Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-05-2010, 21:51   #21
lukaszrock85
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-05-2010
Skąd: Gostyń
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Brak mocy , bialy dym

Koledzy pojechałem dzisiaj z autem na komputer i pojawił sie błąd czujnia cisnienia na listwie. Elektryk usunąl blad jednak nic sie nie poprawiło kazał mi podjechac jutro w celu ponownego sprawdzenia. Czy ktoś z was miał tym do czynienia i może jakieś wstępne koszty ?:|. Pozdrawiam

lukaszrock85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 10:05   #22
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Brak mocy , bialy dym

jeśli będzie do wymiany sam czujnik to niestety tylko używane bo w serwisie mają razem z listwą i kosztuje to 1250 zł
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 10:19   #23
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Brak mocy , bialy dym

Można to bez większych problemów samemu wymienić ?

Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 06-05-2010 o 10:22
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 10:59   #24
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Brak mocy , bialy dym

ja tylko piszę o kosztach listwy z czujnikiem w ASO. listwa z czujnikiem bez wymiany kosztuje 1250 zł i nie występuje sam czujnik tylko komplet
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2017, 17:13   #25
dariusz35
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 15-09-2010
Skąd: Lublin
Model: Mondeo III
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Brak mocy , bialy dym

Witam,

Mondeo 2,0 TDCI 2003

Objawy: biały dym przy uruchamianiu, nierówna praca silnika, mrugająca kontrolka świec żarowych, brak mocy


Działania:

1. Podłączony do komputera - nie pokazuje błędów

2. Próba przelewowa - wtryski nie przelewają.

3. Sprawdzałem u trzech mechaników na różnych systemach - żaden nie znalazł błędów.


Przyczyna :

tutaj daruję sobie opisywanie co oni sugerowali lub też powiedzieli wprost, że nie chcieli podjąć się naprawy .

Zanim dacie się naciągnąć przez fachowców, co " aż taak się znają, że strach się do nich odezwać " -Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie wydawać pieniędzy na głupie naprawy.


Naprawa:


Każdy wtrysk ma naklejkę z kodem. Nie trzeba wykręcać wtrysków - można odczytać jak są wmontowane - od strony silnika ( małe lusterko może pomóc).


U mnie po wpisaniu kodów wtrysków, wszystko wróciło do normy - lampa zgasła, ładnie pali.

Polecam wykonać to u kogoś w miarę normalnego, to zapłacicie ze 100 zł i już.


Dlaczego nie pokazuje błędów komputer, a mimo to wtryski " się rozkodowały " ? Bo właściwie wtryski się nie rozkodowały, tylko z rana , komputer odczytuje inną dawkę paliwa jaką dają wtryski i " trochę wariuje", dlatego pokazuje sprężynkę jako anomalię, mimo że wtrysk działa.


W innym poście opisałem sytuację , gdzie wtrysk przelewa, ale wtedy komputer pokazuje błąd lub też widać na próbie przelewowej, że nadaje się do regeneracji.


Mam nadzieję , że to komuś pomoże i pamiętajcie - nie dajcie się zastraszyć , że to nic nie da. Ponowne kodowanie wtrysków może pomóc, raczej nie pogorszy sprawy.

Jeśli wtrysk był już regenerowany i był nadany nowy kod, należy wpisać ostatni kod na którym wtrysk działał.

Pozdrawiam
dariusz35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2017, 19:30   #26
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Brak mocy , bialy dym

kolego temat znany od wielu lat i jest multum tematów o gubieniu kodów prze tdci mk3 przed liftem (produkcja do 06.2003) więc nic nowego nie wymyśliłeś. zgubił raz to zgubi i drugi, trzeci też się zdarza a czasem więcej. a to dlatego, że sterownik jest w kiepskim miejscu (po lifcie już go nie ma w ogóle bo jego rolę przejął bodajże PCM) i jest narażony na wilgoć a to rodzi problemy jakie opisałeś.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy , dym , dymi , turbo


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.