Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2009, 19:19   #1
pwroblew
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1,8 TDCi 100KM
Rocznik: 07/2009
Postów: 141
Domyślnie spalanie 1.8 TDCi

od półtora miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem mondeo z silnikiem 1.8 TDCi 100KM.
Martwi mnie troszkę poziom spalania ON. W mieście komputer pokazuje 9,8 l/100km. W trasie jest o wiele lepiej bo średnio wychodzi ok 6,5l/100km.
Porównałem moje spalanie w mieście z tym co piszą użytkownicy na portalu autocentrum. Tam podają spalanie w mieście w granicach 6,5 - 8,0 l/100km.

Jestem ciekaw jak to spalanie wygląda w przypadku użytkowników z tego forum, posiadających taki sam silnik /ew wersja 125KM/.

Nie wiem czy jechać do ASO i ich męczyć czy też ten model tak ma? A jeśli tak, to skąd ta rozbieżność z tym co podają użytkownicy na autocentrum.

pozdrawiam

pwroblew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2009, 20:14   #2
marctwain
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO KOMBI AUT. ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130@152/302@341Nm
Rocznik: 2005
Postów: 301
Domyślnie Odp: spalanie 1.8 TDCi

Witam, nie wiem jak jest z dokładnością wskazań komputer w mk4, ale wiem i potwierdzają to ludzie na forum, że mk3 pokazuje to co mu sie podoba i w moim przypadku nie pokrywa się z rzeczywistością (pokazuje 6.8 a spala tyle co pokazuje ikonka w sygnaturze) Zrobiony jest chyba dla uspokojenia sumienia ekologów)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Sprawdź sobie na piechotę po tankowaniu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marctwain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2009, 21:28   #3
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Odp: spalanie 1.8 TDCi

Spalanie w TDCI i niewazne czy 1.8 czy 2.0 czy 2.2
jest dosyć spore w mieście w porownaniu z trasą. Auto jest dosyc ciezkie.
Ciezko cosik opisywać ale miasto miastu nierówne i np jadąc w wawie bez korków trasą lazienkowska 10km i potem 2 km boczne drogi to spalanie bedzie male. Jeśli tak jak ja poruszasz sie po miescie typu Kielce gdzie co 300 metrow sa swiatla i jeszcze zero synchronizacji to spalanie bedzie wysokie.
Ogolnie poziom w okolicach 10 litrow w miescie jest normalnym wynikiem.

Jesli bedziesz jezdzil oszczednie - hamowanie silnikiem itp to spalanie moze zejsc ponizej 8 l.

Acha u siebie zauwazylem taka przypadlosc ze lepiej spod swiatek ruszyc ostro z buta rospedzajac sie powiedzny do 60 km/h a potem wrzucic 4 i toczyc sie do nastepnych swiatel niz mozolnie i delikatnie przyspieszac do tych 60km/h. bo spalanie przy szybkim przyspieszeniu drastycznie wzrosnie ale srednia z odcinak np 300m bedzie nizsza.
__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2009, 21:38   #4
pwroblew
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1,8 TDCi 100KM
Rocznik: 07/2009
Postów: 141
Domyślnie Odp: spalanie 1.8 TDCi

na piechotke już też sprawdziłem. O dziwo wskazania kompa są bardzo dokładne. rozbieżności są na poziomie dziesiątych części.

Jeżdżę po warszawie - czyli w korkachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a typowa warszawska zielona fala polega na tym, że pierwsze światło jest zielone a wszystkie kolejne czerwoneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))) tak więc praktycznie cały czas hamowanie silnikiem.
ale spróbuję z tym żwawym ruszaniem spod świateł.
pwroblew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2009, 00:24   #5
Lukacich
ford::amateur
 
Avatar Lukacich
 
Zarejestrowany: 20-08-2009
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo MKII
Silnik: 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie Odp: spalanie 1.8 TDCi

Cytat:
Napisał pwroblew Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
od półtora miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem mondeo z silnikiem 1.8 TDCi 100KM.
Martwi mnie troszkę poziom spalania ON. W mieście komputer pokazuje 9,8 l/100km. W trasie jest o wiele lepiej bo średnio wychodzi ok 6,5l/100km.
Porównałem moje spalanie w mieście z tym co piszą użytkownicy na portalu autocentrum. Tam podają spalanie w mieście w granicach 6,5 - 8,0 l/100km.

Jestem ciekaw jak to spalanie wygląda w przypadku użytkowników z tego forum, posiadających taki sam silnik /ew wersja 125KM/.

Nie wiem czy jechać do ASO i ich męczyć czy też ten model tak ma? A jeśli tak, to skąd ta rozbieżność z tym co podają użytkownicy na autocentrum.

pozdrawiam
Myślę że w twoim przypadku role odgrywa ciężar pojazdu oraz jazda po mieście.
Wiele nachodzi czynników związanych ze spalaniem, częstotliwość zmiany biegów, nieustanne hamowanie...To normalne w tego typu fordach.
Lukacich jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2009, 08:06   #6
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Odp: spalanie 1.8 TDCi

8,5 - 9,5 w mieście
5,5 - 6,5 na trasie
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2009, 13:14   #7
ernestpierwszy
ford::advanced
 
Avatar ernestpierwszy
 
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo IV - automat
Silnik: 2.0 TDCi-140KM Vmax-208 km/h
Rocznik: 2009
Postów: 416
Domyślnie Odp: spalanie 1.8 TDCi

Masz nowe auto, poczekaj do 5000 km i wtedy sprawdzaj spalanie. Nowy silnik musi się ułożyć. Nie szalej, delikatnie z gazem, jazda na emeryta, zgodnie ze znakami i przepisami, prawy pas itp...
__________________
Regulamin pkt. 23 i 24

bez samochodu
ernestpierwszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2009, 15:29   #8
Basia
ford::professional
 
Avatar Basia
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-04-2006
Skąd: Kielce Kobenhavn Albertslund
Model: Ford Mondeo kombi Gold X
Silnik: 2.O TDCi Duratorq
Rocznik: 2008/2009
Postów: 1,911
Domyślnie Odp: spalanie 1.8 TDCi

Cytat:
Napisał ernestpierwszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz nowe auto, poczekaj do 5000 km i wtedy sprawdzaj spalanie. Nowy silnik musi się ułożyć. Nie szalej, delikatnie z gazem, jazda na emeryta, zgodnie ze znakami i przepisami, prawy pas itp...
Witam dopisze coś od siebie, najpierw poprę kolege jest tak jak pisze, tylko 5000 może okazać się za mało na początku trzeba spokojnie jeździć bez szaleństw,jak rozmawiałem w serwisie forda może to być po roku używania czyli przejechane około 40000 i wtedy pokarze się żeczywiste spalanie u mnie spadło niewiele z 7,1 na 6,9l/100km więc niewiele przejechane mam 26000 km i to jeszcze spadnie,zależy oczywiście od tego czy ma się ciężką nogę.
Pozdrawiam Grzegorz.
Basia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2009, 18:33   #9
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: spalanie 1.8 TDCi

U mnie spalanie jak w sygnaturce
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2009, 19:05   #10
pwroblew
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1,8 TDCi 100KM
Rocznik: 07/2009
Postów: 141
Domyślnie Odp: spalanie 1.8 TDCi

Cytat:
Napisał Lukacich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę że w twoim przypadku role odgrywa ciężar pojazdu oraz jazda po mieście.
Wiele nachodzi czynników związanych ze spalaniem, częstotliwość zmiany biegów, nieustanne hamowanie...To normalne w tego typu fordach.
fakt, autko swoje waży, a warszawa nie służy oszczędnej jeździe. ciągle korki i światła, a wiadomo że przy ruszaniu ciągnie jak smok.

jvc Twoje spalanie, w sygnaturce, to średnie?
pwroblew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.