Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-05-2023, 14:39   #1
FM2015
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-05-2023
Skąd: NMR
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 up180KM
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Mondeo 2.0 150km powershift 2015r-pilne

Witam forumowe grono specjalistow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem na kupnie Mondeo z konca 2015r(listopad) silnik 2.0 150KM powershift. Na jutro mam zamówiona inspekcje z otomoto i w razie pozytywnej weryfikacji jestem nastawiony na jego kupno. Problem jaki mnie trapi to skrzynia powershift a konkretnie generacja jaka jest zamontowana. Wstepnie wyczytalem ze od 2015r w fordach byla montowana poprawiona wersja ta mniej awaryjna ale im bardziej czytam tym mam wiecej niepewnosci co do jej rodzaju. Wedlug dokumentacji auto pofirmowe do konca serwisowane co 30tyskm,co 60tyskm zmieniany olej w skrzyni a przy ostatnim serwisie rowniez filtr. Czy jest sie czego bac? Forumowy kolega rozkodowal vin i widnieje oznaczenie skrzyni 6DCT450.
Pomozcie ustalic ostatecznie aby nie wrabac sie w ewentualne koszta po niedlugim uzytkowaniu.

FM2015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2023, 07:05   #2
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Mondeo 2.0 150km powershift 2015r-pilne

To jest zmieniona skrzynia Power Shift z wyrzuconym na zewnątrz kołem dwumasowym, a nie jak wcześniej zabudowanym z plastikowymi przekładkami sprężyn w kąpieli olejowej. Bardziej zagadkowe jest to " wymienienie filtra " przy ostatnim serwisie. O jaki filtr chodzi ? Skrzynia ma dwa filtry, zewnętrzny i wewnętrzny. Przy wymianie co 60 tys wymienia się ten zewnętrzny zawsze. Wymiana wewnętrznego do demontaż skrzyni, ewentualnie / podobno / demontaż miski olejowej , mechatroniki .
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2023, 08:24   #3
FM2015
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-05-2023
Skąd: NMR
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 up180KM
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo 2.0 150km powershift 2015r-pilne

Dzieki wielkie kolego za odezwe. Dzisiaj auto bedzie jeszcze sprawdzane przez eksperta i byc moze bede szczesliwym jego posiadaczem.
Czyli w tym modelu jest juz ta skrzynia mniej awaryjna/poprawiona? I jak byl serwisowany to mozna brac.

Po zarejestrowaniu sie na konto forda i podaniu vin mam jakas tam historie serwisowa i w ktoryms tam roku podane jest wymiana oleju przekladniowwgo,filtr. Moze wrzuce screeny z tych serwisow. Cos podobnego ma sprzedajacy (wydruk na papierze) tylko po niemiecku i zapewnia ze wszystko bylo robione na bierzaco.

Bump: [

Bump:

Bump:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20230531-092636_Chrome.jpg (86.2 KB, 50 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20230531-092656_Chrome.jpg (88.2 KB, 32 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20230531-092724_Chrome.jpg (90.4 KB, 26 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20230531-092811_Chrome.jpg (85.5 KB, 21 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20230531-092926_Chrome.jpg (89.2 KB, 20 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20230531-093031_Chrome.jpg (91.3 KB, 23 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20230531-093112_Chrome.jpg (91.4 KB, 26 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20230531-093146_Chrome.jpg (89.2 KB, 20 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20230531-093229_Chrome.jpg (92.3 KB, 27 wyświetleń)
FM2015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2023, 14:20   #4
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,997
Domyślnie Odp: Mondeo 2.0 150km powershift 2015r-pilne

A to nie DCT451 była poprawiona?
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2023, 14:33   #5
FM2015
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-05-2023
Skąd: NMR
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 up180KM
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo 2.0 150km powershift 2015r-pilne

Wlasnie tez tak czytalem i juz sam zglupialem o co kaman.
Wszedzie w necie pisza ze skrzynie byly poprawione i montowane od 2015r. Z drugiej str na YT sa filmiki gdzie mowia ze poprawiona skrzynia to dct451. Na forum w dziale z vinami przejrzalem opisy innych uzytkownikow i skrzynia dct450 jest w autach z rocznika 2013,2016 a nawet 2017?! I wez tu badz madry.

Bump: Na jednym z filmikow na YT gosc pokazywal jak poznac 2generacje powershifta.
Igen ma caly czarny plastikowy filtr
IIgen ma srebrny metalowy dekiel
FM2015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2023, 15:30   #6
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Mondeo 2.0 150km powershift 2015r-pilne

Fragment ze strony InerCars i nie ma co dzielić włosa na cztery. Ja mam auto z maja 2018 i w/g etis mam dct450

"Istotnym podzespołem przekładni powershift jest tłumik drgań, czyli koło dwumasowe, które podobnie jak wszystkie podzespoły mechaniczne skrzyni zanurzony jest w oleju przekładniowym. Środek smarny w automatycznej skrzyni biegów krąży w jednym obiegu. Oznacza to, że opiłki lub inne drobne elementy pochodzące ze zużytego tłumika drgań docierają do pozostałych podzespołów skrzyni powershift i mogą uszkadzać koło dwumasowe.

Obecność opiłków metali w oleju przekładniowym stosunkowo szybko odbija się na kondycji mechatroniki, magnesów oraz czujników. W efekcie skrzynia zaczyna coraz gorzej pracować. Częstym objawem uszkodzeń tłumika drgań jest szarpanie podczas zmiany biegów. Jednocześnie może dochodzić też do czasowego znikania biegów parzystych, nieparzystych lub biegu wstecznego. Jeśli zauważasz takie objawy w Twoim samochodzie wyposażonym w skrzynię biegów powershift, to udaj się jak najszybciej do sprawdzonego warsztatu specjalizującego się w naprawach automatycznych przekładni. Bagatelizowanie problemów wygeneruje znacznie wyższe koszty naprawy.

Problem wadliwego tłumika drgań skrętnych został rozwiązany w 2015 roku, kiedy to premierę miała skrzynia biegów powershift II generacji. Dzięki zmianom konstrukcyjnym opisane powyżej problemy nie występują już w autach Forda i Volvo wyposażonych w przekładnię nowej generacji."
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2023, 15:42   #7
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Mondeo 2.0 150km powershift 2015r-pilne

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to nie DCT451 była poprawiona?
Cytat:
Napisał FM2015 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wlasnie tez tak czytalem i juz sam zglupialem o co kaman.
Znowu trzeba tłumaczyć bo ciężko poszukać ,gdzieś na forach wisi mój post trzeba użyć tylko opcji szukaj.

W związku z licznymi pytaniami i brakiem wiedzy -popełniłem post dla potomnych. Getrag(producent Power Shifta) po 2014r. przekonstruował 6DCT450 na model 451 gdzie problemy dość skutecznie z PS zostały usunięte. Jednakże ford zachował nazwę 450 dla nowych skrzyń Przekładnia poprawiona była montowana w:
Mondeo CD391, model rok 2014.75 (10/2014- ) z silnikiem DW10F
Kuga C520 model rok 2015.00
Smax/galaxy CD539E model rok 2015.50
EDge CD539X model rok 2016.00
Zmieniono interwały wymian płynów, zalecając skrócenie ich o ile to możliwe do 40tys. To tylko zalecenie (interwał serwisowy Forda to 60 tys.), zmieniono oprogramowanie skrzyni. W silnikach benzynowych wprowadzono blokadę programową obrotów. Skrzynia jest dostosowana do 7tyś obr./min. Wytrzymuje maksymalnie 450Nm momentu, nie lubi ostrych startów z pod świateł, jest w niej tłumik drgań skrętnych z elementami z tworzywa sztucznego które potrafią pękać, potem pękają sprężyny Sama w sobie nie jest tragedią, jej konstrukcja pochodzi z lat 80 ubiegłego wieku została skonstruowana na potrzeby Porsche 959 ,po czym projekt rozwoju porzucono ze względu na koszty i niepopularność-gdyż w tamtym czasie dominowały skrzynie ze sprzęgłem hydrokinetycznym. Żadna skrzynia automatyczna nie jest bezawaryjna i tania w naprawie. Dla mnie sprawa jest prosta jak cię nie stać(koszt naprawy 5-10 tys. zł) i boisz się tego typu skrzyni-nie kupuj. Zwłaszcza jeśli nie wiesz jak było użytkowane auto i jaki ma prawdziwy przebieg. Największą wadą w PS było użycie materiałów (tworzywa) w konstrukcji separatorów sprężyn i tarcz sprzęgieł które się obierały i opiłkowały. Ten syf krążył po skrzyni we wspólnym oleju i dostawał się do zaworów mechatroniki, co powodowało nierówną pracę a potem jej zużycie i padanie. Cała ta lawina, zaczyna się właśnie w tym miejscu, ponieważ ten tłumik drgań przesuwa się na obudowie sprzęgła, w raz ze sprężynami. Gdy pęknie ,sprężyny zaczynają ścierać obudowę ,powstają zadziorki bardzo niewielkie i obfite opiłkowanie. Po czym sprężyny opierają się o sprężyny i pękają bo nie ma separatora a wszytki te drobiny rozwalają okładziny cierne na tarczach sprzęgieł. To co ludzie błędnie nazywają w tej skrzyni dwumasą -to zespół sprzęgieł z tłumikiem drgań skrętnych pracuje on na mokro. W tym samym oleju który wykorzystuje układ mechatroniki sterujący praca skrzyni. Opiłki i syf zapychają wewnętrzny filtr i dostają się do elektrozaworów które zaczynają wadliwie działać. Pojawiają się szarpnięcia i zawahania. Sama wymiana zespołu sprzęgieł niewiele daje bo to tylko półśrodek, przedłużający agonię. Wcześniej czy póżniej trzeba robić mechatronikę. Niestety czarodziejów bez pojęcia i złodziei po warsztatach tego typu wielu. W 451 konstrukcja skrzyni pozostała taka sama.Natomiast przebudowano zespół mokrych sprzęgieł i pozbyto się z mokrej części sprężyn tłumika drań skrętnych.Role tłumika przejęło koło zamachowe-dwumasowe znajdujące się pomiędzy skrzynią a silnikiem. Największe problemy sprawiają suche skrzynie w starych Focusach i Fiestach. W Australii był nawet zbiorowy proces przeciwko FordMoCo ,właściciele mieli naprawiane auta, a nawet mogli żądać zwrotu samochodów, ford zapłacił potężną karę w mln dolarów. Producent zaleca wymianę płynów w skrzyniach co 30tyś mil czyli jakieś 48tyś km. Ale jak widać to nie rzadkie zmiany oleju są tu przyczyną awarii w pierwszej generacji PS Wszyscy wierzą ze jak wymienią olej co 30 tyś to będzie super-niestety nie. Tylko bardzo delikatnie traktowane skrzynie robią duże przebiegi z modelu 450.Cały czas obserwuję temat i szczerze jeszcze nie widziałem MK5 z padniętym PS.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2023, 16:32   #8
FM2015
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-05-2023
Skąd: NMR
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 up180KM
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo 2.0 150km powershift 2015r-pilne

Dziekuje Panowie za wyjasnienie po raz enty tematu. Wybaczcie laikowi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale to bedzie moj pierwszy ford i pierwszy automat i ledwie trzecie auto w zyciu(rzadko zmieniam chyba z sentymentu hehe)
Te w/w wpisy czytalem tylko nie doczytalem ze skrzynia zostala przekonstruowana a oznaczenie zostalo i dla laika zrobil sie metlik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam nadzieje ze dzisiejsze ogledziny wypadna pozytywnie i jeszcze w tym tyg ford wpadnie w moje rece Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze raz wielkie dzieki!
FM2015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2023, 18:28   #9
FM2015
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-05-2023
Skąd: NMR
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 up180KM
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo 2.0 150km powershift 2015r-pilne

Panowie! Dostalem info od sprzedajacego ze auto przeszlo weryfikacje pozytywnie. Jest godne polecenia. Tak ze wszystko jest na dobrej drodze. Jutro jade dogadywac ostatnie szczegoly transakcji.
Jeszcze raz dzieki za wyprostowanie tematu skrzyni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FM2015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2023, 07:45   #10
Dan135
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 26-12-2021
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: Mondeo 2.0 150km powershift 2015r-pilne

Witam Forda Mondeo mk5 z 2016r 2.0 z automatyczna skrzynia problem jest taki że skrzynia w trakcje redukcji wyrzuca czasami błąd o awarii skrzyni po zagrzaniu skrzynia działa prawidłowo co może być przyczyną pozdrawiam
Dan135 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.