Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2012, 19:31   #1
rtr93
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-04-2012
Skąd: Poznań
Model: Ford Fiesta MK3
Silnik: 1118 cm³
Rocznik: 1996
Postów: 4
Domyślnie Nie odpala po dłuższym postoju

Witam wszystkich, jestem świeżo upieczonym kierowcą jak i użytkownikiem Forda Fiesty MK3. Samochód zakupiłem ok. 2 tyg temu i po kilku dniach jak spadł deszcz, zaczął się problem z odpalaniem. Po kilku próbach fiesta się zadławiła ale odpaliła i potem już odpalała normalnie. Jednak kłopot się nasilił, mianowicie teraz jest tak, że codziennie rano mam problem z odpaleniem samochodu, nieważne czy mokro czy sucho, muszę próbować kilkanaście razy zanim zaskoczy. Rozrusznik pracuje, akumulator jest naładowany, słychać również prace pompy paliwa, świece oraz kable WN są nowe. Jestem laikiem w tych sprawach i mam nadzieje, że ktoś tutaj będzie mi w stanie chociaż podpowiedzieć od czego miałbym zacząć sprawdzać, a w razie czego czym kierować się jak pojadę do mechanika.


Ostatnio edytowane przez rtr93 ; 29-04-2012 o 20:17
rtr93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2012, 09:18   #2
JoeMix
ford::professional
 
Avatar JoeMix
 
Zarejestrowany: 07-09-2005
Skąd: Łódź
Model: Fiesta Mk3 Futura
Silnik: 1118ccm 50KM
Rocznik: 1994
Postów: 1,309
Domyślnie Odp: Nie odpala po dłuższym postoju

Zawsze jest problem z zapaleniem? Czy tylko po dłuższym postoju, czy jak silnik zimny i jaki silnik na końcu,,, bo celować można w mono ale to różnie z fiestami bywa.
__________________
podpis usuniety, naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
JoeMix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2012, 08:07   #3
rtr93
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-04-2012
Skąd: Poznań
Model: Ford Fiesta MK3
Silnik: 1118 cm³
Rocznik: 1996
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie odpala po dłuższym postoju

No silnik jest z monowtryskiem,a problem z odpaleniem wcześniej był tylko i wyłącznie po zacnych opadach deszczu jednak teraz jest to norma i codziennie rano muszę się męczyć(potem w ciągu dnia odpala już całkowicie normalnie).
Wydaje mi się to istotna informacja więc napisze, wczoraj po kilku próbach zdecydowałem się odpalić w inny sposób i udało się, tzn. Wrzuciłem na 3 bieg, puściłem sprzęgło podczas rozruchu dwukrotnie a następnie luz i samochód odpalił bez problemu.
rtr93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2012, 08:29   #4
johnny5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-05-2010
Skąd: Legnica
Model: Fiesta
Silnik: 1,1
Rocznik: 1993
Postów: 41
Domyślnie Odp: Nie odpala po dłuższym postoju

Przez noc może schodzić paliwo z pompy i przewodów i potem rano pompa musi wykonać dodatkową pracę... W ciągu dnia paliwo już nie ma czasu spłynąć z powrotem do zbiornika - dlatego nie masz kłopotów z rozruchem.

Mam dwa pomysły skąd to się bierze:
a) pompa już powoli nie daje rady i woła o wymianę
b) jeździsz na oparach... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
johnny5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2012, 08:33   #5
JoeMix
ford::professional
 
Avatar JoeMix
 
Zarejestrowany: 07-09-2005
Skąd: Łódź
Model: Fiesta Mk3 Futura
Silnik: 1118ccm 50KM
Rocznik: 1994
Postów: 1,309
Domyślnie Odp: Nie odpala po dłuższym postoju

Jak silnik jest na MONO to przed rozruchem pompa robi ciśnienie w układzie,,, słychać ją po włączeniu zapłonu?

Z przodu przy silniku z prawej strony kolektora wydechowego, nieco niżej jest czujnik z wtyczką, przyjrzyj mu się czy dobrze siedzi i nie jest brudny styk,,,
__________________
podpis usuniety, naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
JoeMix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2012, 09:43   #6
rtr93
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-04-2012
Skąd: Poznań
Model: Ford Fiesta MK3
Silnik: 1118 cm³
Rocznik: 1996
Postów: 4
Domyślnie Re: Nie odpala po dłuższym postoju

Dzisiaj postaram się sprawdzić ten czujnik. Co do pracy pompy to włącza się po załączeniu zapłonu tzn. zapalają się wszystkie lampki i słychać prace pompy "bzzzzzz". A tak poza tym to jest jeszcze jeden problem, który mnie niepokoi mianowicie czasami odnoszę wrażenie, że nie spadają obroty tak jakby nie hamował silnikiem.

PS. Zastanawiałem się jeszcze czy może być to wina czujnika albo czegoś związanego z bendixem albowiem gdzieś przeczytałem i ktoś miał podobny problem do mnie. Tak jakoby bendix nie zazębiał sie o koło zamachowe i nie przenosił obrotów na wał, nie wiem czy dobrze rozumiem ale mniej więcej coś takiego tam było.

Ostatnio edytowane przez rtr93 ; 04-05-2012 o 09:59
rtr93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2012, 13:40   #7
morus
Zablokowany
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Puszczykowo
Model: Fiesta
Silnik: 1300i
Rocznik: 1995
Postów: 254
Domyślnie Odp: Nie odpala po dłuższym postoju

rtr93: Bendix to takie jakby "sprzęgiełko" - kółeczko zębate i sprężyna; owo kółeczko zazębia się z wieńcem zębatym na kole zamachowym a rozrusznik ,który jest silnikiem obraca taki zazębiony na chwilę zespół a przemieszczenie się tłoków i przeskok iskry dają odpalenie silnika spalinowego. Momentowo niespadające obroty spróbuj wyeliminować, odłączając minus akumulatora. Po kilku minutach i ponownym podłączeniu klemy minus odpal silnik i daj mu popracować kilka minut bez gazowania. Potem przejedź się normalnym dla Ciebie stylem jazdy; powinno pomóc na spadanie obrotów.
morus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2012, 12:03   #8
rtr93
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-04-2012
Skąd: Poznań
Model: Ford Fiesta MK3
Silnik: 1118 cm³
Rocznik: 1996
Postów: 4
Domyślnie Re: Nie odpala po dłuższym postoju

Aha, no spróbuje sprawdzić z tym akusem. Nie mam pojęcia dlaczego na zimnym silniku samochód odpala po uprzedniej próbie odpuszczeniu pedału sprzęgła przy rozruchu na 3-cim biegu. W przyszłym tygodniu oddaje samochód do znajomego mecha i jak znajdę rozwiązanie to na pewno tutaj się tym pochwale Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rtr93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.