Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2018, 16:31   #1021
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w sumie niczym, mapy zapłonu nie są ruszone, więc jest Ok
Dzięki, fakt na boksie zefir zaczyna się od ok 4 tys. ponad...

jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 10:06   #1022
kafar42
ford::average
 
Avatar kafar42
 
Zarejestrowany: 16-02-2015
Model: Focus MK3 FL 1.5
Silnik: 1.5 Pb 201 KM by Tune Force
Rocznik: 2014
Postów: 103
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

A czym tak naprawdę grozi jazda na 95 po chipie? Tyle słyszę o spalaniu stukowym, jakichś wybuchach mieszanki w silniku, przestawieniu zapłonu. Czy komuś coś takiego się stało?
kafar42 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 16:27   #1023
mayor
ford::advanced
 
Avatar mayor
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 25-03-2016
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Focus MK3FL Titanium
Silnik: 1.5 EB@200KM by TuneForce
Rocznik: 2017
Postów: 274
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał kafar42 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czym tak naprawdę grozi jazda na 95 po chipie? Tyle słyszę o spalaniu stukowym, jakichś wybuchach mieszanki w silniku, przestawieniu zapłonu. Czy komuś coś takiego się stało?
Nic się nie stanie, jak by miało być spalanie stukowe to komputer przestawi zapłon i będzie po prostu słabszy niż by był na Pb98.
mayor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2018, 06:49   #1024
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Powtórzę się ale co mi tam...miałem juz kilka SERYJNYCH 1.5EB, które potrafiły stukać na hamowni, gdy był po nad 25C na zewnątrz. Latem, jak jest gorąco to leje się TYLKO 98oktan do auta modyfikowanego, a zwłaszcza gdy się je ostro upala albo samochód jest mocno obciążony/załadowany. Zimą można lać sobie 95oktan.
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2018, 09:19   #1025
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał TuneFORCE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miałem juz kilka SERYJNYCH 1.5EB, które potrafiły stukać na hamowni, gdy był po nad 25C na zewnątrz
chyba nie chcesz powiedzieć, że stukały slyszalnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2018, 13:27   #1026
camillos
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Jestem po wizycie u Heko i instalacji boxa w moim Mondeo 1.5 EB.
Wynik jest bardzo zadowalający:
Moc: seria 179 KM, box 197 KM
Moment obr.: seria 279 Nm, box 305 Nm
Wykres z testu na hamowni: https://zapodaj.net/c274556209ae9.png.html

Zmiany są odczuwalne podczas jazdy, auto szybciej reaguje na pedał gazu i jest odczuwalna lepsza elastyczność. Dodatkowo zauważyłem, że na trasie po przejechaniu 300 km średnie spalenie spadło o 0,5 l/100km. Może to być efekt albo boxa albo dotarcia auto, które w sumie ma dopiero 1500 km przebiegu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez camillos ; 14-07-2018 o 17:10
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2018, 15:04   #1027
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Pewnie to głupie, ale po wizycie w serwisie zakładałem ponownie boxa od Heko. Dla sportu i z głupoty, po odłączeniu przewodów, załączyłem przyciskiem zapłon/silnik, czyli chciałem zapalić. Na wyświetlaczu między zegarami pokazał się komunikat, coś typu, "natychmiast do serwisu..." Po ponownym załączeniu wszystko zagrało...

Pytanie do Heko, czy to będzie widzialne na kompach serwisowych Forda, i czy będą ciągnąć temat skąd to?

Ostatnio edytowane przez jacusslavus ; 15-07-2018 o 15:07
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2018, 15:15   #1028
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,162
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał jacusslavus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy to będzie widzialne na kompach serwisowych Forda
Będzie wszystko OK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2018, 15:39   #1029
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Będzie wszystko OK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki, Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2018, 05:19   #1030
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Struna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba nie chcesz powiedzieć, że stukały slyszalnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak miga kontrolka check engine, to znaczy że był taki stuk że ECU ledwie dał rady cofnąc zapłon. Przecież zanim ECU zareaguje to musi być najpierw stuk, który zostanie wyłapany.

Cytat:
Napisał jacusslavus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy to będzie widzialne na kompach serwisowych Forda, i czy będą ciągnąć temat skąd to?
Wszystko można znaleźć. Wystarczy sprawdzić zakresy napięciowe i juz widać, że od pewnego czasu w układzie coś jest nie tak i w kilku zakresach napięciowych czujników napięcia sa inne.
A to akurat w fordzie idzie odczytać, tylko jak na razie nikt tego nie robi. Ja bym te Wasze BOXy od razu znalazł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez TuneFORCE ; 16-07-2018 o 05:23
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.