Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2014, 18:42   #51
piotrali
ford::advanced
 
Avatar piotrali
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Chojnice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 223
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Znalazłem manuala do S-Maxa - może to pomoże:


1. Demontujemy moduł na obrazku - prawa strona z tyłu.
1.jpg

2. pod modułem znajduje się trąbka alarmu - (ciekawostka że wg rysunku na tym module zamontowany jest sygnalizator od parktronika)
2.jpg

Czyli w tym rejonie należy szukać przewodu od trąbki.


Trąbka z zasilaniem bateryjnym jest w tym samym miejscu co w Mondeo MK4
3.jpg


Ostatnio edytowane przez piotrali ; 15-01-2014 o 13:19
piotrali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2014, 18:56   #52
emc2
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 17-11-2009
Skąd: GPU
Model: Był MKIV Titanium jest EDGE Vigniale EU
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009 i 2018
Postów: 42
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał piotrali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mały update.

W mondeo (pewnie w S-Max jest tak samo) za przednim lewym nadkolem jest montowana syrena zasilana bateryjnie - wtedy w ELMconfig podajemy że posiadamy Alarm Cat1 (Thatcham)

Montaż:
1. Zdjęcie nadkola
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

2. Montaż syreny
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]






Dodatkowo jeszcze fabryczne umieszczenie syreny wewnętrz auta (Mondeo MK4)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Orion512 - obejrz tą wtyczkę - jeżeli ma tylko jeden konektor to raczej jest do syreny alarmu (masa jest brana z nadwozia).
Wszystko się zgadza kolego.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rozmawiałem w piątek z elektrykiem w serwisie to samo mi powiedział.Do alarmu "Thatcham" trzeba jeszcze przekażnik wpiąć w instalacje,podobno go nie ma standardowo.Numer części - syrenki to : 6M5J-19G229-AA

Ostatnio edytowane przez emc2 ; 14-01-2014 o 18:58
emc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2014, 10:23   #53
piotrali
ford::advanced
 
Avatar piotrali
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Chojnice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 223
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał emc2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do alarmu "Thatcham" trzeba jeszcze przekażnik wpiąć

Należy dołożyć przekaźnik nr RB2 i sprawdzić czy jest bezpiecznik FB10 w skrzynce z tyłu pojazdu oraz F26 w skrzynce pod schowkiem (ale on musi być ponieważ również odpowiada za OBD II.)

Lokalizacja zaznaczona tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez piotrali ; 16-01-2014 o 11:19
piotrali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2014, 20:15   #54
marek197879
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-11-2013
Skąd: łódż
Model: s-max
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2008
Postów: 100
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

czy ktoś sprawdził, może czy przy tylnym prawym nadkolu w s-max jest kabel do sygnalizatora, przy centralce czujników parkowania, bo rozbrajanie znowu boczka.....
marek197879 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2014, 21:22   #55
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Zaglądnąłem tam dzisiaj przez zdejmowaną zaślepkę.
Faktycznie pod modułem parktronika jest zagłębienie na jakieś mocowanie.
Więc wygląda że na obrazkach prawdę pokazują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Rozejrzałem się i znalazłem taką oto pojedynczą wsuwkę na kabelku koloru szarego z fioletowym paskiem.
Było to poniżej parktronika, obok modułu zdaję się haka.
Czy to właśnie może być ten kabelek do syrenki??
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC03942.jpg (94.4 KB, 757 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC03941.jpg (95.6 KB, 722 wyświetleń)
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2014, 22:58   #56
piotrali
ford::advanced
 
Avatar piotrali
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Chojnice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 223
Domyślnie

Tak to jest to - zlacze do syreny alarmu




Sent from my RM-821_eu_poland_324 using Tapatalk
__________________
piotrali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2014, 20:50   #57
marek197879
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-11-2013
Skąd: łódż
Model: s-max
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2008
Postów: 100
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

oki postaram się sprawdzić, jak to wygląda sytuacja w wersji przed fl, znowu trzeba będzie zdejmować boczki 1h roboty, ale przynajmniej jest szansa ze się znajdzie
marek197879 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2014, 23:31   #58
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Ale żeby znaleźć kabel nie trzeba zdejmować boczku. Wszystko widać po zdjęciu dekla w boczku. No chyba że przed FL go nie było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Z przykręceniem syrenki może być gorzej.
Nie wiem czy udałoby się parktronika odkręcić bez zdjęcia boczku, ale ja bym spróbował (niedawno demontowałem boczki i wiem ile to roboty).
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2014, 22:31   #59
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Gratulacje!!! Jednak sprawa się wyjaśniła! Już byłem trochę załamany, ale się Kolegom udało wyśledzić! Podziękowania za kolejną porcję wiedzy do spożytkowania.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2014, 11:34   #60
marek197879
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-11-2013
Skąd: łódż
Model: s-max
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2008
Postów: 100
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

No i dupa, zdjąłem boczek nadkola, ręce jak grabie -10 ale chciałem zakończyć wreszcie temat alarmu a tu zonk mimo kabli w podsufitce i pod maska brak kabla do sygnalizatora, zdjąłem izolacje odkręciłem moduł pactronika i nie ma wsuwki
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
powyżej modułu czujników parkowania idzie kabelek do głośniczka, natomiast to z lewej 2 wtyczki szara i zielona, wiązka do modułu haka idzie 7 kabli 4 wchodzą do wtyczki zielonej a do szarej jeden gruby, wciąż nie wiem od czego jest moduł do którego idą pozostałe dwa
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marek197879 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , mondeo mk4 , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.