Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2023, 21:44   #1
kons18
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-08-2022
Skąd: Rybnik
Model: C-Max Plug In Energi
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 22
Domyślnie Forscan moduł IPC

Zakupiłem interfejs Vscan STN 2120 dla swojego forda C-max Energi 2015. Udało mi się bez problemu wyłączyć blokadę MyKey. Zastanawia mnie jednak fakt, że po wejściu w moduł IPC jest tam kilka rzeczy które nijak mają się do stanu mojego samochodu. Np światła rear fog jest disabled, a przecież światła tylne przeciwmgielne mam dodane i działają, dalej światła do jazdy dziennej enabled, a samochód ich nie posiada i jeszcze co mnie najbardziej zastanawia : ryglowanie automatyczne disabled a od samego początku działa. Ktoś pomoże jak to rozumieć, interpretować ?


Ostatnio edytowane przez kons18 ; 06-09-2023 o 22:17
kons18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2023, 22:07   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Forscan moduł IPC

Cytat:
Napisał kons18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Np światła rear fog jest disabled, a przecież światła tylne przeciwmgielne mam dodane i działają...
Zechce Kolega wyraźnie sprecyzować o jakie auto i z którego roku chodzi w temacie?
Prefix dotyczy C-max USA a w profilu jest C-max MK2...
Warto wyraźnie pisać "jakie auto i z którego roku", by zamieszania nie było...

Co do meritum - parametr w IPC dotyczy KONTROLKI tylnego światła przeciwmgielnego a nie funkcjonalności tego światła... Przy 'disabled' światło sobie świeci a kontrolka na liczniku - nie...
A tak na marginesie - jeśli to C-max USA, to dodanie tylnego światła przeciwmgielnego tak, by 'jak z europejskiej fabryki' zapalała się kontrolka na liczniku wraz z owym światłem WCALE NIE JEST TAKIE ŁATWE - więc tak 'trochę wątpię' czy Kolega ma owe światła 'dodane jak należy'...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 06-09-2023 o 22:11
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2023, 02:54   #3
kons18
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-08-2022
Skąd: Rybnik
Model: C-Max Plug In Energi
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 22
Domyślnie Odp: Forscan moduł IPC

Rozumiem. Nie wiedziałem że dotyczy to kontrolki świateł, a przeciwmgielne tylne mam dołożone przez dodatkowy wyłącznik. Wiem, że jest moduł od kolegi z tego forum, ale na razie jest niedostępny. A co z innymi rzeczami o których pisałem w 1 poście ?
kons18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2023, 19:45   #4
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,339
Domyślnie Odp: Forscan moduł IPC

A kolega "grzebie" w konfiguracji, bo coś nie działa czy tylko nie ma co z czasem zrobić?
Podstawowa zasada - jak działa, to się nie rusza
Pytać tego co dostosowywał auto do polskiego rynku dlaczego w konfiguracji jest tak, a nie inaczej

Jeśli auto jeździ i wszystko działa jak trzeba, to się cieszę, a nie szukam "dziury w całym"

pozdrawiam
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2023, 20:57   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Forscan moduł IPC

Cytat:
Napisał kons18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jak to rozumieć, interpretować ?
Kolega ma 2 problemy:
1. Tłumaczenia opisów pozycji w Forscanie "pozostawiają wiele do życzenia".
2. Jak się nie rozumie "co jest co i do czego służy", to nie ma mądrego (a raczej chętnego....) co to wytłumaczy przy tej ilości parametrów...

Tak czy inaczej - o światłach dziennych w parametrach IPC to nic nie ma.


Aby miał co Kolega czytać i nad czy się zastanawiać - wrzucę pełen sceenshot parametrów 'direct config' tego licznika (na przykładzie wartości z auta mojej żony) "w ujęciu UCDS".
Obrazek sklejony jest z kliku zrzutów ekranu, by wszystko zmieściło się na jednym zdjęciu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 07-09-2023 o 20:59
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2023, 22:18   #6
kons18
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-08-2022
Skąd: Rybnik
Model: C-Max Plug In Energi
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 22
Domyślnie Odp: Forscan moduł IPC

Cytat:
Napisał pankrakus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A kolega "grzebie" w konfiguracji, bo coś nie działa czy tylko nie ma co z czasem zrobić?
Podstawowa zasada - jak działa, to się nie rusza
Pytać tego co dostosowywał auto do polskiego rynku dlaczego w konfiguracji jest tak, a nie inaczej

Jeśli auto jeździ i wszystko działa jak trzeba, to się cieszę, a nie szukam "dziury w całym"

pozdrawiam
Nie szukam dziury w całym tylko mnie zastanawiają te wpisy. Np. mam możliwość dołożenia doświetlania zakrętów, czego osoba która dostosowywała auto do rynku polskiego nie zrobiła. Następne : denerwuje mnie ryglowanie drzwi, chcę sobie usunąć. Kolejne : nie działa automatyczne domykanie szyb : chcę aktywować.
kons18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2023, 22:30   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Forscan moduł IPC

Cytat:
Napisał kons18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Np. mam możliwość dołożenia doświetlania zakrętów...
"No to możemy się założyć", że Kolega NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI...
Przynajmniej nie metodami fabrycznymi...
C-Max Energi w żadnej wersji nie miały reflektorów z funkcją doświetlania zakrętów, a doświetlanie na halogenach przednich "to nie w tym modelu"...

BTW - jak na razie, to o tym aucie Kolega wie BARDZO NIEWIELE...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 08-09-2023 o 09:42
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.