Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2013, 21:41   #1
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Witam kupiłem Mk4 pełne zadowolenie komfort itp kupiłem ze świadomością że autko ma zapalony chek oki pojechałem do mechanika określił błąd p0420 - zdolność katalizatora do usuwania szkodliwych składników blok 1 tzw współczynnik oki błąd skasowany pojeździłem około 400 km znowu to samo . Więc co się dzieje katalizator do wymiany jakieś inne rady może trza go dopalać sam nie wiem co o tym sądzić może awaria czujnika . Ford Mondeo 2.0 duratec 2009 rok i przebieg udokumentowany w serwisie 160400 km


Ostatnio edytowane przez janas14 ; 14-02-2013 o 05:58
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2013, 22:47   #2
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Andrzej , poprawiłem Twój tytuł tematu na bardziej konkretny , bo z tego co było niewiele wynikało.
Proszę , abyś na przyszłość zwracał uwagę na takie rzeczy.

Pozdrawiam
Wojtek
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2013, 06:48   #3
cesar-
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-10-2010
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2,0 Duratec
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Mam to samo, mechanik mi doradził abym nalał 2 baki v-pawer 99+ na shelu i ostro pojeździł (wysokie obroty) aby spróbować przepalić katalizator który się zapchał po nalaniu paliwa na statoil w radomiu na wylocie na kielce (z góry ostrzegam przed tankowaniem na tej stacji.
Jak to nie pomoże regeneracja katalizatora około 1000 zł + robocizna.
W ASO 4600 zł sam katalizator.

Bump: Dodam że przebieg mam 55k i samochód zaraz po gwarancji i ASO nie bierze odpowiedzialności za złe paliwo :/
cesar- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2013, 08:29   #4
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Może założe lpg wyższa temp spalin powinna sprawe załatwić swoją drogą na jakiej zasadzie sądują czujniki o uszkodzeniu katalizatora myślę że chyba to czujniki temp może da się je oszukać
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2013, 12:29   #5
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Kolego napiszę taką ciekawostkę. U funfla w Mazdzie 626 silnik 2.0 benzin + LPG też wywala błąd o katalizatorze. Jeździ i ma to gdzieś, ale w mazdzie użytkownicy wkładają podkładkę pod sondę, a są dwie sztuki, i ponoć hula bez błędów.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2013, 12:53   #6
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

1. Przy takim przebiegu sprawdz przewód od turbiny
2. Katalizator-zamiennik to koszt 850 zł
3. Po za tym że stracisz pieniądze na paliwo i możliwość złapania mandatu to w tym samochodzie ostra jazda nie pomoże katalizatorowi.
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2013, 13:04   #7
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Cytat:
Napisał MIREKTERAZPOLSKA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy takim przebiegu sprawdz przewód od turbiny
Tak kolego w wolnossącej benzynie....
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2013, 14:40   #8
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Cytat:
Napisał MIREKTERAZPOLSKA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Przy takim przebiegu sprawdz przewód od turbiny
2. Katalizator-zamiennik to koszt 850 zł
3. Po za tym że stracisz pieniądze na paliwo i możliwość złapania mandatu to w tym samochodzie ostra jazda nie pomoże katalizatorowi.
1.wszystko oki tylko to benzyna wolnossąca
2. Katalizator zamiennik 1050 zł + uszczelka kolektora + robocizna 1300 zł i nie masz gwarancji że katalizator będzie trzymał normę emisji V
3 tak ostra jazda tu nie pomoże błąd p0420 informuje o traceniu właściwości katalizatora ( znalazłem też błąd typu p0421 uszkodzenie katalizatora )
4 jak się domyślam na razie jest to 2-ga sonda podobna w swym działaniu do lambdy lecz nie bierze udziału w korekcji mieszanki bp-O2 bo niby po co korekcja lambdy ???Sonda ta umieszczona jest za katalizatorem tuż przed złączem elastycznym . Raczej zamysłem konstruktora było dbanie o normę emisji spalin jeżeli się nie mylę Euro V w tym wypadku właśnie ta sonda tego pilnuje więc opcja o większym spalaniu raczej odpada
Na dzień dzisiejszy szukam rozwiązania typu emulacja tegoż czujnika albo też o możliwości usunięcia tego błędu z systemu.

Ostatnio edytowane przez janas14 ; 14-02-2013 o 19:33
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2013, 21:35   #9
rajniak
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Subaru Impreza
Silnik: EJ20G
Rocznik: 1995
Postów: 59
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego napiszę taką ciekawostkę. U funfla w Mazdzie 626 silnik 2.0 benzin + LPG też wywala błąd o katalizatorze. Jeździ i ma to gdzieś, ale w mazdzie użytkownicy wkładają podkładkę pod sondę, a są dwie sztuki, i ponoć hula bez błędów.
Podkładka (jedna, dwie czy więcej) faktycznie często działa ale jak na razie 100% skuteczność w "oszukiwaniu" sondy ma takie coś -
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nieco tańsze niż katalizator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rajniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2013, 21:58   #10
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Cytat:
Napisał rajniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podkładka (jedna, dwie czy więcej) faktycznie często działa ale jak na razie 100% skuteczność w "oszukiwaniu" sondy ma takie coś -
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nieco tańsze niż katalizator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no to wygląda ciekawie jeżeli nie znajdę elektronicznego rozwiązania no to właśnie taki prosty patent ot zwykła tulejka chylę czoła jeszcze troszkę poczytam na temat tej drugiej sondy kurcze fajnie by było wiedzieć jaki to typ czujnika pojemnościowy czy w standardach 0-20 v czy mA jak bym wiedział to łatwo wtedy w prosty sposób oszukać np przeskalować np do standardu Euro 4 cz 3 ma może ktoś dostęp do dokumentacji ?
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.