Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-03-2014, 01:27   #1
pablitto83
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: UK
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

Od jakiegoś czasu męczą mnie coraz częściej dziwne zgrzyty z komory silnika. Sytuacja powtarza sie juz codziennie.
Odpalam auto, ruszam, i w przeciagu przejechania do 100m b. czesto słychać dziwny zgrzyt, ktory jest rownierz wyczuwny na pedałach. Cos jak by metal o metal, jakby zeby kol zebatych scieraly sie, ciezko opisać. Zdaza sie najczesciej na 1 biegu, czasem juz na 2 ce, jak i gdy bieg jest wbity a sprzeglo wcisniete.
Gdy np. stoje w korku, sytuacja sie nie zdarza. Wylacznie zaraz po odpaleniu auta.
Pol roku temu wymieniony rozrzad, sprzeglo z dwumasa i wysprzeglikiem w polecanym warsztacie. Zgrzyty byly jeszcze przed wymiana. Czy to jakies lozyska w skrzyni? Wymienialem olej w sjrzyni niedawno, nie było tam zadnych opilkow. Mialem wczesniej tez problem z rozrusznikiem, ale winna okazala sie zasyfiala masa (bendiksa nie dalo sie odkrecic, reszta wyglądała czysto). Na przegladzie kilka miesiecy temu mechanik nic nie znalazl, wszystko bylo ok.
Jakies pomysly? Martwię sie bo zdaza sie coraz częściej.
Silnik 1.8 tdci, skrzynia 5 bieg., przebieg ok 230 kkm

Tap Tap from my MI2


Ostatnio edytowane przez pablitto83 ; 28-03-2014 o 04:58
pablitto83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2014, 10:02   #2
mefisto271
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-11-2009
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

Mam to samo w swojej foce 1.6 tdci mk2 2010. Podpinam się pod pytanie, mój mechanik powiedział że nie wie co to........
mefisto271 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2014, 11:22   #3
pablitto83
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: UK
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie

Szukalem w ksiazce D. Kroppa 'sam naprawiam'. Autor wspomina, ze jezeli sa zgrzyty z skrzyni biegow, moze to byc przyczyna zuzytych lozysk (zgrzyty na kazdym biegu) lub jesli zjawisko wystepuje tylko na jednym biegu, moze byc to kwestia synchronizatorow tego biegu. To tak z pamieci pisze.
Przy czym nie jestem w stanie steierdzic, czy dzwiek jest z skrzyni biegow, i co dziwne - wystepuje tylko zaraz po odpaleniu auta, a nie np. gdy stoi sie w korku i co chwilę rusza i staje. To by chyba eliminowalo problem ze skrzynią. Zastanawialem sie rowniez(slabo u mnie z mechaniką) , czy jest mozliwe by to rozrusznik zaraz po starcie dostawal lewy prąd i probowal zazebic sie z kolem zamachowym (dźwięk byl by podobny). Tylko dlaczego mialo by to wystepowac tylko zaraz po odpaleniu auta, o ile wogule jest mozliwe?
Pol roku temu w warsztacie FordFach wymieniano elementunopisane w poprzednim poscie. Chlopaki nie znalezli nic podejzanego. A musieli dobrac sie do silnika z obu stron.
Niecierpliwie czekam na sugeatie, a moze ktos juz przerabial taki problem i znalazl przyczyne/rozwiazanie?

Tap Tap from my MI2
pablitto83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2014, 12:08   #4
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

Też mam coś takiego odczuwalne na pedałach i coś jakby rozciągnięta spreżyna puściła i udeżyła o coś. Też nikt nie wie co to i nie umie zdiagnozować
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2014, 14:50   #5
pablitto83
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: UK
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie

Jak dlugo juz macie ten objaw chlopaki? tez sie wam nasila- tj. dzieje sie co raz czesciej? Kiedys obserwowwalem raz na kilka tyg, teraz codziennie. Pierwsze objawy mialem niemal rok temu, pogorszylo sie niedawno o ile dobrze kojarze

Tap Tap from my MI2
pablitto83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2014, 15:54   #6
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

W październiku 2013 roku wymieniłem dwumas i komplet sprzęgła z dociskiem. Takie coś pojawiło mi się kilka dni po naprawie potem długo długo nić i teraz średnio raz na tydzień
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2014, 12:10   #7
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

Panowie naprawdę nikt nie spotkał się z taka przypadłością ? Macie jakieś pomysły co to może być.
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2014, 18:55   #8
ingenieur28
ford::average
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 20-11-2013
Skąd: Deutschland - Stuttgart
Model: Ford Focus 2 Sport
Silnik: 2.0 TDCI 136PS
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

witam, mam to samo - po odpaleniu auta jak rusze to czasem jeszcze na jedynce czasem juz na dwojce raz przez ulamek sekundy cos zgrzytnie i jakby to bylo wyczuwalne na pedale gazu. Pozniej podczas jazdy tego nie ma, nawet jesli po zgrzycie bym sie zatrzymal i znow ruszyl - innymi slowami wystepuje to tylko raz po odpaleniu fury. Jezdze z tym juz od poltorej roku i nic sie nie nasila, jak bylo tak jest. Na niemieckim forum czytalem ze to sie zalacza niby jakas pompa ABS i ze to zaden problem, ale oczywiscie nie moge tego potwierdzic. pozdro!
ingenieur28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2014, 20:18   #9
pablitto83
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: UK
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie

Dzieki kolego za trop. Ciekaw jestem czy ktos fizycznie zdiagnozowali uporal sie z problemem.
Zastanawiam się jak pompa abs moze dawac takie objawy? Klocki zacieraja o tarcze?

Tap Tap from my MI2
pablitto83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2014, 20:44   #10
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

Cytat:
Napisał Harisonl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też mam coś takiego odczuwalne na pedałach i coś jakby rozciągnięta spreżyna puściła i udeżyła o coś. Też nikt nie wie co to i nie umie zdiagnozować
Mam to samo. Zagadka. Myślałem, że to jakaś funkcja modelu Econetic, ale okazuje się, że dotyczy to 1,6 ,1,8 , 2,0. Trudno nazwac to zgrzytem chociaż każdy z nas odbierze to inaczej. Dlatego przytoczyłem spostrzeżenia Harisonl, bo dla mnie są najbardziej trafne. Słyszę narastające zzZZ przez chwilę i czuję delikatne "puk" w pedale gazu. Nawet miałem zamiar zapytac na forum, ale mało tu Econetic-ów. Przestałem zwracac na to uwagę, zakładając, że TTTM. Nie nasila się, nic się nie dzieje niepokojącego. Konia z rzędem temu, kto to rozwikła. Może to jakaś totalna pierdoła.

Ostatnio edytowane przez radek70 ; 29-03-2014 o 20:50
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.