Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-11-2019, 09:14   #11
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: Drgania karoserii / kierownicy/ pedału gazu na 4/5/6 przy mocniejszym przyśpiesz

No bardzo jestem ciekawy czy wymiana EGR tutaj pomoże.U mnie również coraz częściej pojawiają się te drgania.Wcześniej przyczyną była półoś,teraz powoli sprzęgło/dwumasa daje o sobie znać.
Czy będzie zaślepiany EGR po wymianie ,czy ma pracować? Cały ten układ recyrkulacji spalin jest diabła warty.Zanieczyszcza tylko kolektor ssący i powoduje więcej strat niż korzyści.U mnie EGR pracuje,ale myślę o wycięciu go tak fizycznym jak i w komputerze auta.
Ciekawy jestem efektu naprawy u Ciebie. Mamy te same silniki w tym samym roczniku auta.Życzę pozytywnych efektów koncowych naprawy.

Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2019, 18:06   #12
deith
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 06-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: E - S210 / C-MAX
Silnik: E 320 CDI / 2.0 TDCI
Rocznik: 2000 / 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Drgania karoserii / kierownicy/ pedału gazu na 4/5/6 przy mocniejszym przyśpiesz

Dam znać jak tylko odzyskam samochód. Już nam się bardzo nie śpieszy więc nie męczymy mechanika. Po naprawie będziemy sprzedawać jeden ze starszych samochodów [i na tą chwilę prawdopodobnie to będzie Ford].
deith jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2019, 01:09   #13
zrywka
ford::amateur
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 10-08-2016
Skąd: Zamość/Kraków
Model: Fiesta/Galaxy
Silnik: 1,4 TDCI/2,0 TDCI
Rocznik: 2006/2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Drgania karoserii / kierownicy/ pedału gazu na 4/5/6 przy mocniejszym przyśpiesz

Jak kupowałem Galaxy też miałem takie objawy. Zakup w Pewne Używane - Salon Forda. Nie byłbym sobą, gdybym nie wynegocjował co nie co, a wynegocjowałem, że auto ma być jak fabryczne. Podczas oględzin zdiagnozowałem, narastające wibracje podczas przyśpieszania.
Porobili hamulce i zregenerowali maglownice. Druga jazda - dalej wibruje - spoko mówią - koła do wyważenia. Mówię - wyważajcie. tydzień później jazda próbna - dalej to samo - i się pytam....co teraz Pani Grześku....no naprawiamy. Wymienili jedną półoś. Jazda testowa - dalej wibruje (przy przyśpieszaniu). Pytam ....Panie Grześku...co teraz? ...Naprawiamy ....wymienili drugą półoś....był to rok 2014 .... Naprawili....do 2019...idealnie....i znowu zaczęło lekko drgać ...ale już po gwarancji ;(... i co teraz?
zrywka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2019, 09:00   #14
deith
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 06-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: E - S210 / C-MAX
Silnik: E 320 CDI / 2.0 TDCI
Rocznik: 2000 / 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Drgania karoserii / kierownicy/ pedału gazu na 4/5/6 przy mocniejszym przyśpiesz

Wysłać do sprawdzonego mechanika na oględziny, u nas jeden przegub nadawał się do naprawy więc akurat to pomogło w jakiś stopniu. Niestety te drgania mogą być spowodowane wieloma rzeczami
- wspomniane pół osie /przegub
- sprzęgło/dwumas
- wtryskiwacze
- poduszka

a teraz zaczynam podejrzewać też EGR jako źródło drgań - dziś samochód powinien być do odbioru jak będę mieć czas to wymienię mechanikowi mercedesa (też się sypie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i sprawdzę czy coś pomogło.
deith jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2019, 20:51   #15
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: Drgania karoserii / kierownicy/ pedału gazu na 4/5/6 przy mocniejszym przyśpiesz

Zastanowiła mnie ta stłuczka,ale pewien nie jestem.Ford ma bardzo wrażliwe nastawy zawieszenia.Niewielkie odstępstwa i może być problem.Ale i tu mam wątpliwości.
Obstawiałbym dwumasę/sprzęgło -lecz jak piszesz było robione.Poduszka któraś pod silnikiem lub skrzynią ?? Wtryski raczej nie.Siemensy przed 300tys km przebiegu raczej się nie poddaja tak łatwo.Pomimo bio-syfu dodawanego do paliwa to byłby zbyt niski przebieg.
Ciekawy jestem diagnozy mechanika,tym bardziej ,że moje auto również coraz częściej trzęsie się jak barani ogon przy gwałtownym przyspieszaniu na wyższych biegach.
Po 20 latach użytkowania diesla zaczynam (dzięki C-maxowi) mieć dość.
Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2019, 18:37   #16
PAPI1984
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 07-07-2016
Skąd: Rumia
Model: Ford Focus C-max
Silnik: 1,6 TDCI Duratorq
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Drgania karoserii / kierownicy/ pedału gazu na 4/5/6 przy mocniejszym przyśpiesz

W moim fordzie (cmax 1,6l 109km) miałem podobne odczucia. Jadąc na 4 biegu 90km/k wciskając padał w podłogę jak do wyprzedzania miałem wrażenie że cała buda zaraz się rozpadnie. Sprawdzenie felg i opon nic nie zmieniło. Dopiero po wymianie przednich półosi napędowych nie zaznałem już tych objawów.
PAPI1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2019, 18:49   #17
deith
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 06-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: E - S210 / C-MAX
Silnik: E 320 CDI / 2.0 TDCI
Rocznik: 2000 / 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Drgania karoserii / kierownicy/ pedału gazu na 4/5/6 przy mocniejszym przyśpiesz

Cytat:
Napisał Istvan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanowiła mnie ta stłuczka,ale pewien nie jestem.Ford ma bardzo wrażliwe nastawy zawieszenia.Niewielkie odstępstwa i może być problem.Ale i tu mam wątpliwości.
Obstawiałbym dwumasę/sprzęgło -lecz jak piszesz było robione.Poduszka któraś pod silnikiem lub skrzynią ?? Wtryski raczej nie.Siemensy przed 300tys km przebiegu raczej się nie poddaja tak łatwo.Pomimo bio-syfu dodawanego do paliwa to byłby zbyt niski przebieg.
Ciekawy jestem diagnozy mechanika,tym bardziej ,że moje auto również coraz częściej trzęsie się jak barani ogon przy gwałtownym przyspieszaniu na wyższych biegach.
Po 20 latach użytkowania diesla zaczynam (dzięki C-maxowi) mieć dość.
To był EGR - po naprawie chodzi bdb i nawet nie dymi już.

Czas niestety na sprzedaż, 3 samochody nam się nie zmieszczą do garażu :|
deith jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2019, 19:55   #18
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: Drgania karoserii / kierownicy/ pedału gazu na 4/5/6 przy mocniejszym przyśpiesz

Dziękuje za odpowiedż.Podrążę jeszcze temat chwilę... Wymieniałeś na nowy (zawór EGR) czy był czyszczony (regenerowany) ? Jeżeli nowy to ori czy zamiennik? Jaki koszt części ?
Z czystej ciekawości zapytam - jakie autko na następcę C-maxa?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja powoli zmierzam do rozstania sie z dieslem i wybór padł na C-max Hybrid.
Może byłaby to inna hybryda ,ale w cenie którą jestem w stanie przełknąć to tylko C-max proponuje "TĄ-TĘ" pozycję za kierownicą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i spalanie podobne jak w dieslu.(a jeżdżę sporo).
Pozdrawiam.
Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2019, 21:42   #19
deith
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 06-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: E - S210 / C-MAX
Silnik: E 320 CDI / 2.0 TDCI
Rocznik: 2000 / 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Drgania karoserii / kierownicy/ pedału gazu na 4/5/6 przy mocniejszym przyśpiesz

Cytat:
Napisał Istvan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuje za odpowiedż.Podrążę jeszcze temat chwilę... Wymieniałeś na nowy (zawór EGR) czy był czyszczony (regenerowany) ? Jeżeli nowy to ori czy zamiennik? Jaki koszt części ?
Z czystej ciekawości zapytam - jakie autko na następcę C-maxa?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja powoli zmierzam do rozstania sie z dieslem i wybór padł na C-max Hybrid.
Może byłaby to inna hybryda ,ale w cenie którą jestem w stanie przełknąć to tylko C-max proponuje "TĄ-TĘ" pozycję za kierownicą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i spalanie podobne jak w dieslu.(a jeżdżę sporo).
Pozdrawiam.
Stary się dosłownie rozpadł. Zawór nowy, 585 zł, wziąłem 1 markę którą kojarzyłem z nazwy, mechanik kupował.

Zastanawiam się czy zostawiać Forda czy Mercedesa. Ford nowszy (7 lat), mniej pali, tańsze ubezpieczenie. Mercedes w automacie i milej się jeździ, gorzej parkuje niestety.

My poszliśmy w nową Mazdę cx-5 w benzynie. Samochód do miasta [ale pseudo suv, nie za duży nie za mały] był potrzebny, braliśmy pod uwagę wszystkie dostępne hybrydy (za drogie były albo bardzo podstawowa wersja) i wolnossące benzyny.
deith jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2022, 11:13   #20
wegorz-pwo
ford::average
 
Avatar wegorz-pwo
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: Mazury
Model: Focus c-max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Postów: 120
Domyślnie Wibracje podczas przyśpieszania

Tak jak w temacie.
Najbardziej odczuwalne tak jakby bujanie na boki podczas przyspieszania między 2 i 3 biegiem.
Wymieniona długa półoś cała ta co wchodzi do skrzyni.
Jest lepiej, ale nie doskonale...
Co jeszcze zrobić???
wegorz-pwo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drgania karoserii , drgania kierownicy , półoś , przegub wewnęrzny , przeguby , trzęsie autem , wibracje , zawieszenie przód



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.