Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2021, 21:20   #1
zajacv
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 25-07-2020
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie Czyszczenie wtrysków

Witam, około 3-4 lata temu były wymieniane wtryski w moim mondeo wiec pomyślałem aby jakoś je wspomóc by dłużej pracowały, zakupiłem preparat liqui moly aczkolwiek dopiero po zakupie doczytałem ze jest on do stosowania z urządzeniem jet clean a nie do baku. Ktoś się orientuje czy można dolać taki preparat do baku z paliwem?

zajacv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2021, 01:32   #2
zajacv
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 25-07-2020
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtrysków

Używał ktoś takiego preparatu?
zajacv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2021, 12:58   #3
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtrysków

Do baku nie dobrze dodawac cokolwiek do czyszczenia bo preparaty rozpuszcza syf z baku i pójdzie to w najlepszym razie do filtra gorzej jak się przedostanie dalej (no chyba że robimy to we w miarę nowym aucie i regularnie. W dieslu samemu najlepiej wyczyscic w taki sposób [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2021, 16:29   #4
matsen
ford::average
 
Avatar matsen
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-04-2015
Skąd: Węgierska Górka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 165
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtrysków

Wykonywałem taką operację przy użyciu tego środka ale w MK4 w silniku DW10. Zasilanie podłączone bezpośrednio do pompy CR (Omijamy bak oraz filtr paliwa) i powrót do tego samego zbiorniczka ze środkiem stosując filterek. Po zabiegu silnik pracuje ciszej, korekty się poprawiły, wtryski już tak nie stukają przy obrotach 1500-2000 spalanie na postoju przed zabiegiem wahało się pomiędzy 06 do 07-08 litra na h a po zabiegu trzyma 05l/h. Filtr na powrocie był czarny. Jeżeli chcesz to robić to tylko takim sposobem, nie dolewaj nic do baku do czyszczenia układu. Zastosowany środek do LM 266
matsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2021, 21:51   #5
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtrysków

Ja uzywalem ale w cytrynie c4 1.6 hdi kiedys, bylem na tej maszynce jet clean koszt ok 180zl chyba wtedy, generalnie nic sie nie zmienilo za bardzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. uwazam ze nie warto. Jak juz to lepiej ten preparat podpiac samemu pod wtryski za filtrem paliwa i powrot wlozyc tez do butelki i zeby kilka minut silnik na tym pochodzil. Odpusc sobie ta maszyne szkoda kasy. Lepiej samemu to zrobic a efekt ten sam bedzie na 100%, jedynie koszt butelki bedziesz mial. Na all sa dostepne takie rurki do tego z malym filtrem jak cos.

Ostatnio edytowane przez bleekm ; 19-04-2021 o 21:54
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2021, 16:50   #6
Bisek
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 20-06-2013
Skąd: Warszawa/Raszy
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtrysków

Rozmawiałem kiedyś z pracownikiem "firmy produkującej dodatki do aut". I dowiedziałem się że ta maszynka jest dla picu żeby warsztat przytulił więcej kasy. Ładniej i profesjonalnie to wygląda. Kolega bleekm dobrze napisał, samemu możesz to zrobić.
Bisek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk3 , wtryski , wtryskiwacze


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.