Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2023, 09:52   #1
shaksio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-12-2023
Model: Opel
Silnik: 1.4
Rocznik: 2005
Postów: 0
Domyślnie Pomoc przy wyborze Focus mk4

Witam Serdecznie,

Podjąłem decyzje że chce iść w Focusa MK4, tylko problem polega na tym że mój budżet na dzień dzisiejszy wynosi około 60 tysięcy, koniecznie zależy mi skrzyni automatycznej.

Znalazłem dwa takie ogłoszenia, myślicie że są legitne ? Bo wydają się dość "Tanie".

Bardzo bym był wdzięczny za pomoc po jestem solidnie napalony na Focusa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

shaksio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2023, 16:30   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: Pomoc przy wyborze Focus mk4

Witam

W obu ogłoszniech, sprzedający, sprzedaje jako osoba prywatna => wtedy masz mniejsze prawa przy dochodzeniu ew. roszczeń oraz nie dostaniesz faktury

Zamiast pytać czy nam się podobają, szukałbym historii serwisowej tych aut

Do zaktualizowania (bezpłatnie) system Sync3 oraz mapy - są wątki na ten temat,
tu strona do pobrania aktualizacji

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2023, 11:33   #3
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Pomoc przy wyborze Focus mk4

Świeżo sprowadzony - od razu czerwona flaga. Dobre auta na zachodzie są droższe niż u nas aczkolwiek zdarzają się wyjątki typu nieprawidłowa diagnoza albo mała stłuczka.

Prywatny sprzedający plus świeżo sprowadzony - w tej kombinacji dwie czerwone flagi (prywatny w tym przypadku znaczy mikro handlarz co nie bierze żadnej odpowiedzialności bez postanowienia sądu).

Prywatny sprzedający plus świeżo sprowadzony, do tego dobrze wyposażony i poniżej ceny rynkowej - to już mega czerwone flagi wszędzie.

Bardzo ostrożnie można podejść weryfikując dosłownie wszystko bez "napalania się" bo na to liczą sprzedający i aby przeoczyć dużo rzeczy.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2023, 12:02   #4
shaksio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-12-2023
Model: Opel
Silnik: 1.4
Rocznik: 2005
Postów: 0
Domyślnie Odp: Pomoc przy wyborze Focus mk4

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świeżo sprowadzony - od razu czerwona flaga. Dobre auta na zachodzie są droższe niż u nas aczkolwiek zdarzają się wyjątki typu nieprawidłowa diagnoza albo mała stłuczka.

Prywatny sprzedający plus świeżo sprowadzony - w tej kombinacji dwie czerwone flagi (prywatny w tym przypadku znaczy mikro handlarz co nie bierze żadnej odpowiedzialności bez postanowienia sądu).

Prywatny sprzedający plus świeżo sprowadzony, do tego dobrze wyposażony i poniżej ceny rynkowej - to już mega czerwone flagi wszędzie.

Bardzo ostrożnie można podejść weryfikując dosłownie wszystko bez "napalania się" bo na to liczą sprzedający i aby przeoczyć dużo rzeczy.
Właśnie myślałem żeby podjechać z nimi ewentualnie do Autoryzowanego Serwisu Forda zapłacić 1K i niech go przeglądną dokładnie, plus kolega co wydaje zgody na leasingi w dużej Korpo, sprawdził mi i wydają się "Czyste"

Kurczę nie wiem co robić, a problem napalania się jest powszechnie znany i lubiany przez handlarzy, ale przejście z mojej 18 letniej astry na Focusa którego zawsze chciałem.... a nie oszukując dysponuje włąsnie budżetem 60k
shaksio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2023, 16:33   #5
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Pomoc przy wyborze Focus mk4

Cytat:
Napisał shaksio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie myślałem żeby podjechać z nimi ewentualnie do Autoryzowanego Serwisu Forda zapłacić 1K i niech go przeglądną dokładnie, plus kolega co wydaje zgody na leasingi w dużej Korpo, sprawdził mi i wydają się "Czyste"
Sprawdź sobie najpierw jakieś raporty po vinie, jeśli sprzedający nie będą chcieli podać to znaczy, że coś może być na rzeczy
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2023, 16:44   #6
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: Pomoc przy wyborze Focus mk4

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź sobie najpierw jakieś raporty po vinie,[...]
dokładnie tak

Cytat:
Napisał shaksio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie myślałem żeby podjechać z nimi ewentualnie do Autoryzowanego Serwisu Forda zapłacić 1K i niech go przeglądną dokładnie, plus kolega co wydaje zgody na leasingi w dużej Korpo, sprawdził mi i wydają się "Czyste"
[...]
po pierwsze - sensowne sprawdzenie

po drugie - nie odrzucałbym go tak od razu
(sprawdzić apaiery - czy jest wszystko ok,
potem sprawdzenie w serwisie)

odnosnie dobrej ceny i wyposażenia => jakiś czas temu, grupa dealerów Forda
sprowadziła całą transzę aut zza granicy (chyba z wypożyczalni aut), które były dobrze wyposażone, w dobrej cenie i z małymi przebiegami rzędu 10.000 - 40.000 km
Przy mnie sprawdzał całe auto miernikiem lakieru i było zero usterek

Pytanie - jak będzie chciał sprzedać auto, sprzedawca => jeśli "na Niemca" - to odpada zdecydowanie


"z innej beczki" => sprawdzałeś oferty w komisie dealerskim Forda?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 22-12-2023 o 16:53
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2023, 22:08   #7
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Pomoc przy wyborze Focus mk4

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po drugie - nie odrzucałbym go tak od razu
Prawda nie odrzucać od razu ale bardzo dokładnie się przyjrzeć, u handlarzy nie ma "okazji" niższa cena musi mieć jakieś uzasadnienie oby tylko kupujący znalazł to co handlarz ukrył i jeśli bierze to ze świadomością tej wady.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2023, 00:22   #8
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Pomoc przy wyborze Focus mk4

Focusy Mk4 w benzynie, z automatem, z PL salonu zaczynają się od 70 tys. PLN. Także szkoda czasu, chyba że autor wątku chce się wpakować na minę, to proszę bardzo. Zresztą wystarczy przeczytać opis tych dwóch ogłoszeń... typowi handlarze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2023, 05:37   #9
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,164
Domyślnie Odp: Pomoc przy wyborze Focus mk4

Cytat:
Napisał shaksio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Serdecznie,



1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]




2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
1.Vin nieprawidłowy, moja ulubiona formułka: ma tablice zjazdowe i ubezpieczenie - można wracać na kołach do domu... Wiesz ile taka przyjemność kosztuje? Daj se spokój.

2.Brak vin-u w ogłoszeniu w moim mniemaniu dyskwalifikuje samochód na samym wstępie.
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2023, 07:01   #10
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Pomoc przy wyborze Focus mk4

z takim budżetem to dać se spokój. to nie budżet na to auto.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.