Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2022, 10:31   #1
przemk79
ford::amateur
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 09-02-2018
Skąd: Sochaczew
Model: Fiesta MK8
Silnik: 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Swap klimy manualnej na climatronic - czujniki temperatury.

Witam,
zapragnąłem wymienić panel klimatyzacji manualnej na automatyczną.
Wiem, że poza panelem muszę dołożyć czujnik temperatury wewnętrznej, wymienić jeden silniczek sterujący klapą, wymienić czujnik nasłonecznienia oraz dołożyć dwa czujniki: czujnik temperatury kanałów wylotowych i czujnik temperatury na nogi - reszta powinna być chyba taka sama. Pod dwa ostatnie czujniki muszę wyciąć otwory.
Pytanie moje jest o numery i lokalizacje tych czujników. Tych dwóch ostatnich. Chciałbym zakupić ale nie wiem jakie. Wiem tylko, że czujnik kanałów wylotowych jest koloru niebieskiego - a ten drugi chyba szary (ale tej pewności nie mam) - poza tym nie wiem gdzie on jest montowany. Ktoś coś?

przemk79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2022, 09:39   #2
przemk79
ford::amateur
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 09-02-2018
Skąd: Sochaczew
Model: Fiesta MK8
Silnik: 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: Swap klimy manualnej na climatronic - czujniki temperatury.

czy ktoś może sprawdzić w TecDoc lub Ford Ecat, numery czujników, które powinienem zastosować? VIN auta z klimą, w którym powinny być takie czujniki podam na priv.
przemk79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2022, 09:17   #3
przemk79
ford::amateur
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 09-02-2018
Skąd: Sochaczew
Model: Fiesta MK8
Silnik: 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: Swap klimy manualnej na climatronic - czujniki temperatury.

dzięki za wyczerpujące wiadomości. Już zrobiłem. Widzę, że tutaj wiedzę i tak trzeba zdobyć samemu metodą kup-sprawdz-odeslij-kup inne lub jedź pół Polski do kogoś kto akurat ma Fiestę do rozbiórki i se zobacz, bo on to nie ma czasu nic spisywać. Szkoda.
przemk79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2022, 09:44   #4
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,993
Domyślnie Odp: Swap klimy manualnej na climatronic - czujniki temperatury.

A było podać vin, ktoś by w wolnej chwili rzucił okiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2022, 11:04   #5
bombel321
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2013
Model: Focus mk3 lift, Fiesta mk8
Silnik: Desel 1.5
Rocznik: x
Postów: 36
Domyślnie Odp: Swap klimy manualnej na climatronic - czujniki temperatury.

Cytat:
Napisał przemk79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzięki za wyczerpujące wiadomości. Już zrobiłem. Widzę, że tutaj wiedzę i tak trzeba zdobyć samemu metodą kup-sprawdz-odeslij-kup inne lub jedź pół Polski do kogoś kto akurat ma Fiestę do rozbiórki i se zobacz, bo on to nie ma czasu nic spisywać. Szkoda.

I ten wątek to jest właśnie miejsce, gdzie kiedyś trafią kolejni zaciekawieni tematem.
Czy jesteś w stanie opisać to, czego się dowiedziałeś i jak wygląda wymiana klimy?
bombel321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2022, 17:13   #6
KRUKER
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: C.K Kraków
Model: fusion fiesta
Silnik: 1.4 R4 1,6 (120 KM) Ti-VCT
Rocznik: 2007 2016
Postów: 321
Domyślnie Odp: Swap klimy manualnej na climatronic - czujniki temperatury.

Nie da sie upgradowac klimy ani w tym, ani w starszych fiestach.
Jakies pojedyncze czesci znalazles a to nie wszystko, aby klima dzialala na 100%.



edit dla hejterkow :

nie da sie w normalnych pieniadzach.

Ostatnio edytowane przez KRUKER ; 24-06-2022 o 17:15
KRUKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2022, 14:00   #7
bombel321
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2013
Model: Focus mk3 lift, Fiesta mk8
Silnik: Desel 1.5
Rocznik: x
Postów: 36
Domyślnie Odp: Swap klimy manualnej na climatronic - czujniki temperatury.

To nie forum ekonomiczne.
To, co dziś jest dla jednych "w nienormalnych pieniądzach" dla innych jest dniówką, a dla całej reszty będzie dniówką za kilka lat.

Według schematów to od strony elektrycznej różnice są nieduże.
"Fizycznie" zespoły klimy/nawiewów dostępne na allegro także nie wyglądają skrajnie różnie - obudowy są takie same.
Pozostaje oprogramowanie, ale najpewniej już jakiś magik to rozkminił.

Temat aż się prosi o ładny opis krok-po-kroku. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - podzielisz się wiedzą?
bombel321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2022, 10:19   #8
franek126
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2019
Skąd: Konstantynów Łódzki
Model: Mondeo HB
Silnik: 2.0 TDCI 180KM PS
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Swap klimy manualnej na climatronic - czujniki temperatury.

Cytat:
Napisał przemk79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzięki za wyczerpujące wiadomości. Już zrobiłem. Widzę, że tutaj wiedzę i tak trzeba zdobyć samemu metodą kup-sprawdz-odeslij-kup inne lub jedź pół Polski do kogoś kto akurat ma Fiestę do rozbiórki i se zobacz, bo on to nie ma czasu nic spisywać. Szkoda.
Wykonałeś kawał dobrej roboty, brawo! Żonie kupiłem Fiestę w wersji Titanium (1.0 100 KM), niestety z klimą manualną. Jak ochłoniesz i zachcesz podzielić się wiedzą to chętnie podejmę się tej podmiany (i pewnie nie tylko ja). Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
franek126 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2022, 21:16   #9
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Swap klimy manualnej na climatronic - czujniki temperatury.

Cytat:
Napisał przemk79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzięki za wyczerpujące wiadomości. Już zrobiłem. Widzę, że tutaj wiedzę i tak trzeba zdobyć samemu metodą kup-sprawdz-odeslij-kup inne lub jedź pół Polski .
Niestety, brak pomocy od strony forum, nie świadczy o złej woli forumowiczów, tylko braku osób, które to robiły i mogą podzielić się wiedzą i są na tym forum. Taka zmiana jest bardzo bardzo rzadka.
Już w przypadku Fiesty 2005-2008 (mk6) taka zmiana to wymiana wielu części i tu ja mam wiedzę o tym co i jak, ale o aktualnej nie. Kilku amatorów o mk7 też pewnie taką wiedzę ma, ale mk8 nadal jest nową produkcją.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2023, 12:54   #10
przemk79
ford::amateur
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 09-02-2018
Skąd: Sochaczew
Model: Fiesta MK8
Silnik: 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: Swap klimy manualnej na climatronic - czujniki temperatury.

Panowie, minął rok ale spróbuję opisać co zrobiłem. Może ktoś to kiedyś uzupełni

Zakupiłem:
1. Moduł klimatronic H1BT-18C612-HJ - tutaj szukałem z przyciskiem grzanej kierownicy i przedniej szyby - kupić takie, jakie sobie życzymy byle obsługiwał klimatronic. - ok. 150-200pln
2. Silniczek klapy z czujnikiem położenia: AV11-19E616-HA - mój konkretnie wyjęty z Turneo - ok. 100pln
3. Czujnik nasłonecznienia AV1T-19E663-AB - ten, który był - obsługiwał tylko automatyczne reflektory. - ok. 70pln
4. Czujnik temperatury wnętrza H1BH-19T562-AA - tutaj uwaga, bo kupiony wcześniej od Rangera EB3B nie działał poprawnie - po zakupie warto to rozebrać, wyczyścić i lekko naoliwić oś wentylatora - zapewni to cichą pracę. -ok. 80pln
5. Czujniki temperatury nagrzewnicy, 2szt. 4S7T-19C734-AA - powinny być niebieskie VPAMFH-19C734-AA, ale, że nie znalazłem to poszły takie - wg mnie temperaturę pokazują właściwą - do sprawdzenia np. UCDSem - zwrócić uwagę, czy jest oring uszczelniający - ew. dokupić lub wyciąć z pianki, gumy, etc. -ok. 2x 25pln

Cena gratów to więc ok. 500pln - myślę, że nie dużo za taki bajer. Trzeba "uchodzić" te podzespoły z wtyczkami aby móc wszystko połączyć w miarę bezproblemowo.

Pierwsze co trzeba zrobić to rozbebeszyć co się da - wyjąć wyświetlacz, radio, panel klimatyzacji, osłonę prawego słupka, schowek nad kolanami pasażera oraz boczną osłonę tunelu, osłony nad kolanami kierowcy, reszta wyjdzie w praniu

Na początek wymieniamy silniczek klapy - to nie jest zbyt trudne - jest po prawej stronie nagrzewnicy - po wyjęciu schowka - jest do niego dobry dostęp. We wtyczce będzie brakowało 3 przewodów - należy je przełożyć z kupionej wtyczki albo obciąć oryginalną i zalutować tą kupioną - jak komu wygodniej. Przewody należy doprowadzić do panela klimatronic gdzie także trzeba dołożyć piny do wtyczki.

Następnie można się zająć czujnikiem nasłonecznienia - lekko podważamy z obu stron i wychodzi - niestety tutaj także brakuje trzech przewodów, które musimy uzupełnić lub wymienić cały wtyk - te przewody dość ciężko puścić oryginalną drogą - ja puściłem wzdłuż deski do lewego słupka obok głośnika tweetera i stamtąd już pod schowkiem do panela klimatronic. Powiedzmy, że to pierwsza trudniejsza czynność.

Następnie należy przygotować otwór w kanale nagrzewnicy z przodu nad panelem klimy - jest takie okrągłe miejsce - ewidentnie pod czujnik, Należy wywiercić otwór i prostokątne, przeciwległe otwory na jego obwodzie aby weszły skrzydełka czujnika, tak aby dało się czujnik włożyć i przekręcić o 90 stopni. Dobrze założony czujnik powinien wlot przewodów mieć poziomo w stronę pasażera.

Następny czujnik jest najtrudniejszy bo miejsce jego montażu jest trudno dostępne - jeśli włożymy głowę pod deskę w okolicach kierownicy, jakieś 25-30cm od krawędzi deski jest kanał i tam miejsce na otwór czujnika - należy wyciąć taki sam otwór - ja wykorzystałem wygięty z cienkiej blachy wycinak nałożony na lutownicę - tworzywo kanału jest cienkie i topi się bardzo łatwo. Wystarczy tylko dotknąć. Czujnik nakładamy na rurkę PVC od domowej instalacji CO odpowiednio wycięty pod czujnik - to doskonale usprawni włożenie i przekręcenie czujnika w tamtym miejscu - najlepiej jakby czujnik miał już wcześniej podłączony kabel.

Ostatnią czynnością jest podłączenie czujnika temperatury wnętrza - jest on nad prawym kolanem kierowcy - idzie go wyczuć i zamontować na ślepo - nie jest to takie trudne. Aby był w miarę dostęp, musimy zdjąć obudowę kolumny kierownicy.

Od tej pory mamy sprzętowo sprawny klimatronic - jedyne co trzeba, to przejrzeć ustawienia w liczniku, BCM, panelu klimatyzacji a także module SYNC i poustawiać wg nowej konfiguracji i preferencji. Np. można sterować głosowo temperaturą.
Apropos konfiguracji to pewnie inni chętnie pomogą bo ja po prostu niewiele już pamiętam - w UCDS jest to dość proste ale większość z Was pewnie będzie robić Forscanem albo co kto tam ma.
Mam nadzieję, że opis się komuś przyda. Mam jakieś zdjęcia z tej operacji - jeśli będzie zainteresowanie to wstawię - mam też schematy ale nie wiem czy mogę tutaj opublikować.

Acha: wszystko robisz na własną odpowiedzialność - nie chcę mieć na sumieniu spalonej fury, zniszczonych podzespołów, nie biorę odpowiedzialności za to, że komuś coś nie zadziała, za to chętnie w miarę swoich możliwości pomogę.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20230806_193447.jpg (82.3 KB, 13 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20230806_193920.jpg (41.8 KB, 11 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez przemk79 ; 06-08-2023 o 18:39
przemk79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.