Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2010, 08:24   #11
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: auto bez odpalenia??jak długo??KONSENKWECJE POSTOJU?

W moim aucie po 2 tygodniowym postoju trzeba było odpowietrzać filtr paliwa. Oczywiście auto odpaliło, ale po 30 sek zgasło. Na szczęście filtr odpowietrza się*bardzo łatwo.

Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2010, 12:25   #12
taxman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-08-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 1.8TDCI 125KM
Rocznik: 10.2007
Postów: 34
Domyślnie Odp: auto bez odpalenia??jak długo??KONSENKWECJE POSTOJU?

Za kilka dni odstawiam samochód na dwutygodniowy postój na parkingu przy lotnisku i lecę do ciepłych krajów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po przeczytaniu poniższych postów zastanawiam się, czy odpalę samochód po powrocie. Oczywiście na zużycie prądu i stan akumulatora nie mam wpływu, więc co ma być, to będzie (w najgorszym razie wezwę Assistance), jednak zastanawiam się nad problemem z filtrem paliwa. Czy można w jakiś sposób zapobiec zapowietrzeniu (np. zatankować samochód pod korek)?
taxman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2010, 12:37   #13
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: auto bez odpalenia??jak długo??KONSENKWECJE POSTOJU?

Cytat:
Napisał taxman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jednak zastanawiam się nad problemem z filtrem paliwa
Zabierz do auta klucz 14 lub jakiś regulowany.
Procedura odpowietrzania filtra wygląda tak:
1. Odkręcić przewód wysokiego ciśnienia za pompą CR.
2. Kakręcisz kilkanaście razy rozrusznikiem. Najlepiej tak po kilka sekund, żeby pompa CR mogła podciągnąć paliwo.
3. Sprawdzasz czy paliwko kapie z przewodu za pompą CR. Jak kapie, to zakręcasz przewód i śmigasz autem. Jeśli nie kapie to kręcisz jeszcze kilka razy rozrusznikiem.

Żeby dostać się do pompy CR trzeba zdjąć czarną osłonę z góry silnika. Będziesz ją miał po lewej stronie. Od niej idzie przewód do rozgałęźnika na 4 wtryskiwacze.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2010, 14:07   #14
polepszak
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-12-2009
Skąd: Lublin/Niemce
Model: Mondeo Titanium Kombi
Silnik: 1.8 Tdci 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 31
Domyślnie Odp: auto bez odpalenia??jak długo??KONSENKWECJE POSTOJU?

Hmmm... Ja w tym roku również mogę pochwalić się 2-tygodniowym urlopem, a Mondziak 2-tygodniowym odpoczynkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim przypadku sprawa wyglądała następująco:
Wróciłem, otworzyłem, wsiadłem, odpaliłem i pojechałem. Żadnych, ale to absolutnie żadnych problemów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedynym minusem była estetyka karoserii... strasznie się przykurzył, a i fauna latająca go nie oszczędziła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Myjnia ręczna i wszystko wróciło do normy.
polepszak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2010, 18:07   #15
mir200
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: lubelskie
Model: MK 4 Tit X kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 188
Domyślnie Odp: auto bez odpalenia??jak długo??KONSENKWECJE POSTOJU?

Cytat:
Napisał taxman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za kilka dni odstawiam samochód na dwutygodniowy postój na parkingu przy lotnisku i lecę do ciepłych krajów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po przeczytaniu poniższych postów zastanawiam się, czy odpalę samochód po powrocie. Oczywiście na zużycie prądu i stan akumulatora nie mam wpływu, więc co ma być, to będzie (w najgorszym razie wezwę Assistance), jednak zastanawiam się nad problemem z filtrem paliwa. Czy można w jakiś sposób zapobiec zapowietrzeniu (np. zatankować samochód pod korek)?
niektóre parkingi w swojej ofercie mają pomoc przy uruchamianiu samochodu po powrocieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - także problem chyba znany.
Radzę zamknąć samochód klamką od środka i nie uruchamiać alarmu- na pewno masz auto-casco. Powrót np o 1.00 w nocy i czekanie z rodziną na Ford pomoc- żadna przyjemność
mir200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2010, 18:10   #16
andree74
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-04-2009
Skąd: Skawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 154
Domyślnie Odp: auto bez odpalenia??jak długo??KONSENKWECJE POSTOJU?

Mój samochodzik stał m-c i odpalił. Wiec po 2-ch tygodniach nie powinno być problemów żadnych ( oczywiście przy sprawnej instalacji elektrycznej)
andree74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2010, 09:42   #17
mir200
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: lubelskie
Model: MK 4 Tit X kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 188
Domyślnie Odp: auto bez odpalenia??jak długo??KONSENKWECJE POSTOJU?

Cytat:
Napisał andree74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój samochodzik stał m-c i odpalił. Wiec po 2-ch tygodniach nie powinno być problemów żadnych ( oczywiście przy sprawnej instalacji elektrycznej)
a alarm miałeś montowany w ASO czy w fabryce. mam wrażenie że te z ASO mogą być jakieś bardziej "prądożerne". mi w ASO tłumaczyli że jeżdżę głównie krótkie trasy i mam zawsze "niedoładowany" akumulator- chyba jakieś głupie to tłumaczenie- tym bardziej że tłumaczyłem że nie jeżdżę tylko po mieście.
mir200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2010, 14:50   #18
groblin
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 64
Domyślnie Odp: auto bez odpalenia??jak długo??KONSENKWECJE POSTOJU?

Mój nieraz stoi po 5 czy 6 tyg bez odpalania. Alarm mam fabryczny natomiast jest mozliwość w sprytny sposób jego wyłączenia na panelu. Nigdy nie miałem problemów z odpaleniem.
groblin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2010, 21:50   #19
andree74
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-04-2009
Skąd: Skawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 154
Domyślnie Odp: auto bez odpalenia??jak długo??KONSENKWECJE POSTOJU?

Cytat:
Napisał mir200 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a alarm miałeś montowany w ASO czy w fabryce. mam wrażenie że te z ASO mogą być jakieś bardziej "prądożerne". mi w ASO tłumaczyli że jeżdżę głównie krótkie trasy i mam zawsze "niedoładowany" akumulator- chyba jakieś głupie to tłumaczenie- tym bardziej że tłumaczyłem że nie jeżdżę tylko po mieście.
Alarm mam fabryczny i był włączony.
andree74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2010, 22:56   #20
jacec609
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-09-2008
Model: Mondeo Gold X
Silnik: 1.8 tdci 6-speed
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie Odp: auto bez odpalenia??jak długo??KONSENKWECJE POSTOJU?

Potwierdzam, w tygodnie odpoczynku, mondka na parkingu a moj w turcji,

0 (zero) problemow, otworzylem z pilota, wsiadlem, odpalilem pojechalem

pozdrawiam
jacec609 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.