Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-10-2015, 14:14   #21
adrianst5
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 27-10-2014
Skąd: Włocławek
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Czy mam i jak włączyć nagrzewnice elekt.

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzieś tu na forum były podane oznaczenia panelu klimatronika, który obsługuje nagrzewnicę PTC. Bo ponoć nie każdy potrafi. Możesz swój porównać z tym:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


niestety ja mam 2005 rok więc i ten panel klimatronika stary jest. Ciekawe czy da rade z tą nagrzewnicą... eh ;/ mam taki:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

adrianst5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2015, 14:28   #22
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Czy mam i jak włączyć nagrzewnice elekt.

Ale funkcje oba panele obsługują dokładnie te same. W porównaniu chodziło mi o naklejkę z tyłu.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2015, 14:54   #23
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie

Cytat:
Napisał adrianst5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niestety ja mam 2005 rok więc i ten panel klimatronika stary jest. Ciekawe czy da rade z tą nagrzewnicą... eh ;/ mam taki:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Przy klimatroniku nie ma problemu bo sygnał żądania włączenia nagrzewnicy idzie do GEMa po CAN. Przy manualnych panel musi być w wersji Bx, bo tylko taki ma na płytce microswitch, który włącza się przy ustawieniu temperatury na max i po dedykowanym przewodzie wysyła sygnał do GEMa.
Sprawdź, za to czy masz przewody elektryczne z komory silnika- taki gruby czarny i czerwony, będzie ułożony gdzieś na podłodze przy konsoli centralnej (pewnie są biorąc pod uwagę wersje samochodu i to że masz odpowiednie bezpiczniki). Poza tym poszukaj czy nie masz gdzieś podklejonej wtyczki do sterowania nagrzewnica bo w aucie 2.0 tdci z klimatronikiem jest na to spora szansa.

Ok. Doczytałem kable z komory silnika masz, więc w zasadzie to i tak już z górki. A General Electric Module to ta skrzynka z bezpiecznikami przed nogami pasażera.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11

Ostatnio edytowane przez Teisejas ; 16-10-2015 o 15:23
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2015, 15:38   #24
adrianst5
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 27-10-2014
Skąd: Włocławek
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Czy mam i jak włączyć nagrzewnice elekt.

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musisz poczytać wątek, który podał kolega mondeouser. Ja dokładałem wszystko, nie miałem nic. Szukasz tego:
Jeśli ta kostka doklejona jest do przewodów od podgrzewania szyb to jakaś tam jest ale nie idzie zdjęcia zrobić żeby wam pokazać. Kable zasilające są i jakby kostka PTC pod maską też. Domniemam że to właśnie sterowanie. Czyli nic tylko montować i w razie czego będę pisał skoro wszystko musiałeś zrobić to masz na pewno doświadczenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adrianst5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2015, 16:17   #25
adrianst5
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 27-10-2014
Skąd: Włocławek
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Czy mam i jak włączyć nagrzewnice elekt.

witam, nagrzewnica ptc podłączona tzn. Czerwony i czarny te grube kable i brązowo czarny do wtyczki, która była podklejona do wiązki w sumie tylko ona pasowała i była najbliżej - wnioskuje, że to właśnie ta.
Teraz moje pytanie - Przy jakiej temp. włączy się ta nagrzewnica zrobiłem probe przy +11 i przez 1-2 minuty zimne powietrze leciało więc raczej nagrzewnicy nie załączyło. Czy może trzeba jakoś zaprogramować kompa? Jest sporo info na ruskich stronach ale wiecie jak działa tłumacz, a ja cyrylicy ni w ząb...
adrianst5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2015, 17:00   #26
areik
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 30-03-2015
Skąd: Krotoszyn
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.6 Duratorq TDCi 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 80
Domyślnie Odp: Czy mam i jak włączyć nagrzewnice elekt.

to o takie coś się rozchodzi w temacie ? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] muszę sprawdzić u siebie czy to mam . bo jak nie to chętnie bym zamontował przyda się w zime która się zbliża .
areik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2015, 17:23   #27
K@mix
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 18-01-2011
Skąd: Białe Błota/Bydgoszcz
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 400
Domyślnie Odp: Czy mam i jak włączyć nagrzewnice elekt.

Tak o takie coś chodzi.


Trzeba zrobić aktywację poprzez elmconfig


od mazdy też pasuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tu od volvo [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez K@mix ; 22-10-2015 o 17:27
K@mix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2015, 17:26   #28
adrianst5
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 27-10-2014
Skąd: Włocławek
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Czy mam i jak włączyć nagrzewnice elekt.

Cytat:
Napisał areik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to o takie coś się rozchodzi w temacie ? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] muszę sprawdzić u siebie czy to mam . bo jak nie to chętnie bym zamontował przyda się w zime która się zbliża .
tak o to właśnie chodzi, choć możesz szukać od mondeo, c max a nawet volvo bo to samo kładli. sam montaż może 1,5h ale tak maksymalnie. Najlepszy moment po odginanie deski... hehe ale do tematu czy trzeba grzebać w oprogramowaniu w ff2 przed liftowej z climatronikiem ?? czy czekać na temperatury minusowe??
adrianst5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2015, 18:07   #29
K@mix
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 18-01-2011
Skąd: Białe Błota/Bydgoszcz
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 400
Domyślnie Odp: Czy mam i jak włączyć nagrzewnice elekt.

Trzeba nagrzewnicę aktywować
K@mix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2015, 18:37   #30
adamskyy
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 09-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0L 136 KM tdci
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Czy mam i jak włączyć nagrzewnice elekt.

Panowie tak z innej beczki...bo już nie mam siły tego szukać.
Może ktoś podesłać mi jakiś link do ściągnięcia ELMConfig?
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc....
adamskyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
nagrzewnica , ogrzewanie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.