Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-08-2022, 20:10   #1
Wojtek-Z
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 29-11-2016
Model: Edge
Silnik: 3.7
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Dobór elemntów do haka

Witam,
przydał by mi się hak, u nas nic nie mogę namierzyć więc Rockauto.

Powiedzmy że ten CURT 13067 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jednak nie wiem który uchwyt kulowy dobrać :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A co z wiązką kabli, można prosić o pomoc w zebraniu kompletu?

Pozdrawiam
Wojtek

Wojtek-Z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2022, 08:52   #2
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: Dobór elemntów do haka

Po co kolega komplikuje sobie życie nie lepiej dobrać ,,europejski " typwy? Wybór pełny z kulą wypinaną , i na stałe ( czyli wersja budrzetowa) , działają wszystkie....
Należu tylko zwrucić uwagę na system otwierania nogą bagażnika bo jeżeli jest to musi gyć odpowiedni model ale i zwykły się mieści tylko trzeba pokąbinować z antenami. A wiązka moim zdaniem nie musi być oryginalna dedykowana no chyba że kolega śpi na kasie ... mi osobiście wystarcza deaktywacja czujników cofania...

Bump: A jeszcze jedno nie słuchaj mondrali co mówią ...że uciąg haka X- ton , nacisk Bóg wie jak duży bo przepisy w Polsce jasno mówią że masa przyczepy to max ok 70% DMC pojazdu a nacisk na kulę wszędzie jest przybliżony.
I teraz można sobie wsadzić możliwości np amerykańskich picupów gdzie producent pisze zę 2,5 t picup może ciągnąć na 4,5 t ...
Tak że wszystko zakeży od budrzetu... mój świętej pamięci wójek mówił -,,rób jak uważasz i uważaj co robisz "-
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2022, 12:58   #3
Wojtek-Z
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 29-11-2016
Model: Edge
Silnik: 3.7
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Odp: Dobór elemntów do haka

No wszystko fajnie ale ja mam Edka Sporta 3.7 2012r i jak do tej pory a nie raz podpytywałem i nic u nas nie było.
Do Sporta musi być "wygięty":
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mnie zależy na haku przede wszystkim do bagażnika rowerowego ale przyczepkę sporadycznie też by się przydało.
Co do cen to przez te wszystkie lata nie spotkałem lokalnie lepszej ceny niż ta za oceanu. Wiadomo dochodzi przesyłka ale i tak zawsze mi się opłacało a czasem przez Amazona czy Ebay przesyłki są niskie...

Masz jakieś namiary na wiązkę w PL?
Też sądziłem że wiązka to uniwersalna itd ale mechanik mój tego nie ogarnie i pytał a co z wiązką...
Wojtek-Z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2022, 08:37   #4
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: Dobór elemntów do haka

Słuchaj , skoro mój 2017 Usa przyjął uniwersalną to twój też przyjmie ( rozumiem że chodzi o kasę ?)
Nie ma znaczenia , są nawet systemy z monitorowaniem sprawności świateł , deaktywacją czujników , itd . Chodzi tylko o to jak bardzo chcesz komplikować cały układ . Podłączenie prostego układu uniwersalnego to prosta sprawa czy Edge czy 126p nie różni się zasadniczo niczym . Mowa o module uniwersalnym!
Polecam ci gniazdo 13 pin bo nasze 7-ki to trochę lipa , nawet cofania nie mają,

Bump: A jeśli chodzi o belkę haka to fakt nie doczytałem jakii rocznik - trochę zonk...
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2022, 18:30   #5
Wojtek-Z
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 29-11-2016
Model: Edge
Silnik: 3.7
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Odp: Dobór elemntów do haka

Nie chodzi o kasę tylko po prostu nie wiem co dodać do koszykaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój układ z mechanikiem jest taki że nawet pełnego manuala musiałem załatwić... wszystkie części załatwiam sam, czasem więc człowiek błądzi zanim w danym aspekcie nabierze orientacji.

Może zatem poszukam jakiegoś elektronika samochodowego który mi to ogarnie.

Tak głowica kulowa to jest jakaś inna u nas czy może być ta 2"? Może jednak trzeba kupić u nas by była naklejka z homologacją?

Ostatnio edytowane przez Wojtek-Z ; 03-08-2022 o 18:32
Wojtek-Z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2022, 08:18   #6
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: Dobór elemntów do haka

Wydaje mi się że homologacja może być amerykańska , wkońcu funty i cale można
przeliczyć na kg , ważne zeby były wartości na tabliczce . A kulę to dobierzesz chyba po zamontowaniu belki chyba że wiesz na jakiej wysokości będzie gniazdo kuli ( zgodnie z instrukcją doboru kuli )
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2022, 10:36   #7
Wojtek-Z
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 29-11-2016
Model: Edge
Silnik: 3.7
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Odp: Dobór elemntów do haka

OK dzięki.
Wojtek-Z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.