Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-05-2014, 17:00   #161
kapode
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Model: Mustang GT
Silnik: 5.0
Rocznik: 2015
Postów: 180
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Ja miałem takie utraty na zakrętach, rondach, ślimakach na autostradzie, przyczyną była skrzynia. Zrzucenie na luz, po czym po chwili z powrotem bieg.

__________________
Mondeo 2.0 EB
Mustang GT 2015
kapode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2014, 12:25   #162
Kuba_s-max
ford::amateur
 
Avatar Kuba_s-max
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 31-05-2014
Skąd: Poznań
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

A ja mogę polecić serwis / salon Auto Komag w Pile. Podchodzą do klienta jak do człowieka ,a nie klienta ,życzliwi i pomocni. Pomimo ,że z Poznania mam 90 km do Piły jeżdżę tam na serwis.

Pozdr K.
Kuba_s-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2014, 12:10   #163
Krzysztof2507
ford::average
 
Avatar Krzysztof2507
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 55
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Cytat:
Napisał plural Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

"....Na drugi dzień zadzwonili z samego rana z diagnozą usterki. "Komputer wskazuje kod na przepustnicę, koszt 1700 + robocizna". Od profesjonalisty nie oczekuję, że odczyta mi kod błędu i stwierdzi, że trzeba wymienić to z czym związany jest kod błędu. Jako laik spodziewałbym się raczej tego, że trzeba się przyjrzeć bliżej sprawie."

"..Podsumowując ASO Lipski idzie po najmniejszej linii oporu chcąc przede wszystkim zarobić niekoniecznie proponując skuteczną naprawę.... .
Odnosząc się do uwag co do diagnozy, to niestety te czasy kiedy mechanik "na słuch" wiedział co trzeba wymienić już dawno minęły. Teraz jest IDS, kody błędów i procedury diagnozy, którą serwisu muszą realizować, bo takie są wytyczne producenta. Przy ilości elektroniki i elektryki jaka jest obecna w samochodach trzeba się liczyć z tym, że tylko "kody błędów" pozwalają na zaproponowanie skutecznej naprawy.

Czy inny serwis potwierdził diagnozę ASO Lipski, czy też usterka minęła sama (zła jakość paliwa)?
Krzysztof2507 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2014, 13:38   #164
Wodnik
ford::average
 
Avatar Wodnik
 
Zarejestrowany: 14-06-2011
Skąd: Szczecin
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Ja również polecam Auto Komag w Pile. Skorzystałem z promocji na wymianę rozrządu, którą opisałem w strefach przyległych do Piły.
__________________
FORD S-Max Tytanium 2.0 TDCI 140 KM
Detykacja dla AdamJ, MlekoLowickie i innych !
Nigdy nie jest za późno,
żeby zacząć od nowa,
żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować.
Nigdy nie jest za późno,
by na stacji złych zdarzeń,
złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń.
(JP II)
Wodnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2014, 11:17   #165
Velsu
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Nie udzielam sie zbyt czesto na forum ale ze wzgledu na doswiadczenia jakie przezylem z Ford ASO w Warszawie poczulem sie do wystawienia im opinii.

Zakupilem Ford Mondeo MK4 w stanie bdb. Jedynym jego mankamentem bylo to ze zalaczalo sie webasto na noc i za cholere nie dalo sie tego zmienic (temperatura na zewnatrz, ustawienia w kompie itp nic nie dawaly). Dodatkowo akumulator sie wyladowywal i czasami rano nie dawalo sie zapalic. Uznalem ze to wina wlasnie tego webasto. Zabralem auto do serwisu na Sokratesa w Warszawie.

Zaplacilem gruba kase, powiedzieli ze zresetowali system, wylaczyli webasto systemowo i mozna jechac na wakacje i cieszyc sie podróżą. Akumulator wedlug nich jest w bardzo dobrym stanie i wszystko okej.

Po wizycie wyjechalismy na wakacje nad morze. Na wakacjach we Władyslawowie po przyjsciu z plazy samochod odmowil posluszenstwa. Nie zapalal sie a ja zauwazylem ze nagle magiczne webasto bez powodu wrocilo i rozladowalo akumulator w ciagu zaledwie dwoch godzin. Cudem dojechalem do Gdyni i mily Pan w ford ASO zgodzil sie umowic mnie z samego rana bo za 2 dni musialem wracac do Warszawy.

Po wydaniu forunty na taksowki do ASO i spowrotem okazalo sie ze akumulator jest uszkodzony (cela) a webasto ma sfajczony "gar" i tutaj musi sie tym zajac profesjonalny serwis ktory koncentruje sie glownie na webasto, ale kompetentny mechanik (chwała mu za to) w Gdyni powiedzial ze wystarczy wyciagnac bezpiecznik od webasto i nie bedzie z tym problemu. W tym momencie skonczyly sie wszelkie moje problemy a serwis Ford ASO w Gdyni zostaje u mnie oceniony bardzo pozytywnie.

Po roku szykowalem sie na wyjazd na Wielkanoc. Niestety wszystkie serwisy oblozone a mi tarły juz tarcze i bylo trzeba zmienic klocki. Bylem skazany na ASO wiec tym razem ze wzgledu na negatywne odczucia na Sokratesa, wybralem Ford Lipski w Warszawie.

Mily Pan zasugerowal ogolny przeglad pojazdu zeby zobaczyc czy nie ma innych usterek. PODOBNO sprawdzili wszystko i wedlug niego:

- Samochod w dobrym stanie
- Trzeba zmienic cos w lewym kole (juz zapomnialem nazwe, wybaczcie)
- Zainstalowac chlapacze ktore mam kupic u nich (??)
- Wymienili zarowke stopu bo zle chodzila

Powiedzialem ze narazie prosze o sama wymiane klockow a reszte potem. Po wymianie wyjechalem na Wielkanoc i odwiedzilem warsztat Bosch u dobrego znajomego (oddalony o 250km wiec nie zawsze moge tam podjechac).
W warsztacie Bosch po przegladzie okazalo sie ze:

- Turbina do regenaracji, ledwo udalo sie uratować zawór
- Układ kierowniczy w stanie agonalnym
- Skrzywienie nadkola z PRZODU
- ZLE ZALOZONE SWIATLO STOPU (!!!)
- Usterki ktore zauwazyl Ford Lipski nie istnieja i wszystko jest w jak najlepszym porzadku i mechanicy jak i znajomy nie rozumieli o co im chodzi.

Tak wiec Ford Lipski nie dosc ze nie wykryl powaznych usterek, to probowal mnie naciagnac na jakies bezsensowne naprawy. Dodatkowo zle umiescili swiatlo stopu i Bosch musial to poprawiac (nic powaznego, ale jednak daje do myslenia).
Velsu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2014, 21:48   #166
TSRules
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Ziemia
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 357
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

jeżeli chodzi o ASO to wiem, że po prostu zarobki są marne, ludzie często z łapanki bo jak ze wszystkim tanio fachowca nie zatrudnisz, co przekłada sie niewątpliwie na jakość usług, kasa jest dla kierasów a gęb do wykarmienia jak zwykle jest sporo, np. znajomy był na rozmowie "pomocnik lakiernika" 1800 brutto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy za taka kwotę porządnie przygotują auto do malowania ?
bez żartów ...
TSRules jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2014, 10:20   #167
Krzysztof2507
ford::average
 
Avatar Krzysztof2507
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 55
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Tak, tylko, że w usługach to Klient płaci mechanikowi, lakiernikowi itd. Jak Klient nie chce płacić uczciwych pieniędzy, za uczciwą usługę, to czemu wymaga super jakości?

Zarobki w ASO jak i w warsztatach niezależnych są sumą pensji i prowizji od przerobu. Jak pracownik "sprzedaje dużo godzin" to i zarobi. Pytanie, czy chce mu się sprzedawać? Czy zależy mu na ZUSie, a w sobotę i po godzinach sobie dorobi? Bo w ASO ma umowę o pracę i odprowadzane składki ZUS i podatek do US. Wysokość zarobków zależna jest też od stanowiska i umiejętności pracownika. Pomocnik lakiernika to raczej podstawowe stanowisko, gdzie nabywa się umiejętności i można starać się o awans na lakiernika. Jakie to ma znaczenie, czy przy wykonywaniu pracy zarabiasz 1 800 zł, czy 18 000 zł? Albo wykonujesz uczciwie i rzetelnie pracę, albo nie.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 04-08-2014 o 09:27
Krzysztof2507 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2014, 23:18   #168
crazysales
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 02-07-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 18
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

A ja polecam ASO Eurocar Kraków na Powstańców Śląskich 22.
Generalnie obsługa jest ok (ale nie Pan Sebastian - niesłowny, nie da się z nim pogadać i zmyśla, reszta chłopaków naprawdę ok, mnie obsługiwał Pan Jarek, którego szczerze polecam).
I pamiętajcie. Jak was obsługa zbywa to polecam rozmowę z kierownikiem serwisu.
Jak mnie obsługiwał Pan Sebastian to poszedłem do kierownika, wyplułem co myślę o doradcy serwisowym i nastąpiła szybka zmiana na P. Jarka, który zajął się autkiem jak należy.
crazysales jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2014, 13:32   #169
jb007
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 14-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Titanium S
Silnik: Diesel 2.2
Rocznik: 2012
Postów: 20
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Witajcie,
Myśle że po 4-5 wizytach w ASO GERMAZ we Wrocławiu mogę już coś powiedziec na ich temat. Na prawdę wszystkim odradzam to miejsce wolalbym serwis u pana zdzisia niz to miejsce - bylem bo mam bardzo blisko dla mnie wygodne ale juz dosc poza braniem pieniedzy chyba nie wiele potrafia zalatwic. Terminowosc w tym miejscu jest czyms nie do osiagniecia. Bylem pierwszy raz przeglad standardowy przeglad trwal 2 dni bo nie bylo tego albo tamtego filtry i olej ASO nie ma dostepow do filtrow to takie normalne. Kolejny raz wymiana kolockow coz nie bylo mechanika przez 3 dni. Kolejna wizyta diagnostyka GPS w wyniku czego stracilem kluczki zgobili je musieli wymienic zamek zaprogramowac nowe 2 tygodnie nie mialem samochodu bo mechanik chory bo kluczyki nie dotarly sprawa z GPS zostala rozwiazana przez inny serwis. Teraz mialem problem z rozrusznikiem samochodu nie mam juz przez tydzien bo zamowili rozrusznik i jedzie jedzie jedzie i jedzie zaproponowalem im ze sam sobie go kupie bo do mnie kurier dociera w 24 godziny a do nich tydzien to za malo. NIGDY WIECEJ chocbym mial jechac pol polski na lawecie
jb007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2014, 18:21   #170
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Cytat:
Napisał jb007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NIGDY WIECEJ chocbym mial jechac pol polski na lawecie
Jeśli to co napisałeś jest prawdą, to powinieneś "naskrobać" parę słów do Ford Polska. Ja z powodu oczekiwania 2 tygodniowego na szybę czołową, "ugrałem" w ten sposób darmowy kolejny przegląd.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.