Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2019, 11:27   #21
emerzet74
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-09-2017
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 97
Domyślnie Odp: Usterka/awaria silnika

Panowie na co zwrócić uwagę oprócz zaznaczonego na zdjęciu złącza wtyczki podczas przelutowania zegarów. Objawy jak wyżej (awaria silnika i choinka na zegarach). Raz już były lutowanie ale problem wrócił.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

emerzet74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2021, 06:20   #22
Darax
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-04-2021
Skąd: Ełk
Model: Ford Kuga Mk1 Titanium
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 8
Exclamation Ikonka Silnika

Witam,
Wczoraj podczas jazdy pojawiła mi się ikonka silnika na ciemny pomarańcz ( tak jakby ledwo świeciła ).
Od razu zjechałem na bok, zgasiłem silnik i dałem na zapłon. Nadal się swieci, odczekałem chwile, ponownie zapaliłem auto dałem gazu i .. brak ikonki ?

Czy to jakaś chwilowa awaria ?
słaba mieszanka Oleju Napędowego ?
podłączony do Kabla nic mi nie pakazuje procz tego aby skalibrował cisnienie w oponach, zresetował układ AWD itp .

edit*
przypomniało mi się ze dwa tygonie temu dolalem 45 litrow ropy ruskiej bo po 3,5 od znajomego.

Ostatnio edytowane przez Darax ; 09-08-2021 o 07:51
Darax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2021, 10:36   #23
tomek09311
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-05-2021
Model: Kuga mk1 AWD
Silnik: 2.0TDCI 136km
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Ikonka Silnika

Cytat:
Napisał Darax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Wczoraj podczas jazdy pojawiła mi się ikonka silnika na ciemny pomarańcz ( tak jakby ledwo świeciła ).
Od razu zjechałem na bok, zgasiłem silnik i dałem na zapłon. Nadal się swieci, odczekałem chwile, ponownie zapaliłem auto dałem gazu i .. brak ikonki ?

Czy to jakaś chwilowa awaria ?
słaba mieszanka Oleju Napędowego ?
podłączony do Kabla nic mi nie pakazuje procz tego aby skalibrował cisnienie w oponach, zresetował układ AWD itp .

edit*
przypomniało mi się ze dwa tygonie temu dolalem 45 litrow ropy ruskiej bo po 3,5 od znajomego.
Jesteś pewny że żadnego błędu nie ma? Z tego co piszesz to wchodzisz w opcje serwisowe a nie w błędy. Wydaje mi się, że gorsza jakość paliwa może wywalić błąd bo DPF chciałby się wypalić a jakość paliwa nie pozwala.
tomek09311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2021, 05:42   #24
Darax
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-04-2021
Skąd: Ełk
Model: Ford Kuga Mk1 Titanium
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Ikonka Silnika

Cytat:
Napisał tomek09311 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesteś pewny że żadnego błędu nie ma? Z tego co piszesz to wchodzisz w opcje serwisowe a nie w błędy. Wydaje mi się, że gorsza jakość paliwa może wywalić błąd bo DPF chciałby się wypalić a jakość paliwa nie pozwala.
nie ma żadnego błędu prócz tego co napisałem, fakt faktem ostatnio chciałem rozpocząć procedure wypalania dpf ale mam takiego pecha ze w połowie drogi zawsze spotykam miśki nawet tego samego dnia i trzeba hamować; ale dziś zobaczę na postoju gdzieś na zaciszu ; dzieki za info ze to moze byc dpf
Darax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2021, 11:23   #25
tomek09311
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-05-2021
Model: Kuga mk1 AWD
Silnik: 2.0TDCI 136km
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Ikonka Silnika

Cytat:
Napisał Darax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie ma żadnego błędu prócz tego co napisałem, fakt faktem ostatnio chciałem rozpocząć procedure wypalania dpf ale mam takiego pecha ze w połowie drogi zawsze spotykam miśki nawet tego samego dnia i trzeba hamować; ale dziś zobaczę na postoju gdzieś na zaciszu ; dzieki za info ze to moze byc dpf
Jeżeli rozpoczynasz wypalanie dpf poprzez menu serwisowe to pojazd powinien stać w miejscu. Też chciałem tego spróbować ale dotarłem do informacji że po takim wypalaniu należy wymienić olej silnikowy ze względu na możliwe rozrzedzenie ropą. Nie weryfikowałem tego dalej i zbieram się do oddania dpf do czyszczenia na maszynie.
tomek09311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.