Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2009, 15:06   #51
jacec609
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-09-2008
Model: Mondeo Gold X
Silnik: 1.8 tdci 6-speed
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

ktos gdzies pisal o aktywacji modulu bluetooth w radiu, ja u siebie podlaczylem modul poprzez wiazke od fiesty i BT w radiu mi dziala mimo braku mokrofonu. najpierw myslalem ze wystarczy mi zwykly mikrofon pojemnosciowy, ale teraz wyglada na to ze w samym mikrofonie jest jakis uklad elektroniczny bo na kabelkach do mikrofony z wiazki jest napiecie. moze ktos wie jak obejsc fabryczny mikrofon, bo placenie 180 zl za mikrofon z ukladzikiem mnie troche denerwuje. pozdrawiam

jacec609 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 15:16   #52
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Strzeszku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szarej wtyczki z czerwonym środkiem znajdującej się*nad schowkiem
Trochę mnie to martwi. Czy ta wtyczka znajdowała się po prawej stronie schowka, był dwużyłowy i zamknięty był w gąbkę? Znajdował się mniej więcej tak jak na zdjęciu kółkiem zaznaczone?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli tak to mam złe przeczucia. Wydaje mi sie że podłączyłeś się do złącza poduszki powietrznej - wyłacznik poduszki pasażera. Wiekszość z nas ma to zaślepione ale instalacja jest.......

Cytat:
Napisał Strzeszku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też się*zastanawiam dlaczego u mnie jest wiązka do modułu, a na 100% nie ma do mikrofonu.
To się zgadza. Z tego co znalazłem to są 3 opcje
- mają fabrycznie zainstalowany bt i mikrofon
- mają przewody wyprowadzone do modułu bt i do mikrofonu (brak bt i mikrofonu)
- brak jakiejkolwiek instalacji do bt = brak modułu, wiązek, mikrofonu a nawet brak miejsca na niego

Ostatnio edytowane przez glucosum ; 18-06-2009 o 15:25
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 15:24   #53
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał jacec609 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
najpierw myslalem ze wystarczy mi zwykly mikrofon pojemnosciowy, ale teraz wyglada na to ze w samym mikrofonie jest jakis uklad elektroniczny bo na kabelkach do mikrofony z wiazki jest napiecie. moze ktos wie jak obejsc fabryczny mikrofon, bo placenie 180 zl za mikrofon z ukladzikiem mnie troche denerwuje. pozdrawiam
Jest taki rodzaj mikrofonu, który potrzebuje napięcia do działania, ale zapomniałem jak się nazywaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 15:25   #54
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał glucosum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trochę mnie to martwi. Czy ta wtyczka znajdowała się po prawej stronie schowka, był dwużyłowy i zamknięty był w gąbkę? Znajdował się mniej więcej tak jak na zdjęciu kółkiem zaznaczone?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli tak to mam złe przeczucia. Wydaje mi sie że podłączyłeś się do złącza poduszki powietrznej - wyłacznik poduszki pasażera. Wiekszość z nas ma to zaślepione ale instalacja jest.......
Nie nie to nie ten kabel. U mnie też jest ten z boku schowka. Kable od bt/vc jest nad schowkiem dopięty do grubej wiązki. Wtyczka ma w środku 10 pinów.

Ostatnio edytowane przez Strzeszku ; 18-06-2009 o 15:29
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 15:32   #55
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Mam jeszcze jedną ważną wskazówkę. Mam nadzieję że przydatną.
Wiązka do modułu powinna podążać od tyłu radia. To trochę tak jak w tym PDFie orgynalnym forda, gdzie jeśli nie masz wiązek kupujesz rozgałęziacz.

AAAA i jeszcze jedno. Wcale nie jest tak że modul jest widoczny tak jak wtych pdfach. Po wyjęciu schowka trzeba zajrzeć tam od dołu.

Ostatnio edytowane przez glucosum ; 18-06-2009 o 15:35
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 15:36   #56
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał glucosum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam jeszcze jedną ważną wskazówkę. Mam nadzieję że przydatną.
Wiązka do modułu powinna podążać od tyłu radia. To trochę tak jak w tym PDFie orgynalnym forda, gdzie jeśli nie masz wiązek kupujesz rozgałęziacz.
U mnie wiązka idzie na tył radia z tym, że nie bardzo mogłem zlokalizować ten biały i brązowy kabel ze zdjęcia w pdfie. Wydaje mi się że wiązka jest podłączona ok, bo po naciśnieciu przycisku voice w manetce jest piknięcie a potem pani prosi o komendę. Nie wiem jednak dlaczego nie mogę włączyć bt. Kolega wyżej pisał, że na kablach mikrofonowych występuje napięcie, więc może ich poszukam i do nich podepnę mikrofon.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 15:37   #57
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

A jakie masz radio. Ew zdjęcie radia.
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 15:38   #58
jacec609
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-09-2008
Model: Mondeo Gold X
Silnik: 1.8 tdci 6-speed
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

ale ja nie mam mikrofonu wogule odpietego a bluetooth dziala, znaczy wykrywa w radiu, jak ktos dzwoni to jest informajcja i wyciszenie radia, natomiast musze odbierac w sluchawce (brak mic)
jacec609 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 15:41   #59
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Bo mikrofon służy w 2 funkcjach:
- obsłuca voice control
- mikrofon do rozmów

Proponuje żeby ktoś zadzwonił na twoj telefon jak bedziesz w samochodzie. Jesli bedziesz go słyszał a on ciebie nie to znaczy że tylko mikrofonu lub jego podłaczenia poprawnego brakuje.
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 15:42   #60
jacec609
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-09-2008
Model: Mondeo Gold X
Silnik: 1.8 tdci 6-speed
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

czy ktos moglby zajzec czy ten mikrofon ma jakis uklad elektroniczny czy to jest tylko mikrofon pojemosciowy?

Ostatnio edytowane przez jacec609 ; 18-06-2009 o 16:05
jacec609 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.