Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2015, 07:18   #101
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

Cytat:
Napisał wodzirejart Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
i mnie dopadł problem wody znajdującej się pod nogami pasażera. Przeczytałem cały temat. Doszedłem do wniosku, że u mnie leje się przez spinkę mocującą "hokeja" ponieważ latem przy tym grzebałem demontując mechanizm wycieraczek. Czy to była przyczyna? Okaże się. Uszczelniłem silikonem i będę czekał.
Chciałem również przeczyścić te kanały odpływowe ale ich nie zlokalizowałem. Czy ktoś dokładnie może napisać gdzie je znajdę? Najlepiej pokaże na zdjęciu. Jedno zdjęcie jest wrzucone ale ja tam nic nie znalazłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Druga sprawa czy wiecie gdzie można kupić spinki mocujące "hokeja" ponieważ dwie pękły przy demontażu (niska temperatura nie sprzyja pracy) i "hokej) teraz mi się strasznie rusza. Szukałem w auto-spinka ale takich tam nie ma.
I jeszcze jedna sprawa. Szukając kanałów odpływowych znalazłem u siebie z prawej i lewej strony gąbki, które były schowane w foli? (patrz zdjęcie) Znajdowały się nie tam gdzie te kanały odpływowe lecz bardziej w stronę środka. Czy one tam powinny być? Wyjąłem je ale nie wiem czy dobrze zrobiłem.
Odnośnie tych gąbek schowanych to po ich wyjęciu jest dużo głośniej w kabinie. Jan nie wiedząc do czego one są też je powyciągałem i wyrzuciłem. Tera zwykłe gąbki tam powkładałem tylko nie wiem cy w dobre miejsca poupychałem.

tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2015, 12:42   #102
RudyTDI
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-08-2012
Skąd: Jawor
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI 163km at@mt
Rocznik: 2011
Postów: 60
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

Cytat:
Napisał Witek_1958 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Ja znalazłem jeszcze jednego winowajcę ......

....na załączonym zdjęciu są trzy otwory po uchwytach trzymajacych "słynny hokej" - plastik pod ramieniem wycieraczki ....
...numery 1 i 2 są nieistotne - lałem tam wodę i wyciekała na zewnątrz ....
...otwór nr 3 prowadzi do kabiny !! ... jak jest nieszczelny to cała woda spływająca wzdłuż szyby wlewa się do kabiny pod nogi pasażera - dokladniej pod wygłuszenie .....
...uszczelniłem to i jest suuucho.......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .....

Zrobiłem tak samo. Lecz najpierw pojechałem do NORDGLASSa w Legnicy- sprawdzili, szyba szczelna, następnie przetkałem odpływy-nie były zatkane za bardzo a na końcu uszczelniłem silikonem to miejsce pod spinką które pokazuje Witek w poście.Sucho nareszcie. Pozdrawiam.

P.S. Dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez RudyTDI ; 18-03-2015 o 19:24
RudyTDI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2015, 14:45   #103
RudyTDI
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-08-2012
Skąd: Jawor
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI 163km at@mt
Rocznik: 2011
Postów: 60
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

A problem jednak powrócił, zdjęte wygłuszenie, tapicerka, sączy się ale nie wiem skąd, wiem że z góry, tyle że chyba musiałbym zdejmować kokpit, brak również pomysłu gdzie lać wodę,- lałem na myjni po drzwiach-nic, po szybie-nic, lałem pod maskę-nic, a w końcu się zaczęła sączyć i nie wiem skąd i jak... jakieś propozycje?

EDIT: Leje się z prawej strony od góry.
RudyTDI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2015, 10:31   #104
tomamar
ford::average
 
Avatar tomamar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-10-2011
Skąd: Oleśnica
Model: Alhambra Mk1
Silnik: 2.0 benzyna+LPG AUTOMAT
Rocznik: 1999
Postów: 78
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

Kolego zdejmij plastikowy słupek i lej wode po szybie być może szyba się rozszczelniła tak jak to było w moim przypadku. Ewentualnie zobacz czy nie leje na mocowaniu relinga. Tylko najlepiej lej wode z butelki.
tomamar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2016, 06:53   #105
bradley86
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 15-02-2015
Skąd: Worms
Model: Galaxy MK2
Silnik: AUY
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

Ostatnim czasem kiedy po dosc ulewnej nocy wsiadam do samochodu i ruszam na pierwszym zakrecie slysze bulbulbul jakby odkrecona butelka z woda przewrocila sie i wylala. A potem mokry placek na gumowej wycieraczce nog od strony pasazera. Zlokolizowalem, ze wyciek idzie jakby od gory. Wewnetrzna uszczelka przy drzwiach (zdjecie pozyczylem z internetu i zaznaczylem na czerwono gdze sie leje) jest mokra jak sie poleje, i widac tez brudne zacieki z wody. Dzisiaj na dokladke polalo sie przez mala trojkatna szybke (od srodka), a potem prosto na dywanik.
Czytalem ten temat i szczerze to nie wiem co sie dzieje. Rozumiem, ze kanaliki w podszybiu moga byc zapchane itd. ale dlaczego jak ostatnio samochod stal 3 dni, przychodze i dywanik jest suchy jak pieprz. A gdy tylko rusze i skrece mocniej w lewo, leje sie jak z sikawki po tej uszczelce, szybce i na dywan. Gdzie ta woda moze sie zebrac i stac. Nadmienie tylko, te otwieralem wczsenij drzwi i tez sie nic nie polalo. Dopiero jak zaczne jechac, skrece albo mocniej przyhamuje.
Nadmienie, ze nie mam szyberdachu, mam relingi dachowe. I teraz zastanawiam sie czy przez nie jakos woda wchodzi?
Chcialbym sciagnac przedni plastikowy slupek, zeby lepiej ocenic sytuacje. Czy on trzyma sie tylko na zatrzaskach?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bradley86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2016, 21:55   #106
maliniakmarek
ford::amateur
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 07-09-2016
Skąd: chojnice
Model: ford focus c max
Silnik: 16 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

gdzie sie znajduja kanaly wodne ford focus c max

Bump: prosze o pomoc mam wode pod dywanikem pasazera
maliniakmarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2016, 07:05   #107
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

@maliniakmarek to dział galaxy poszukaj tu:

http://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120

A jak nie znajdziesz odpowiedzi to tam zapytaj. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2016, 21:23   #108
thomas32-32
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2016
Skąd: Brodnica
Model: ford galaxy
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

byla wstawiana cwiartka z prawej strony woda sie leje nie wiem czy czegos nie uszkodzil mechanik wyjelem schowek i jak jest klima wlaczona to wylewa sie woda ze zbiorniczka czy mozna podlaczyc jakis wezyk i odprowadzic na zewnatrz
thomas32-32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
odpływy , woda w środku



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.