Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2011, 20:03   #1
tomaz000
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Ck
Model: Mondeo MK2
Silnik: Zetec 1.6 16v 66kW
Rocznik: 1997
Postów: 8
Domyślnie Mokro w bagażniku.

Witam. Posiadam forda mondeo mk2 hatchback i okazuje się że do środka bagażnika dostaje się woda nie mam pojęcia którędy pierwszy raz zauważyłem to w zimę mata w bagażniku była zamarznięta ale pomyślałem ze przesiąkła od ścierki którą tam wsadziłem i mogła być wilgotna, jednak jak kilka tygodni temu sprzątałem to zauważyłem pleśń na elementach tapicerki bagażnika co się okazało było tam dosyć mokro. Ale dokładnie wszystko wytarłem wyczyściłem z pleśni i wysuszyłem. Jednak woda dalej się tam pojawia (dzisiaj myłem samochód na myjni ciśnieniowej i woda znów się tam dostała). Posiadam ten samochód jakieś 6 miesięcy także nie zbyt znam jego przeszłość. Zamieszczam zdjęcie (nie moje jakieś z allegro) z zaznaczonym miejscem gdzie pojawia się woda. Prosił bym o pomoc, może ktoś miał podobny problem. THX http://img9.imageshack.us/i/mondgo30.jpg

tomaz000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2011, 20:09   #2
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Mokro w bagażniku.

Cytat:
Napisał tomaz000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Posiadam forda mondeo mk2 hatchback i okazuje się że do środka bagażnika dostaje się woda nie mam pojęcia którędy pierwszy raz zauważyłem to w zimę mata w bagażniku była zamarznięta ale pomyślałem ze przesiąkła od ścierki którą tam wsadziłem i mogła być wilgotna, jednak jak kilka tygodni temu sprzątałem to zauważyłem pleśń na elementach tapicerki bagażnika co się okazało było tam dosyć mokro. Ale dokładnie wszystko wytarłem wyczyściłem z pleśni i wysuszyłem. Jednak woda dalej się tam pojawia (dzisiaj myłem samochód na myjni ciśnieniowej i woda znów się tam dostała). Posiadam ten samochód jakieś 6 miesięcy także nie zbyt znam jego przeszłość. Zamieszczam zdjęcie (nie moje jakieś z allegro) z zaznaczonym miejscem gdzie pojawia się woda. Prosił bym o pomoc, może ktoś miał podobny problem. THX http://img9.imageshack.us/i/mondgo30.jpg
sprawdz tylna prawą lampę ....
oraz za tymi wygłuszeniami tapicerki po prawej ( zakrywa nadkole ) jak drożny jest kanał odpływowy po prawej stronie .

pozdr Leszcz
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2011, 20:14   #3
tomaz000
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Ck
Model: Mondeo MK2
Silnik: Zetec 1.6 16v 66kW
Rocznik: 1997
Postów: 8
Domyślnie Odp: Mokro w bagażniku.

Właśnie też mi się wydaje że może coś z lampą a ten kanał to taka klapka prostokątna z jakby zapadkami dającymi się odchylić do zewnątrz?
tomaz000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2011, 20:39   #4
MacieqZST
ford::advanced
 
Avatar MacieqZST
 
Zarejestrowany: 19-10-2008
Model: MDO był
Silnik: Should Be Higher
Rocznik: 200?
Postów: 219
Domyślnie Odp: Mokro w bagażniku.

Normalka w MKII ryż można siać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MacieqZST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2011, 21:14   #5
tomaz000
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Ck
Model: Mondeo MK2
Silnik: Zetec 1.6 16v 66kW
Rocznik: 1997
Postów: 8
Domyślnie Odp: Mokro w bagażniku.

Cytat:
Napisał MacieqZST Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Normalka w MKII ryż można siać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taaaa akurat jestem bardzo zadowolony bo za całkiem nieduże pieniądze mam dość bogate wyposażenie w dodatku egzemplarz trafiłem bardzo zadbany i nie zajeżdżony, samochód dosyć duży i wygodny tylko że jak go pocisnąć to swoje spali...
tomaz000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2011, 21:48   #6
Tomas123
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2008
Model: Mondeo MK2 MK3 MK4 obecnie Kuga MK2 Titanium
Silnik: 2.0 PB, 2.0 TDDI, teraz 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 114
Domyślnie Odp: Mokro w bagażniku.

Powiem tak woda w bagazniku to nic przyjemnego, rowniez u siebie musialem sie z tym uporac... Zacznij od podstaw sprawdź uszczelkę od bagażnika, częsta przypadłość forda po dłuższym czasie aluminium w środku wykrusza się i uszczelka przestaje trzymać. Jak mamy duże opady deszczu nie wspomnę o myjce ciśnieniowej po prostu przepuszcza ona wodę. Sprawdź lampy nie tylko prawą, lewą również. Tak jak wcześniej kolega napisał kanał odpływowy możesz mieć również zatkany. Kolejna sprawa tylnia szyba czy masz oryginalną czy może była wymieniana, często jest tak, że przy montażu szyby oszczędzają na kleju co po jakimś czasie wychodzi i uszczelka przepuszcza wodę i tak również może być u Ciebie… Tylnia wycieraczka jak również czy posiadasz spojler ??? Jeśli uważasz, że Cie to przerasta i nie wiesz jak się za to zabrać: zdejmij boczki wszystkie do gołej blachy!!! wejdź do samochodu rozłóż oparcia i niech druga osoba leje wodę, pamiętaj aby sobie dobrze oświetlić bagażnik jak dla mnie nie ma lepszego sposobu… A u mnie była wymieniana tylnia szyba i z lewej strony na dole dali za mało kleju że przepuszczała ona wodę ale tylko jak były ulewy i zbierała się ona właśnie w tym miejscu co masz na zdjęciu pokazane… a jeszcze wczesniej jak miałem checkbacka również był problem z wodą w bagażniku wtedy były nie szczelne lampy i spojler jak go mocowali nie uszczelnili go za dobrze i woda się przedostawała do bagażnika… Życze powodzenia
Tomas123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2011, 21:55   #7
tomaz000
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Ck
Model: Mondeo MK2
Silnik: Zetec 1.6 16v 66kW
Rocznik: 1997
Postów: 8
Domyślnie Odp: Mokro w bagażniku.

Tomas123 dzięki za odpowiedź. Spojlera nie mam ale sposób z laniem wody będzie chyba najskuteczniejszy... Być może szyba była wymieniana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bóg jeden wie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Trzeba będzie na to chwilę czasu poświęcić.
tomaz000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2011, 09:25   #8
MORDIMER1111
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Piaseczno
Model: MONDEO MK2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie Odp: Mokro w bagażniku.

U mnie miałem problem z nieszczelną lampą .Posmarowałem silikonem krawędź lampy tą która styka się z karoserią od wewnątrz i już dwa lata mam spokój.
MORDIMER1111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2011, 20:08   #9
stasio392
ford::average
 
Avatar stasio392
 
Zarejestrowany: 24-01-2009
Skąd: Gniezno
Model: mondeo mk2 hb
Silnik: 1.8 td endura-de
Rocznik: 2000
Postów: 91
Domyślnie Odp: Mokro w bagażniku.

na 100% uszczelka lampy, zdemontuj obydwie !! ja robiłem prawą a kumpel lewą, skruszała uszczelka w 5 letnim aucie, silikon zrobi swoje, powodzenia
stasio392 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2011, 20:29   #10
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Mokro w bagażniku.

Cytat:
Napisał stasio392 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na 100% uszczelka lampy
Może być ale nie zawsze to jest powodem.U mnie ciekło przez źle wklejoną szybę.Szyba była wycinana do przyciemnienia i ktoś się nie przyłożył przy wklejaniu
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bagażnik , woda w środku



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.