Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2020, 21:50   #1
Norbertw89
ford::amateur
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 06-10-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Wymiana radia na małą navi. Może bluetooth.

Witam, planuje wymienić swoje zwykle radio na navi z małym ekranem. Jakie konkretnie okablowanie oprócz całego radia z wyświetlaczem potrzebuje kupić i kto podejmie się wymiany z zakodowanien? Jak ktoś dla mojego i swojego doświadczenia chce wspólnie rozgrzebać ten temat przy piwku bezalkoholowym to również zapraszam. Ktoś z Krakowa lub okolic, małopolska, ewentualnie coś kawałek dalej?
Czy do dołożenia bluetooth starczy mi kupić moduł i będzie działał z nowym radiem , czy to też większa zabawa?
Mikrofon do bluetooth muszę montować w podsufitce czy idzie to zmieścić w niewidoczne miejsce, żeby dobrze mnie było słychać?


------------------------------
poprawiłem prefix
Arturek


Ostatnio edytowane przez arturek ; 24-01-2020 o 09:00
Norbertw89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2020, 22:15   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,516
Domyślnie Odp: Wymiana radia na małą navi. Może bluetooth.

na pewno mowa o Mk2?

Radio FX, antena GPS

wstawka do instalacji w kostke radia z odejsciem na moduł BT
mikrofon, moj poki co schowany za ramką za slabo zbiera glos ale dzwiek kierunkowskaoz juz dobrze przekazuje
moduł BT wedlug zasobow i uznania jedno językowy

W zasadzie montaz samodzielny, najlepiej znaleźć kogos kto ma wszystko przygotowane pod takie wymiany.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2020, 22:45   #3
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,373
Domyślnie Odp: Wymiana radia na małą navi. Może bluetooth.

biorąc pod uwagę że wpisał u siebie że ma mk3 to chyba wybrał zły model przy wybieraniu prefixu
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 12:55   #4
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: Wymiana radia na małą navi. Może bluetooth.

Wypowiem się na temat radia. Zamiana jest typu plug&play o ile zamontujesz antenę GPS z tyłu za radiem pod przednią szybą. Będziesz musiał jeszcze uzupełnić wtyczkę radia i wyświetlacza o dwa przewody - aby była fonia nawigacji.
Bluetooth to osobne zagadnienie, niezbyt proste. Z perspektywy czasu oceniam, że instalowanie takiej nawigacji z małym ekranem to był mój dość kosztowny błąd. Dopiero gdy zainstalowałem "Chińczyka" na Androidzie mam pełnię szczęścia, w tym także Bluetooth i np bezproblemowo kamerę wsteczną i rejestrator z przodu. Nawigacji nawet nie porównuję, bo oryginał Forda to nędza w porównaniu z Automapą czy Sygic, których używam.
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 17:54   #5
daaro
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 19-05-2017
Skąd: Italy -Jasło
Model: Focus sw mk3
Silnik: 1,6 tdci 115
Rocznik: 2011
Postów: 405
Domyślnie Odp: Wymiana radia na małą navi. Może bluetooth.

Panie Jacku.
Z nieba mi spadłeś.
Szukam właśnie coś na androidzie z aliexpres.
Ale tyle jest modeli że jeszcze nie zdecydowałem.
Czy mógłbyś być taki dobry i podlinkować?
Może jakieś fotki?
Z góry dziękuję!!!!

Bump:

Ostatnio edytowane przez daaro ; 24-01-2020 o 17:58
daaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 15:21   #6
Norbertw89
ford::amateur
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 06-10-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wymiana radia na małą navi. Może bluetooth.

Cytat:
Napisał jadja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wypowiem się na temat radia. Zamiana jest typu plug&play o ile zamontujesz antenę GPS z tyłu za radiem pod przednią szybą. Będziesz musiał jeszcze uzupełnić wtyczkę radia i wyświetlacza o dwa przewody - aby była fonia nawigacji.
Bluetooth to osobne zagadnienie, niezbyt proste. Z perspektywy czasu oceniam, że instalowanie takiej nawigacji z małym ekranem to był mój dość kosztowny błąd. Dopiero gdy zainstalowałem "Chińczyka" na Androidzie mam pełnię szczęścia, w tym także Bluetooth i np bezproblemowo kamerę wsteczną i rejestrator z przodu. Nawigacji nawet nie porównuję, bo oryginał Forda to nędza w porównaniu z Automapą czy Sygic, których używam.
Polecasz chińczyka od zwykłej navi? Trzeba wymieniać cały środek konsoli, czy jest jakaś dopasowana tak jak fabryczne radio z gps ?
Norbertw89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 17:13   #7
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: Wymiana radia na małą navi. Może bluetooth.

Nic nie trzeba dopasowywać. Trzeba tylko kupić do swojego modelu Forda, bo te do modelu po 2014 są troszkę inne (inna dolna krawędź) i mogą nie pasować. A wię u Ciebie model 2011-2014. Do przełożenia są tylko kratki nawiewne przy radiu. To kwestia plastikowych zatrzasków. Radia na Androidzie mają zwolenników i przeciwników. Możesz o tym poczytać na naszym forum. Przeciwnicy to raczej ci, którzy tego radia u siebie nie mają. Zalety, to że masz właściwie smartfon wbudowany w samochód a więc załatwioną od razu sprawę bluetootha, internet z karty SIM, lub tak jak u mnie z WIFI ze sticka z SIM wpiętego w gniazdo USB. Tu chodziło o 4G, bo moje radio ma tylko 3G z SIM. Ale nowe radia mają już 4G. Wczytać można wszystkie możliwe aplikacje ze sklepu PLAY, w tym oczywiście mnóstwo dobrych nawigacji. Ja mam w związku z tym także telewizję ok 40 programów. Można, korzystając z aplikacji i niedrogiego nawet transmitera po WIFI, widzieć na ekranie w atrakcyjnej formie graficznej bieżące parametry silnika i samochodu. O kamerach bezproblemowych (każda działa)wstecznej i rejestratorze już pisałem.Radio zapamiętuje 30 stacji, a nie tylko 10 jak w radiu fabrycznym. Mankamenty to głównie czas "wstawania" ok 1 min (tak jak po resecie smartfona" - najdłuższa możliwa przerwa aby tak się nie działo to 2 godziny, po tym reset jest nieunikniony), czyli oczekiwanie aż zagra radio, w związku z nachyleniem ekranu (nie jest pionowy) w słoneczny dzień są pogarszające widoczność świetlne refleksy. Ostatnia jak dla mnie to ta, że komunikaty z nawigacji nie pokazują się (np strzałki) na wyświetlaczu między zegarami. Jest natomiast obsługa radia z kierownicy, co zresztą można wyczytać na stronach producenta.
Dla hobbystów, korzystając np z forum xda, możliwe są modyfikacje znacznie poprawiające wygląd ekranu i rozszerzające możliwości po zrootowaniu urządzenia. tego jednak nie polecam każdemu, bo gdy wczyta się niewłaściwe dla swojego procesora oprogramowanie można radio "uceglić". Ja u siebie to zrobiłem, ale u kogoś bym się nie podjął.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Rzeczywiście trudno coś polecić i nie zrobię tego. Moje radio jest dość leciwe, np RAM to tylko 1GB a 4GB to w tej chwili norma. Jeśli interesujesz się smartfonami to będziesz wiedział co kupić. Tak jak napisałem, zwrócić trzeba uwagę na ilość RAM a także czy obsługuje kartę SIM 4G. 3G to za mało np na telewizję i stąd opisane przeze mnie rozwiązanie zastępcze. Ale działa OK. Dawcą internetu po WIFI może być także np nasz Smartfon osobisty. Unikamy wtedy dodatkowego abonamentu dla samochodu. Ja jednak tak mam i za 20GB internetu mobilnego w samochodowym SIM płacę 20 zł/mies. w T-mobile. Raczej nie polecam także dodatku - moduł telewizji cyfrowe naziemnej. Chińczycy go proponują, ja mam też, ale trzeba naprawdę mieć dobrą zewnetrzna antenę dookólną, a i tak w ruchu transmisja jest zrywana. Można ewentualnie dokupić moduł radia DAB+, ale u nas oferta programowa jest dość słaba i chyba nie warto. Lepiej słuchać radia internetowego.
Może tylko nie kupowałbym, dobrze przyznam wyglądającego radia Android w stylu "TESLA". Jest duży ekran w pozycji pionowej, ale brak mechanicznych przycisków (w razie "zwiechy" możemy być bezradni), ponadto refleksy od słońca mogą być jeszcze bardziej dokuczliwe.

Ostatnio edytowane przez jadja ; 25-01-2020 o 17:45 Powód: uzupełnienie
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 12:20   #8
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Wymiana radia na małą navi. Może bluetooth.

Zapomniałeś o jednej wadzie, dla tych przeciwników zwłaszcza z Sony, najistotniejszej - gorsza jakość dźwięku. I jeszcze trzeba pamiętać o zasileniu wzmacniacza antenowego jak ktoś chce dobry zasięg FM.
Do oryginalnych navi też można podłączyć każdą kamerę.
I nie każdy potrzebuje smartfona w aucie.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 15:55   #9
Ozner
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 11-12-2019
Skąd: Sosnowiec
Model: C-max, fusion
Silnik: 1.6 , 1,4
Rocznik: 2015 2004
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wymiana radia na małą navi. Może bluetooth.

Witam
Zalozylem zestaw sony z wyswietlaczem z literka d.. i nie działa mi Bluetooth ani usb i jeszcze problem z podlaczeniem wyswietlacza tzn anten jakis pomyslGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam antene ta do zalozenia na dach dwie wtyczki ale przewody krótkie... gdzie szukac tych przy wyswietlaczu mam miejsca na 4 ..
1 kamera to wiem i nie potrzebuje
A reszta???

Radio z 11roku a moje auto z 14 co teraz?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Ozner ; 28-01-2020 o 16:26
Ozner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 16:21   #10
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: Wymiana radia na małą navi. Może bluetooth.

@ boncio
W zasadzie masz rację, ale jest tyle modeli radia na Androidzie, że nie można powiedzieć czy wszystkie mają gorszą jakość dźwięku.
Wydaje mi się, że wzbogacenie się przy okazji w bluetooth, dla tych którzy go nie mają jest dużą sprawą.
Ci, którzy "nie chcą" smartfona w samochodzie, to chyba ci, którzy tego nie spróbowali.
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.