Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2022, 09:09   #1
mikasa18
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-03-2017
Model: Focus mk2 kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Webasto nie odpala

Cześć

Mam dziwny problem z fabrycznym ogrzewaniem postojowym w moim fordzie. Bez wcześniejszego wypowiedzenia przestało świadczyć pracę. Nie działa w momentach kiedy działać powinno, tj:
  1. zaprogramowane czasowo w komputerze auta
  2. 1 cykl pracy wymuszony na żądanie z komputera auta
  3. dogrzewanie płynu chłodzącego po odpaleniu pojazdu kiedy temperatura jest <10 stopni
Na forscanie nie widać żadnych błędów, test ogrzewania z forscana nie pokazuje błędów (słychać chodzącą pompkę w trakcie testu), bezpieczniki sprawdzone, paliwo w baku jest, akumulator sprawdzony testerem pod obciążeniem i też jest sprawny.

Auto oddane do mechanika, po 4 dniach się poddali.

Ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną?

mikasa18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2022, 15:08   #2
mikasa18
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-03-2017
Model: Focus mk2 kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: Webasto nie odpala

jakieś pomysły?
mikasa18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2022, 13:38   #3
thesperado
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 24-11-2014
Model: FF2, FF3, Fiesta mk7
Silnik: 1,6 Pb 101 KM, 1,6 Pb 125 KM, 1,25 Pb 82 KM
Rocznik: 2007,2011,2009
Postów: 473
Domyślnie Odp: Webasto nie odpala

Cytat:
Napisał mikasa18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na forscanie nie widać żadnych błędów, test ogrzewania z forscana nie pokazuje błędów (słychać chodzącą pompkę w trakcie testu), bezpieczniki sprawdzone, paliwo w baku jest, akumulator sprawdzony testerem pod obciążeniem i też jest sprawny.
Znaczy, że martwe nie jest, a stwierdzenie, że "przestało świadczyć pracę" oznacza że nie odpala jak rozumiem.

Wiesz jaki tam jest typ/model ogrzewania postojowego? Mam nieco doświadczeń z ogrzewaniem postojowym w pojazdach użytkowych i trochę materiałów o tych "sprzętach".

Jak ogrzewanie nie rejestruje usterek i nie odpala to zaczął był od sprawdzenia szczelności układu paliwowego na odcinku pompka - zbiornik, czyli tam, gdzie ssie. Tam często nie widać ew. nieszczelności w przeciwieństwie do odcinka pompa -urządzenie grzewcze. Czasami za brak zapłonu może być odpowiedzialny spadek napięcia na odcinku akumulator - urządzenie grzewcze. Pomiar parametrów aku nie da zbyt wiele.
thesperado jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2022, 23:41   #4
mikasa18
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-03-2017
Model: Focus mk2 kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: Webasto nie odpala

Warsztat powiedział, że jak odpalali je spod komputera serwisowego to pracowała normalnie, a jak próbowali manetką wyklikać uruchomienie 1 cyklu to już nie działało Taka praca wykluczałaby niestety rozwiązania o których piszesz.

Co do modelu to jest to Eberspracher D5WS
mikasa18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2022, 22:11   #5
thesperado
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 24-11-2014
Model: FF2, FF3, Fiesta mk7
Silnik: 1,6 Pb 101 KM, 1,6 Pb 125 KM, 1,25 Pb 82 KM
Rocznik: 2007,2011,2009
Postów: 473
Domyślnie Odp: Webasto nie odpala

Z tego co piszesz, to raczej problem po stronie sterowania, a nie pieca lub jego zasilania w prąd lub paliwo.
Cytat:
Napisał mikasa18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak odpalali je spod komputera serwisowego to pracowała normalnie,
A komputer to był dedykowany do pojazdu, czyli Forda, czy do ogrzewania Eberspracher?
thesperado jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2022, 08:08   #6
mikasa18
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-03-2017
Model: Focus mk2 kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: Webasto nie odpala

Dedykowany do Forda. Jakiś VCM. Akcja działa się w serwisie rekomendowanym przez Ford Polska.
w instrukcji na stronie 9 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest napisane, że w tym przypadku diagnostyka ogrzewania odbywa się wyłącznie przez Fordowy soft
mikasa18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2022, 10:35   #7
thesperado
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 24-11-2014
Model: FF2, FF3, Fiesta mk7
Silnik: 1,6 Pb 101 KM, 1,6 Pb 125 KM, 1,25 Pb 82 KM
Rocznik: 2007,2011,2009
Postów: 473
Domyślnie Odp: Webasto nie odpala

Skoro VCM włączył po CAN nagrzewnicę w trybie serwisowym, a pojazd (licznik) zrobić tego nie może, to może nie są spełnione wszystkie niezbędne warunki do wydania polecenia włączenia nagrzewnicy. Na forum było pisane np. o temperaturach i o konieczności uruchomienia silnika pomiędzy cyklami. Za to, chyba nie było nic o tym, że "grzałka działa tylko wtedy, gdy w zbiorniku znajduje się co najmniej 7,5 l paliwa" (także ze strony 9). Z tym poziomem paliwa to sprawa logiczna, ale nie ukrywam, że dla mnie to nowość. Sprawdzane były parametry warunkujące wydanie polecenia uruchomienia ogrzewania?
thesperado jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2022, 12:48   #8
mikasa18
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-03-2017
Model: Focus mk2 kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: Webasto nie odpala

Auto podstawiłem z pełnym bakiem, temperatura na zewnątrz 0 stopni, akumulator naładowany i sprawdzony pod obciążeniem. Samo to, że dojechałem do warsztatu zdejmuje nam ewentualność, że od poprzedniego grzania z harmonogramu silnik nie został uruchomiony.

Ciężki temat
mikasa18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2022, 21:40   #9
thesperado
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 24-11-2014
Model: FF2, FF3, Fiesta mk7
Silnik: 1,6 Pb 101 KM, 1,6 Pb 125 KM, 1,25 Pb 82 KM
Rocznik: 2007,2011,2009
Postów: 473
Domyślnie Odp: Webasto nie odpala

Cytat:
Napisał mikasa18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciężki temat
Niestety tak, tym bardziej, że jak pisałeś rekomendowany warsztat także poległ. Urządzenie grzewcze sprawne (działa sterowane z zewnątrz), paliwo i prąd OK, AHCM czyli sterownik urządzenia grzewczego komunikuje się po MS-CAN (na pewno ze złączem diagnostycznym i dalej z VCM). Ale czy jest komunikacja z licznikiem? Pasowało by sprawdzić MS-CAN. Może być o tyle łatwiej, że wg schematu, który posiadam, to w liczniku jest terminator na zakończeniu MS-CAN.

Cytat:
Napisał mikasa18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto podstawiłem z pełnym bakiem, temperatura na zewnątrz 0 stopni, akumulator naładowany i sprawdzony pod obciążeniem. Samo to, że dojechałem do warsztatu zdejmuje nam ewentualność, że od poprzedniego grzania z harmonogramu silnik nie został uruchomiony.
Czyli można założyć , że warunki do uruchomienia spełnione tylko czy systemy pojazdu też tak to widzą?
thesperado jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2022, 08:38   #10
mikasa18
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-03-2017
Model: Focus mk2 kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: Webasto nie odpala

Mamy nagły zwrot akcji w drugim akcieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wczoraj podjechałem jeszcze raz do mechanika i się trochę zdziwiłem.
Wcześniej mówili, że webasto ruszyło spod ich softu, ale jak próbowali odpalić z komputera samochodu to wyskoczył błąd (pojechałem żeby podali mi numer, albo opis tego błędu).
A tu się okazuje, że najprawdopodobniej jedyne co uruchomili to procedurę sprawdzania FFH i to co uznali za działanie webasto to był dźwięk pompki obiegu płynu chłodzącego.
Później wrzucili procedurę napełniania webasto paliwem, ale żadna z powyższych nie pomogła i webasto wciąż nie działa.
Niestety dla mnie urządzenie diagnostyczne nie pokazywało żadnych błędów DTC odnośnie FFH.
Jedynie co wyskoczyło to U1900-20 mówiące, z tego co pamiętam, że nie widzi prędkości obrotowej silnika

Czy to możliwe żeby przy awarii komunikacji po CAN soft był w stanie uruchomić diagnostykę webasto, ale samego webasto już nie?
mikasa18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ogrzewanie , webasto


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.