Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-08-2022, 20:28   #1871
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

A do tego egr remover jeszcze odma remover i parę innych systemów też jest zbędnych

EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2022, 19:39   #1872
Jones_1
FCP member
 
Avatar Jones_1
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 15-06-2021
Skąd: Rawa Maz.
Model: Fokus MK2
Silnik: 2,0 PB
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

auto mam od roku zrobiłem test forscanem i komunikat EGR nie przeszedł testu
załączyłem wszystko co mam dostępne z egr i nie wiem czy to oznacza że mam wprogramowany czy padnięty ?
auto raz na jakiś czas zgłasza mi problem ale sądziłem że to problem katalizatora błąd p0420
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Jones_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2022, 15:17   #1873
matek45
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 26-01-2021
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Witajcie,
Posiadam kabel Viaken Vscan STN1170 oraz program ForScan. Mój samochód to s-max 2.0 Tdci z 2012 roku. Udało mi się nim już włączyć kilka fajnych funkcji w samochodzie (automatyczne ryglowanie drzwi po ruszeniu, zapalanie się świateł awaryjnych przy gwałtownym hamowaniu).
Robią się chłodniejsze dni ostatnio (rano jest 4-5 stopni) i zastanawiałem się dlaczego powietrze nie nagrzewa się*szybko, skoro mam nagrzewnicę elektryczną PTC? Po wejściu w BCM nie mam widocznej opcji z tą nagrzewnicą (na YT jest kanał "mondeo porady", gdzie widziałem taki wiersz). Sprawdziłem u siebie czy na pewno mam tę nagrzenicę (podobno we wszystkich dieslach montowali, ale cholera wie.. Okazało się, że mam)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na innym filmie w tym kanale, było pokazane jak uruchamiać niektóre opcje poprzez IPC. Należy wybrać czwartą opcję - IPC Module configuration. Niestety u mnie są tylko trzy:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nasuwa mi się sporo pytań:
1. Czy to wina kabla, że nie widzę wszystkich modułów na liście w forscanie? Niby wcześniejsze rzeczy udało się zapisać z powodzeniem. Zauważyłem jednak, że po połączeniu z BCM, kasuje mi się godzina i data w samochodzie (w liczniku i radio - są ze sobą połączone). Czy to normalne?
2. Czy powinienem widzieć opcję*PTC na liście funkcji w BCM czy czasami jest on podłączany do innych modułów?
3. Skoro fizycznie posiadam nagrzewnicę ale nie widzę jej na liście w forscanie, to czy mimo wszystko powinna pracować prawidłowo (ogrzewać powietrze w chłodne dni)?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i wskazówki w tym temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
matek45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2022, 16:32   #1874
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,329
Domyślnie Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

W central configuration bcmi sprawdź tylko jak wejdziesz w programowanie to zmień poziom do którego opcji masz mieć dostęp i wtedy wyszukaj ptc heater.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2022, 16:35   #1875
matek45
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 26-01-2021
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie Re: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Mogę zmienić tryb, np na "inżynieryjny 1", jednak nie zmienia to ilości wyświetlanych funkcji. Gdzie należy szukać tego poziomu?
matek45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2022, 18:03   #1876
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,329
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Właśnie tam.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2022, 19:02   #1877
matek45
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 26-01-2021
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie Re: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

No to zarówno w tym zwykłym trybie, jak i inżynieryjnym, nie widzę funkcji z nagrzewnicą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Jak jestem w zwykłym trybie, to widzę różne funkcję ale nie mogę ich edytować. Dopiero po wejściu w tryb inżynieryjny to jest opcja zmiany ich wartości na inne
matek45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2022, 19:38   #1878
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Tutaj pobierz sobie dane podwykonawcze a następnie poszukaj jakiegoś edytora asbuild np. tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i tam na sucho sobie przesledz co miałeś fabrycznie i co można zmienić.

W focusie PTC jest na pozycji 39. W S-Max nie wiem.
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2022, 11:36   #1879
matek45
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 26-01-2021
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Czas na mały update.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , miałeś rację. W tych trybach jest opcja: normalny, inżynieryjny oraz pokazujący ukryte funkcje. Po wybraniu (+ ukryte) udało się odnaleźć PTC heater. Ustawiony jest na "With PTC heater", więc wydaje się ok.

W takim razie nowe pytania:
1. Jakie muszą być spełnione warunki, aby takie ogrzewanie zaczęło działać? Dzisiaj były +4 stopnie, ustawiłem auto na grzanie szyby "max" oraz ogrzewania elektryczne szyb przedniej i tylnej. Nie zauważyłem jakiegoś ciepłego powietrza po kilku minutach nagrzewania.
2. Dlaczego po wejściu w BCM resetuje mi się godzina i data? Czy to normalne zachowanie?

Bump: Poszperałem i mam już odpowiedź na pierwsze pytanie:
"If the interior temperature has been set to HI, or if the heater controls have been switched to the highest setting, the air conditioning system sends an "electric booster heater ON" request signal to the BCM via the MS-CAN . The BCM controls the electric booster heater with a PWM signal.

The BCM activates the electric booster heater depending on the following parameters:

Engine coolant temperature is below 60°C (140°F)
Ambient air temperature is below 10°C (50°F)
Sufficient generator capacity is available

The electric booster heater electronics activates 3 output stages depending on a PWM signal generated by the BCM . The output stages switch the 3 heating elements of the electric booster heater ON or OFF individually, allowing the heating periods of the individual elements to overlap. Due to the variable switch-on duration, continuously variable temperature control is possible. The overall heating power of the 3 heating elements is linearly proportional to the PWM signal. If the PWM signal is below 10% or above 95%, the electric booster heater is not activated.

The electric booster heater is deactivated when an engine coolant temperature of 70°C (158°F) or an ambient air temperature of 20°C (68°F) is exceeded."
matek45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2022, 13:53   #1880
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

wystarczy przy zimnym płynie chłodzącym i zimnie na zewnątrz ustawić 18-20st. aby PTC włączyło się - najlepiej monitorować działanie PTC wgrywając custom oprogramowanie do Conversa, albo w Forscanie na telefonie (w parametrach BCMa)
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.