Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2021, 11:14   #151
msl17
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 ti-vct
Rocznik: 2016
Postów: 15
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Dziękuje. To chyba spróbuje tej metody, z tego co szukam w google to głownie firmy tunningujące samochody robią taki myk, zapytam jeszcze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] bo wiedze, że to kolega z Krakowa i ogarnia podobne tematy.

msl17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2021, 15:10   #152
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Cytat:
Napisał msl17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W stylu zatkany czy wypalony? I czy to norma, że przyszedł badanie techniczne spalania?
Czy wypalony, czy zatkany, nie wiem. Tak czy inaczej niesprawny. A że przeszedł badanie techniczne? Nie przypuszczam, żeby podłączali do komputera, a skoro są dwa rzędy cylindrów i dwa katalizatory, z czego jeden dobry, to ten dobry złagodził niedopalone spaliny z tego niesprawnego i wyszło, że średnia jest "niezła". Takie jest moje zdanie, ale gwarancji nie daję, że tak jest na prawdę.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2021, 07:23   #153
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Właśnie sobie odpaliłem schemat kolektora wydechowego z TI vct z dwoma katami .... Mistrzostwo :-)

Jeden kat przepuszcza spaliny bez filtracji i stąd ten błąd. Szkoda, że diagnosta nie pochwalił się wynikami liczbowymi z pomiaru spalin. Pewnie są na granicy.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2021, 10:11   #154
msl17
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 ti-vct
Rocznik: 2016
Postów: 15
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Zdjęcie mam z jeszcze wcześniejszego pomiaru poł roku temu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
msl17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2022, 17:24   #155
trolu9991
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2020
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 Flexifuel
Rocznik: 2009
Postów: 14
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Czy ktoś może powiedzieć czy te wskazania są prawidłowe?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
trolu9991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2022, 09:55   #156
onys82
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2018
Skąd: Świebodzice
Model: S max
Silnik: 2.2
Rocznik: 2012
Postów: 30
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

O2s22.VOLT sonda lamda pokazuje 0.00v
Prawdopodobnie do wymiany sonda.
onys82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2022, 17:49   #157
trolu9991
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2020
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 Flexifuel
Rocznik: 2009
Postów: 14
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

A ta sonda nie jest przypadkiem diagnostyczna i nie jest uśpiona?
trolu9991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2024, 09:26   #158
mpendzik
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-01-2008
Skąd: Kielce
Model: Focus MK2 kombi 145KM
Silnik: Duratec 2.0 P.B
Rocznik: 2010
Postów: 116
Domyślnie 2.0 Duratec - Pytanie o sondę i odmę

Witam serdecznie
Mam takie dwa pytania:
Czy Jeżeli zakres napięć i wykres drugiej sondy za katalizatorem wygląda praktycznie jak pierwszej sondy, to oznacza, że katalizator nic nie filtruje i jest wypalony ?? Pojawił mi się raz taki błąd P0420 i postanowiłem sprawdzić działanie sond. Skasowałem go i jest okej ale czy coś jeszcze może powodować taki błąd i taki wykres ?? - np. uszkodzona sonda ??
A drugie pytanie jest takie, czy może w ciągu tzw "buta" zginąć w minutę litr oleju ??
Chodzi o to, że postanowiłem sprawdzić jak się auto wkręca na obroty na drugim biegu (wkręca się na czerwone pole). Prosta droga, gaz w podłogę... no i później grzecznie dojechałem sobie do domu. Dzień wcześniej sprawdzałem olej - sprawdzam raz w tygodniu - i stan był jak zawsze 3/4 bagnetu. To mój drugi 2.0 duratec - pierwszym jeździ żona w Focusie Mk2 - więc uprzedzając pytania - umiem sprawdzać olej w tym silniku :-)
Po tym przegazowaniu po 20 minutach od zatrzymania auta w garażu sprawdziłem stan oleju i ... susza. Pomyślałem, że może musi spłynąć sobie ten olej i pomiar powtórzyłem rano... również sucho na bagnecie. Dolałem prawie litr oleju.
Nie widzę wycieków - podczas jazdy przed dolaniem oleju trochę czułem z nawiewów jakby spaliny/olej ale pomyślałem, że może jakiś "Zapach" z zewnątrz wpadł...
Jedyne co, to zauważyłem, że wąż który łączy pokrywę zaworów z filtrem powietrza był odłączony od strony pokrywy. Widocznie jak czyściłem styki sond musiałem go niechcący zrzucić... Możliwe, że tamtędy olej uciekł ??
Dziwne, bo nie widziałem śladów na osłonie i na silniku.
Oczywiście sprawdziłem świece i wyglądają ładnie - są suche - jedynie gwint jest czarny i trochę tłusty. Elektrody i porcelanki - kawa z mlekiem. W filtrze powietrza też sucho.
Ciekawy jestem co z tym olejem. Jak dolałem i sprawdzałem, to jakby reszta oleju zmieniła kolor na taki ciemniejszy...
Proszę o pomoc :-) co się mogło stać... odma ??
Pozdrawiam
mpendzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2024, 11:50   #159
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec - Pytanie o sondę i odmę

1) teoretycznie tak, wykres powinien byc płaski, ale może też być uszkodzona sonda lambda. Dobrze by było ją podmienić na sprawną.

2) w czasie kilku sekund żeby zginał litr oleju, to albo wsysa odmą albo dziura w tłoku. Ale widział byś chmurę za sobą. Teoretycznie jest to możliwe. Choć łatwiej uwierzyć w błąd pomiaru i wredność bagnetu w DURATEC
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2024, 11:54   #160
mpendzik
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-01-2008
Skąd: Kielce
Model: Focus MK2 kombi 145KM
Silnik: Duratec 2.0 P.B
Rocznik: 2010
Postów: 116
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec - Pytanie o sondę i odmę

Witam. Błąd pomiaru raczej nie wchodzi w grę pod jak mówiłem dwa lata temu oddałem żonie focusa mk2 z tym samym silnikiem, a wcześniej sam jeździłem dwa lata ;;-) więc pomiar mam opanowany.
No nic. Będę zakładał LPG w Mondeo to przy okazji zdjęcia kolektora poproszę o diagnozę separatora.
Dzięki i pozdrawiam
mpendzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.