Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2018, 14:33   #611
dbbest
ford::beginner
 
Avatar dbbest
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Kraków - Rzeszów
Model: Mondeo mk5 Titanium, Fiesta mk7 STline, + Ford Flota (Mondeo mk4,mk5, FF2,3,4, Connect, Custom)
Silnik: 1.5 EB 160ps, 1.0 EB 100ps
Rocznik: 2011,2016,2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Tak dokładnie chodzi o soczewkę FDL.
Prawdopodobnie tak jak pisze kolega mayak, HCM jest zmrożony błędem od czujników.

1. Czy ktoś może podrzucić miejsce ułożenia wiązek czujników poziomu przód + tył?
Chodzi o wiązki od miejsca złączy C1153, C4084 do czujników poziomu.

2. Czego oczekuje HCM na wejściu z czujników "INPUT SNS"? - jest to wejście napięciowe? (chodzi o żyły w C2129 17 i 5)

EDIT:

Jeżeli dobrze rozumiem to:


2C011 - to wiązka dochodząca do czujnika poziomowania z przodu (lewy). Albo ma się szczęście i jest w wiązce silnikowej, albo nie i trzeba dokupić / dorobić i wpiąć w C140 ?;
Czy ktoś poda nr. wiązki ?

https://ford.7zap.com/w_img/img/cgm/K028188801.gif

2C054 - to wiązka dochodząca to czujnika poziomowania z tyłu (lewy) do wpięcia w C4001 ?

Nr. wiązki DG9T-2C054 DE - czy ktoś mógłby zweryfikować - nie jestem pewien numeru.
https://ford.7zap.com/w_img/img/cgm/K031990501.gif

Poniżej montaż czujników przód/tył:
https://ford.7zap.com/w_img/img/cgm/K028186902.gif


Proszę o pomoc zwłaszcza w kontekście weryfikacji nr. wiązek - będę wdzięczny.


Ostatnio edytowane przez dbbest ; 02-07-2018 o 22:47
dbbest jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2018, 22:14   #612
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Ja dzisiaj konfigurowałem wstępnie Fusion MY16 z FDL i dołożonym HCM i czujnikami poziomowania.
Nie doczekałem się na zrobienie tego przez Krzysztofa @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (a obiecywał onegdaj...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) to nie to abym się zaraz sam na to porwał, ale w ramach współpracy z zaprzyjaźninym warsztatem trochę popodpowiadałem i obiecałem aktywować...

Warsztat jak warsztat - za tę robotę zleconą przez jakiegoś cierpliwego klienta (przeróbka Fusion MY16 SE na Fusion MY16 Titanium EU Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) zabrał się jak "pies za jeża" i już po niecałym roku (naprawdę - samochód widuję tam od września 2017...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) dziś poprosił mnie o programowanie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przyjechałem - a tam pojazd praktycznie nadal (z niewielką tylko przesadą...) "bez karoserii"... Trochę się zdrzaźniłem i pobiegałem z pytaniami retorycznym - "czy ja mam programować te 4 koła co to tylko widzę z tego samochodu"????
Elektryk wyniośle mnie sprostował, że "przecież HCM i czujniki poziomowania są założone i podłączone". A te brakujące lampy wszystkie, licznik, kolumnę kierownicy, kamery, Sync2, radio i co tam jeszcze będę chciał to mi podłączy "za chwilę"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak obiecał tak i zrobił - już po niedużej półtorejgodzinie mogłem się jako-tako podłączyć do pojazdu...

I tu AD REM - na wstępie od razu chciałem się wycofać, bo FORScan stwierdził, że "żadnego HCM to ja nie widzę"... No to poprosiłem UCDS o sprawdzenie. UCDS potwierdził - "nie widzę"... Elektryk mocno się zmartwił i kolejne pół godziny mierzył wszytko - na koniec stwierdził "ale tu wszystko jest dobrze!".
To ja jeszce raz za FORSCan. Bez zmian. Za UCDS - bez zmian. Coś mnie jednak tknęło i postanowiłem sprawdzić czy direct config czyta HCM - "BINGO"!!! Czyta...

Okazuje się, że zarówno FORScan jak i UCDS w skanowaniu modułów Fusion MY16 nie przewidują istnienia HCM i w ogóle go nie szukają!!!

Finalnie okazało się, że HCM dyskretnie robi swoje i lampy się inicjalizują i poziomują.

Ponieważ "gotowe do programowania auto" nie miało szyby czołowej i nie bardzo było jak kamery powiesić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., to po skonfigurowaniu działających świateł i radia (coby raźniej szła dalsza robota...) stwierdziłem, że dalsza część programowania odbędzie się na "trochę bardziej gotowym niż to gotowe aucie"...

A tu w załączeniu UUW tego samego auta "w ujęciu amerykańskim" - HCM "utajniony" - oraz w "ujęciu europejski" - HCM widoczny i żywy.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Widoczna na UUW europejska kamera była podłączona kablem na fotelu...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 05-07-2018 o 22:20
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2018, 10:41   #613
mk3333
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 20-06-2013
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2009
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Witam!
Panowie przerabiam fusiona na EU - tył już ok został przód, auto z 2018r
Bawię się ucds-em w kodowanie lamp FDL i obecnie mam zakodowane prawie ok - brakuje mi jedynie DRL.
Pozycja , kierunki i mijania są już zakodowane i działają ładnie.
Udało mi się je (DRL) uaktywnić na kierunkach ale nie tego oczekuję.
Czy można liczyć na podpowiedź tu lub PW jak poprawnie ustawić parametry od DRL?
Pozdrawiam
Grzesiek
mk3333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2018, 15:56   #614
mk3333
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 20-06-2013
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2009
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Obstawiam,że trzeba co nie co pogrzebać w złaczu c2280C


Opanowane
Nie obeszło się bez małej modyfikacji instalacji ponieważ pin 1 i 3 lamp w moim przypadku były wysterowane z pozycyjnch, oba jednocześnie...więc konfigurowanie dziennych nie mogło przynieść zamierzonego efektu...

Dzięki za informacje, jak by ktoś szukał to dużo informacji jest na forum UCDSa - "nie utajniona wiedza jak tu "
Pozdrawiam!

Ostatnio edytowane przez mk3333 ; 14-07-2018 o 18:05
mk3333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2018, 07:26   #615
djtelik
ford::amateur
 
Imię: Nikolaj
Zarejestrowany: 15-07-2018
Skąd: Ukraine, Dnipro
Model: Ford Fusion Titanium
Silnik: 2.0L EcoBoost
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Proszę o pomoc! Przeczytałem wszystkie 62 strony!
Ford Fusion Titanium 2013 VIN 3FA6P0K92DR338626 + FDL
Terminal z 6 przewodami (nie było jeszcze okablowania dla DLR)
Zainstalowałem diody LED i przy pomocy UCDS w sekcji Oświetlenie zewnętrzne zmieniłem parametry "Freq Sel Cfg" na Typ 2 i "VrmsTarget Sel Cfg" na Typ 2. Konfiguracja została zapisana i reflektory działały. Chętnie wróciłem do domu, ale następnego dnia zgasły światła! Po podłączeniu UCDS zobaczyłem starą wartość tych parametrów, mianowicie Typ 1. Następnie, gdy spróbuję ponownie zmienić wartość na Typ 2, pojawia się błąd podczas zapisywania konfiguracji, usunięcie terminalu bateryjnego i ponowne uruchomienie nie pomogło. Mam Forscana i ELS27 pytanie, czy można go użyć do zapisania tych parametrów, czy może gdzie popełniam błąd? Dzięki za pomoc!
djtelik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2018, 08:08   #616
mk3333
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 20-06-2013
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2009
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Ustaw te parametry na typ 0
U mnie na takiej konfiguracji ledy działają prawidłowo
mk3333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2018, 09:28   #617
djtelik
ford::amateur
 
Imię: Nikolaj
Zarejestrowany: 15-07-2018
Skąd: Ukraine, Dnipro
Model: Ford Fusion Titanium
Silnik: 2.0L EcoBoost
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Cytat:
Napisał mk3333 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ustaw te parametry na typ 0
U mnie na takiej konfiguracji ledy działają prawidłowo
Dziękuję, spróbuję dzisiaj z UCDS, poinformuję o wyniku!
ale problem polega na tym, że teraz UCDS nie zapisuje ustawień. pisze błąd

Ostatnio edytowane przez djtelik ; 16-07-2018 o 10:01
djtelik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2018, 09:59   #618
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Cytat:
Napisał djtelik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Ford Fusion Titanium 2013 ...
Cytat:
Napisał djtelik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... spróbuję dzisiaj z UCDS, poinformuję o wyniku!
Kolega przeczytał i nie doczytał...
Nie musi kolega informować o wyniku.
UCDS nie obsługuje BCMi Fusion MY13! Pisze i czyta głupoty.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2018, 10:40   #619
djtelik
ford::amateur
 
Imię: Nikolaj
Zarejestrowany: 15-07-2018
Skąd: Ukraine, Dnipro
Model: Ford Fusion Titanium
Silnik: 2.0L EcoBoost
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega przeczytał i nie doczytał...
Nie musi kolega informować o wyniku.
UCDS nie obsługuje BCMi Fusion MY13! Pisze i czyta głupoty.
Dzięki za odpowiedź!
Teraz jest to zrozumiałe, chociaż dziwne jest, że UCDS wcześniej zapisał ustawienia. Czy jest jakaś nadzieja na zmianę tych parametrów przez Forscan?!
djtelik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2018, 14:02   #620
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,162
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Cytat:
Napisał djtelik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
VIN 3FA6P0K92DR338626
Wczesny BCM . Kolego możesz sobie narobić niezłego "bigosu" . Pozapisywałeś sobie pewnie teraz niektóre rzeczy w nie tych komórkach . Może ten "bigos" już masz
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
lampy , led , oświetlenie , reflektor


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.