 26-04-2021
Skąd: Zagranica
Model: Ford mondeo mk4
Silnik: 2.5
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: NO GPS komunikat

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
antena GPS
jest w stopce anteny dachowej

Tylko ta stopka anteny jakaś mała wiec nie jestem pewien czy by tam weszła antena gps. Ale sprawdzę, dzięki za odpowiedz.

Wie ktoś jeszcze jak się dostać do tej anteny??? Wysyłam parę zdjęć.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG-20210616-WA0000.jpg (94.3 KB, 146 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG-20210616-WA0001.jpg (99.2 KB, 160 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG-20210616-WA0002.jpg (95.2 KB, 141 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG-20210616-WA0003.jpg (98.2 KB, 133 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Snajper85 ; 16-06-2021 o 19:58
Snajper85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2021, 19:44   #27
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: NO GPS komunikat

Cytat:
Napisał Snajper85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wie ktoś jeszcze jak się dostać do tej anteny???
Może by tak kolega przeczytał temat od początku?

Już i tak moderator zrobił prezent i połączył tematy, bo przecież łatwiej napisać kolejny raz prośbę o pomoc niż przeszukać zasoby forum.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2021, 19:44   #28
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: NO GPS komunikat

Cytat:
Napisał Snajper85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wie ktoś jeszcze jak się dostać do tej anteny???
odkręcając schowek ...
trzeba wyjąć lampkę i masz potem po bokach dwie śrubki ... i schowek schodzi na dół

Cytat:
Napisał Snajper85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko ta stopka anteny jakaś mała wiec nie jestem pewien czy by tam weszła antena gps
cóż .. małej wiary jesteś
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2021, 22:06   #29
maciejk9
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 27-05-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wymiana podstawy anteny na tzw upgrade - bez wymiany kabla

Moja stopka, ta wycofana z produkcji i sprzedaży w Mondku 2008 Titanium (bez GPS, z pakietem telefonu) jeszcze działa ale wygląda tragicznie, więc stwierdziłem że przyszedł już czas na wymianę.

Zastanawiam się na zakupem zestawu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pytanie czy ktoś z kolegów montował coś takiego, a jeśli tak, jak działa? Jak zbiera antena? Jakość sygnału? Gorsza, lepsza czy porównywalna z zestawem oryginalnym?

W w/w zestawie bat nie jest oryginalny i stąd przede wszystkim moja obawa co do jakości odbioru?

Najchętniej kupiłby osobno stopkę (ta jest dostępna bez problemu), ten konektor (no właśnie jest szansa gdzieś dostać coś takiego osobno, może ktoś z was wie gdzie by to można kupić) i nowy, oryginalny bat.

Z góry dzięki za pomoc i sugestie
maciejk9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2022, 18:48   #30
tmuller
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2012
Model: mondeo mkIV
Silnik: 2.0 Duratorq
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana podstawy anteny na tzw upgrade - bez wymiany kabla

Poczytałem temat i mam takie pytania- mam antenę jak na zdjęciu (jak rozumiem jest to antena GPS), radio mam zwykłe nie- GPS i nie będzie mi to potrzebne. Kupiłem antenę bez GPS i mam pytanie czy jest możliwość podłączenia jej pod dotychczasowy kabel, czy konieczna jest wymiana również kabla antena- radio?
Po rozebraniu konsolki z lampką ukazał mi się widok jak na zdjęciu. Próbowałem odkręcić śrubę torxem, ale jest jak przyspawana. Czy ktoś miał już taką sytuację i ma patent jak ją odkręcić, czy pozostaje wiercenie?
Przede wszystkim jednak prośba o informację czy można podpiąć zwykła antenę do zielonego przewodu ze zdjęcia- oczywiście po założeniu odpowiedniej końcówki na kabel (mam taką kupioną z anteną).
Z góry uprzejme dzięki za rady/uwagi.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1659980437247.jpg (96.4 KB, 92 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 1659980437236.jpg (79.3 KB, 123 wyświetleń)
tmuller jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.