Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2015, 12:07   #111
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Też tak myślę, może trochę brać na jazdach autostradowych z dużymi prędkościami, bo przy spokojnej jeżdzie bedzie OK .

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2015, 09:27   #112
ran2001
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: EOP
Model: MK3
Silnik: 1.8-125KM
Rocznik: 2001
Postów: 38
Domyślnie Remont silnika.

Witam mam zamiar wymienić przy swoim mk3 1.8 125KM pierścienie, uszczelniacze i uszczelki, gdyż nie mogę juz wyrobić na olej jest ogromy pobór jakie części polecacie? Jest jeszcze taki problem jak jadę na niskim biegu czasami tak ma, że szarpie słabnie ale jesli obroty wejdą wraca do normy.. Cały czas świeci mi się EGR czy to może być spowodowane tym poborem oleju?
ran2001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2015, 10:07   #113
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Remont silnika.

Nie. EGR do oleju nie ma nic.
Pierścionki i przy okazji głowica.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2015, 07:26   #114
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

egr może być uszkodzony od poboru oleju ponieważ osadza się w nim sadza ze spalin a przy spalaniu oleju tym bardziej i w większych ilościach. Wyciąg go i wyczyść.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2015, 20:50   #115
ran2001
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: EOP
Model: MK3
Silnik: 1.8-125KM
Rocznik: 2001
Postów: 38
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
egr może być uszkodzony od poboru oleju ponieważ osadza się w nim sadza ze spalin a przy spalaniu oleju tym bardziej i w większych ilościach. Wyciąg go i wyczyść.
Właśnie tutaj masz rację. Bo jak czyściłem seperator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to egr miał tak mały przelot, że aż w szoku byłem wyczyściłem ale zbyt długo nie pojeździłem;/ Bo teraz to jak jadę na piątym biegu to łapie takie szarpania, że szlak trafia. No a oleju bierze masakrycznie dużo.
ran2001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2015, 18:17   #116
vaders1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2014
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1,8 benzyna + gaz
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Może układ zapłonowy sprawdź. Przewody, świece, cewka ?
Przy obciążeniu będzie szarpało jak diabli.
vaders1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2015, 13:28   #117
achi3
ford::amateur
 
Imię: arek
Zarejestrowany: 14-01-2013
Skąd: słupsk
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

witam. Panowie u mnie objawy podobne;
-bierze olej, przy gazowaniu dym niebieski a na ziemi czarny osad lekko wilgotny
-świece bialutkie a przez jakiś czas były zablokowane klapki na kolektorze ssącym, bo spadł wodzik z siłownika podcisnieniowego, który nim steruje, w awarii jeżdiłem prawie rok - objawy ; stracil moc,szarpanie na benzynie i nie wchodził na płynnie na obroty, od dołu szarpał a potem załapywał i ciągnął ale jakby na zaciągnietym hamulcu na gazie bylo lepiej i palił sie chek.
-teraz chodzi pięknie równiutko, ale mocy jakby mniej i dymi na niebiesko.
I co wy na to?
olej to wlewałem coraz gęstrzy i nic to nie dawało. Wrecz jakby wiecej go chlipal. doszedlem do superolu w ciągu 1.5 roku od startu z pobieraniem. a w cale dużych przebiegów nie robi i nie katowany bo żona wozi dzieci do szkoły. Bo jakby w takim tępie ten silnik się zużywał, to by sie skończył przy 50 tysiącach. Gdzieś wczesniej na forum przeczytałem ze gęsty olej pogarsza sprawę i słusznie bo jak silnik chodzi na syntetyku a potem ja mu wlewam superol to nie tędy droga .To jakby nasypał piasku do szwajcara. I teraz pytanie - czy Pan ford w swoich orginalnych olejach nie ma tego czegoś co nie mają inne oleje silnikowe. Bo my to po zakupie auta z niemiec walimy do "HURTEXU" po tańszy olej niż do serwisu forda.A przyznać musicie że pracuje pięknie......

Ostatnio edytowane przez achi3 ; 08-09-2015 o 14:03
achi3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2015, 14:42   #118
wtomeks
Zablokowany
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-08-2014
Skąd: Złotów
Model: Scorpio;Ka
Silnik: 2.0/1.3
Rocznik: 1994/2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Może tawot z trocinami daj???

Jak bierze olej to trzeba wymienić to gdzie przepuszcza i tyle. Co tutaj drążyć temat.
Auto albo z kijowym gazem, albo z zagranicy niemiec płakał jak sprzedawał. A przebieg juz 400 tyś.

Jak rok jezdzisz z czymś uszkodzonym i nic z tym nie robisz to jakiego komentarza oczekujesz??
wtomeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2015, 17:36   #119
achi3
ford::amateur
 
Imię: arek
Zarejestrowany: 14-01-2013
Skąd: słupsk
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

No własnie wymienic tam gdzie ubywa a nie odrazu całą generalke robic -wał ,panewki pierścienie głowica itp....wszyscy sa mądrzy bo uslyszeli coś od kogoś.. albo dał do brudasa zeby mu zrobił, bo mechaników do takiej roboty to raczej ze świecą szukać. Ja bede sam robił i może ktoś jest na tyle ogarniety ze cos doradzi bo gadać to każdy potrawi ale jak sie weżmiesz za demontaż to juz sprawa wygląda inaczej..kolego a propo smaru to "towot" i trociny to dawali do mostów a nie silników.
PS
Odpiołem wczoraj ten siłowniczek od kolektora powietrza i teraz klapki sa cały czas otwarte- mocy jakby wiecej i przestało coś stukać pod pokrywą zaworów ( mysle ze to jakiś zawór) być może tu wali olej.. albo klapki sie zbyt wcześniej zamykają i ma za mało mieszanki i ciągnie olej z dołu bo zbyt duże panuje podciśnienie w cylindrze.... bo jak wspomniałem wcześniej branie oleju zaczeło sie z dnia na dzień....w dużych ilościach

Ostatnio edytowane przez achi3 ; 09-09-2015 o 18:38
achi3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2015, 13:32   #120
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

sprawa jest prosta:
- klekotanie ustało bo klapki nie pracują - to one klepią. Może doprowadzić do ich urwania lub nawet pęknięcia pręta na którym są zamontowane a wetdy szukaj nowego silnika.
- przypływ mocy też jest spowodowany większym przepływem powietrza - klapki otwarte
- spala olej bo dostaje się on do komory spalanie - najczęściej jest to wina padniętych pierścieni ale może tez być pęknięta głowica.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.