Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2017, 07:17   #641
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał kafar42 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie do tunerów.
Ile wychodzi focus 1.5 150 km po zrobieniu IC+DP(bez katalizatora), dobrych firm, ale na seryjnej turbinie?
W 1.5EB jest innego typu chłodnica powietrza doładowanego i w tej chwili nie ma sprawdzonego patentu, który zastąpiłby serie. DP nie stanowi problemu ale ile da jego zrobienie tego nie wiadomo, ale bez wymiany IC fura i tak będzie puchła

TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2017, 19:43   #642
analyzator
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: lublin
Model: Focus Kombi Red Edition / Lexus CT200h
Silnik: 1,5eb@heko / mambodżambo
Rocznik: 2017/2018
Postów: 190
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał zygert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dopiero co zamawiasz foczkę, nie masz auta, a już myślisz o dłubaniu nie znając jeszcze auta.
Cytat:
Napisał zygert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedynie to bierz wersję SPORT z lepszym zawieszeniem, bo jak dla mnie trend ma zdecydowanie za miękkie no i te 16tki. Teraz żałuję tego wyboru.
Auto już zamówiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. STline Red na 235/18.

Przejechałem się, wiem czego oczekuję, na co dzień jeżdżę tylko podobnie szybkimi autami wiem ile mi będzie potrzeba. Wiem, też że fabryczne 150 "jedzie" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał zygert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jak się włączasz do ruchu? Przy prawie 100km/h? Na 2 idzie fokus do około 95km/h z GPSu 90km/h więc w zupełniości to wystarczy do włączenia do ruchu , a potem 3 już na odpwiednim pasie i ogień. Może ten S-max tak jeździ. Focus idzie bardzo sprawnie na 2,3,4,5 (zmieniając odpowiednio biegi).
Chodzi mi o sytuację kiedy na pasie rozbiegowym mam np 2gi bieg i 70-80kmh. Tu na dwójce powinienem jeszcze pociągnąć i patrząc z wykresu 182 by robił robotę a w 150 raczej trójka lub czwórkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na trójce zaczynając z 4000 obrotów też trochę za blisko do wrzucania 4ki. Oddałbym 20nm na 3000 obr za 10nm na 6000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał jacusslavus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nie wiem, ... Jako użytkownik astr od 2000 r. do dziś, i, że miałem problem czy wziąć astrę 150 km czy focusa 150 km, może ktoś odpowie, co lepiej jedzie? Chodzi mi o tzw. radość z jazdy, nie ceny, przestrzeń, wyposażenie. Może by założyć nowy wątek tj. obecna astra ver. obecny focus.
Jeździłem, dumałem. Radość z jazdy jest u forda jednak. Astra przemawia technologią i w kilku miejscach lepszym wykończeniem np w bagażniku. Ma kilka drobnych problemów to auto. Astrę jak brać to dynamic z silnikiem 1,6 200 bo dopłata nie powala. 1,6 ma w standardzie rzeczy za które w 1,4 się płaci i wychodziło chyba 4000zł. Po czipsie ponoć urywa tyłek ale.. radość z jazdy to nie konie i radość jest w foczce.

To na koniec małe pytanie. Skoro puchnie IC i komp robi poprawki, sprawnie, to może do "czasem chce więcej koni" zamontowac dotrysk na ten intercooler Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiem wiem szaleństwo ale pomyślcie przed 1 minutę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
analyzator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2017, 09:03   #643
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Może lepszym rozwiązaniem byłoby wywalenie wodnej chłodnicy i wsadzenie tradycyjnego ICka ...
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2017, 10:58   #644
Banny
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-12-2015
Skąd: Słowacja
Model: Focus MK3.5
Silnik: 1.5EB 205KM, 338Nm by TuneFOrce
Rocznik: 2015
Postów: 75
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Większym problemem będzie znalezienie warsztatu, które wykona zadanie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Banny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2017, 18:13   #645
analyzator
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: lublin
Model: Focus Kombi Red Edition / Lexus CT200h
Silnik: 1,5eb@heko / mambodżambo
Rocznik: 2017/2018
Postów: 190
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał TuneFORCE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może lepszym rozwiązaniem byłoby wywalenie wodnej chłodnicy i wsadzenie tradycyjnego ICka ...
No chyba masz rację bo i prostsze to rozwiązanie i zwykłych ic na rynku dostatek.

Bump:
Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam podobny u siebie, na serii przyrostów nie widać, wiec pic na wodę, na chipie już troszkę pomaga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: 1.5eb 182KM

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Heko tu widzę jest rewelacyjna charakterystyka. Turbo wstaje mocno więc będzie masaż po plecach, ładnie trzyma niuta i moc pojawia się przyjemnie wysoko. To taka średniawka czy raczej lepszy wynik?
analyzator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2017, 18:38   #646
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

zasadniczo wychodzą podobnie
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2017, 08:38   #647
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Większym problemem będzie znalezienie osoby, która będzie chciała u siebie wykonać taką modyfikację niż firmy która się tego podejmie, a nie da się tego zrobić w jeden dzień na spokojnie, przy kawie...
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2017, 17:18   #648
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2017, 10:48   #649
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

235/18 to za ciężkie koła na seryjne 150-182 KM. Dopiero po chipie mogą się sprawdzać, ale i tak najlepszy kompromis to 215/17.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2017, 06:15   #650
analyzator
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: lublin
Model: Focus Kombi Red Edition / Lexus CT200h
Silnik: 1,5eb@heko / mambodżambo
Rocznik: 2017/2018
Postów: 190
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Też mam pewne obawy dot. 18tek ale jak mówisz od strony dynamiki - nic czemu by czipek nie poradził.

Finalnie zdecydowałem o 18 na sezon letni po porównaniu faktycznych różnic w rozmiarze. Wysokość boczku opony jest na 17 i 18 niemalże taka sama. Różnice w wadze też nie są duże i wiem, że ta masa jest najgorszym możliwym miejscu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. różnica w przyczepności przy dynamicznej jeździe powinna być za to duża. Na zimę będzie 17..

Wczoraj jeździłem a4 fwd na tym rozmiarze 18, moc 200 koni. Piszczy to tymi kapciami jak głupie i na drugim biegu do samego przyspieszania mogłoby użyć więcej opony.
analyzator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.