Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2017, 20:31   #1
Wrogu
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-05-2016
Model: Mk1
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Zamazany obraz z kamery cofania (fordowska)

Witam,
PLs o podpowiedz co może być przyczyna zamazanego obrazi z kamery cofania (jak na załączonych zdjęciach).
Dodam ze kamera jest na wyposażeniu standardowym.
Dokładnie przetarłem osłonkę, ale bez rezultatu. To co mi przychodzi na myśl to zabrudzeniem kopułki (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) ochraniającej kamerkę od środka...

Będę wdzieczny za pomoc.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 231DAD8C-A6DE-49B5-AEC6-82E085035EAB.jpg (14.2 KB, 357 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg F4ED06E2-DF8E-47CB-8E02-A3EC5F1811B9.jpg (12.8 KB, 308 wyświetleń)

Wrogu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2017, 11:11   #2
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Zamazany obraz z kamery cofania (fordowska)

Cytat:
Napisał Wrogu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak na załączonych zdjęciach
Nie masz jeszcze tragedii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale za to co masz odpowiada albo źle ustawiona ostrość albo zabrudzenie wewnątrz kopułki .
Ja mam już przygotowaną -załatwioną przez jednego z kolegów z forum nową (oryginalną) kamerkę do montażu jak moja padnie do końca .
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2017, 15:05   #3
Wrogu
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-05-2016
Model: Mk1
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Zamazany obraz z kamery cofania (fordowska)

A orientujesz sie w jaki sposób jeśli to w ogóle można zmienić ustawienia ostrości na takie kamerce cofania?
A tka kopułka jest demontowana, czy tylko wymiana całego elementu wchodzi e grę?
Wrogu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2017, 16:07   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Zamazany obraz z kamery cofania (fordowska)

Cytat:
Napisał Wrogu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...tylko wymiana całego elementu wchodzi e grę?
Kamerka złożona jest hermetycznie na klej/pastę. Po otwarciu (co jest bardzo trudne) praktycznie nie da się złożyć szczelnie. Ostrość regulowana jest obiektywem - nie da się zrobić bez rozebrania kamery i nie sądzę, by w tym był problem. Dużo bardziej prawdopodobne, że kamerka się rozszczelniła i na kopułce od wewnątrz jest zaparowana. W tym typie bardzo częsta przypadłość.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2017, 20:46   #5
Wrogu
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-05-2016
Model: Mk1
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Zamazany obraz z kamery cofania (fordowska)

I wszystko wydaje sie jasne: w dolnej części kopułki jest prawdopodobnie pęknięcie, które jest powodem tego stanu rzeczy.
Po kontakcie z ASO na popularnej w Warszawie ciężko dojść do siebie:
Kamerka 1,4tys
i dodatkowa wiązka bo cos tam .... 0,7tys.

Najtańszym rozwiązaniem bedzie używka z innego S-Max. Pytanie, czy w galaxy 2po lifcie jest identyczna kamera cofania.

Może znacie jakiś dobry zamiennik, ewentualnie może jakiś mega rabat na nówkę sztukę po kosztach bez rachunków itp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2FFF0930-8BFC-42CB-87D1-6EC0FA515276.jpg (13.1 KB, 210 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 16CC3F59-6C9C-40C3-B553-FEF4C5B26CF1.jpg (13.8 KB, 177 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez artur1970 ; 04-05-2018 o 21:24 Powód: dubel
Wrogu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2018, 20:07   #6
puzi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-08-2014
Skąd: Piaseczno
Model: S-max
Silnik: 2,2 tdci 175 KM
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Zamazany obraz z kamery cofania (fordowska)

Wrogu, udało Ci się coś znaleźć??? Ja szukam takiej samej, do mojej dostaje się woda i w środku jest już cała zielona...
puzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2018, 12:31   #7
Wrogu
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-05-2016
Model: Mk1
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Zamazany obraz z kamery cofania (fordowska)

Niestety nic nie znalazłem...
Wrogu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2018, 09:05   #8
dzeryae
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCI 200 KM
Rocznik: 2013 MK4
Postów: 129
Domyślnie Odp: Zamazany obraz z kamery cofania (fordowska)

Moja kamera też tak pada i jeszcze wieczorem mam losowe pasy i inne zakłócenia.
Ceny oryginałów są kosmiczne. Ale podobnej jakości jak oryginał, a nawet lepszej bo ma diody IR i widzi w nocy, czego fabryczna nijak nie potrafi - kamera Viaken kosztuje 69 zł. Problemem jest podobnie jak w oryginale (Ford zmienił wiązkę jakiś czas temu i dlatego zamiast tylko kamery jak kiedyś, trzeba kupić kamerę i wiązkę) jest przeciągnięcie wiązki do nawi. Mi w miarę tanim warsztacie chcieli za to 600 zł, ASO nawet nie pytałem, bo części z wymianą wiązki to kilka tysięcy, absurd.
dzeryae jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2018, 10:27   #9
Krzy_Ku
ford::average
 
Avatar Krzy_Ku
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Smax
Silnik: 2.0TDI
Rocznik: 2011
Postów: 142
Domyślnie Odp: Zamazany obraz z kamery cofania (fordowska)

Teoretycznie wiązki pewnie nie trzeba ciągnąć, tylko w dobre żyły za modułem kamery się zapiąć. Przecież ta wiązka idzie właśnie do NX'a i jest tam zapięta. Uprzedzam że nie ćwiczyłem, tyle że temat też mnie ciekawi ze względu, że po mocniejszym trzaśnięciu klapą tylnią ... kamera u mnie się już nie pojawia. W błędach serwis znalazł jakiś kod zwarcia, podmienił na chwilę na swoją, zadziałało więc zaproponował wymanię za te tysiące z nową wiązką :-(

Pewnie przy odrobinie wiedzy zamienną kamerkę też dałoby się zapiąć wcześniej - do modułu kamery - wtedy nawet wizualizacja pasów skrętu i czujników mogłaby się pojawić. Oczywiście z dokładnością do różnic w polu widzenia kamer :-P

Tedi_k - mogłbyś się odnieść jako ekspert do tych spekulacji? ;-)

Ostatnio edytowane przez Krzy_Ku ; 11-07-2018 o 10:31
Krzy_Ku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2019, 11:44   #10
andree86
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 29-03-2019
Skąd: Bolesławiec
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 Diesel 163KM
Rocznik: 12/2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: Zamazany obraz z kamery cofania (fordowska)

Witam,

komuś z forumowiczów udało się podłączyć "chińską" kamerę cofania, wpinając się w oryginalne kable idące od modułu kamery do radia?

Pozdrawiam.
andree86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.