Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2010, 18:05   #21
K 26
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-04-2010
Skąd: CK
Model: Ford Focus Mk. 1
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: KONKURS Statoil - oceń najnowsze paliwo DieselGold i wygraj vouchery paliwowe!!!

Zalałem Diesla Gold tak naprawdę przez pomyłkę. Zamiast Supry wlałem Golda przed świętami Bożego Narodzenia. Gdy nadeszły pierwsze mrozy samochód nie miał żadnych problemów z zapłonem. Odpalał pięknie po pierwszym przekręceniu kluczyka – czasami – gdy temperatura spadała poniżej 10 stopni trzeba było przytrzymać rozrusznik 3-4 sekundy. W związku z tym, na kolejne 3 pełne tankowania w czasie zimy zalałem Golda z najbliższego Statoilu. Przez całą zimę samochód nie zawiódł mnie ani razu – przypuszczam, że w dużej mierze dzięki olejowi dobrej jakości. W tym czasie zmieniłem nieco styl jazdy – zacząłem kręcić silnik mojej Foki (Ford Focus I 1.8 TDDi) do ok. 2400 – 2500 obrotów (miasto). Samochód zrobił się naprawdę dość dynamiczny. Efekt turbo dziury praktycznie zniknął. Obroty przy zmianie biegów nie spadały poniżej granicy 2000 obrotów (zmiana przy 2600 ok.), dzięki czemu auto zachowywało dynamikę, szczególnie potrzebną w mieście. Minusem w porównaniu do Supry było spalanie. Wzrosło o ok. 0,5 litra na 100km (warunki zimowe) w porównaniu do niej - to paliwo tankowałem jak do tej pory najczęściej. Wiązało się to jednak bardziej ze zmianą stylu jazdy na którą pozwolił mi Diesel Gold oraz temperaturą – tankowałem w końcu paliwo po to, by jeździć w największe mrozy. Wcześniej trzymałem się granicy 2000 – 2200 obrotów. W trasie natomiast nie odczułem, aż tak dużej różnicy, spalanie również się nie zmieniło – ok. 6 litrów na 100km (testowane na trasach ok. 300 kilometrowych).
Ostatnie tankowanie wykonałem na stacji Lukoil – zapaliła się rezerwa, skuszony ceną 4zł za litr zatankowałem do pełna.... jednak cena to nie wszystko. Zrobiłem jak do tej pory na nim 400km. Przyzwyczaiłem się do stałego trzymania obrotów w granicach 2500, teraz mam z tym problemy. Muszę mocniej naciskać na pedał gazu, a i tak ciężko utrzymać stałe obroty. Różnicy w głośności auta nie zauważyłem. Na zimówkach miałem lepsze przyspieszenie na suchej nawierzchni niż obecnie na oponach letnich.
Ogólnie: naprawdę dobry olej napędowy, czy zaleję go kolejnym razem? Gdy będę wiedział, że większość planowanych tras będę miał po mieście – na pewno. Przyszłej zimy nie wyobrażam sobie bez niego.

K 26 jest offline  
Stary 30-04-2010, 21:21   #22
Hit
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Odp: KONKURS Statoil - oceń najnowsze paliwo DieselGold i wygraj vouchery paliwowe!!!

Każdy, kto mnie zna, wie, że jestem wielkim fanem jazdy ekonomicznej. W trakcie prowadzenia auta prawie bez przerwy kontroluje wskazania komputera pokładowego i analizuje wpływ różnych stylów jazdy na zużycie paliwa. Niektórzy traktują to jak niegroźne natręctwo, inni doceniają moja wiedzę na temat praktycznego stosowania zasad Eco-drivingu. Ja sam lubię jeździć mądrze głównie po to aby ograniczyć niepotrzebne wydatki na paliwo. Jeżdżąc ekonomicznie każdego roku oszczędzam bowiem naprawdę duże pieniądze. Zaintrygowany ogłoszonym konkursem zdecydowałem się zatankować Statoil Diesel Gold. Ten olej napędowy jest droższy o ok. 5 procent od tego, którego zwykle używam. Musiałoby być to naprawdę doskonałe paliwo aby opłacało się korzystać z niego na co dzień. Postanowiłem sprawdzić czy jest to możliwe, choć przyznaje, że od początku nie wierzyłem, że tankując Diesel Gold osiągnę zużycie paliwa niższe o więcej niż 5 procent, a tylko w takim przypadku widziałbym sens zmiany paliwa na nowe. Oczywiście wiem, że różne dodatki mogą mieć zbawienny wpływ na żywotność mojego silnika, jednak nie jestem w stanie tego zweryfikować i dlatego opowieści o uszlachetnionych paliwach z konieczności traktuję bardziej jako zgrabne zagrania marketingowe. Dla mnie liczą się wskazania komputera pokładowego i wyniki odnotowywane przy dystrybutorze paliwa. Każdego dnia pokonuję podobne trasy przemieszczając się w obrębie aglomeracji trójmiejskiej, uzyskując przy tym bardzo powtarzalne wyniki zużycia paliwa, dlatego uznałem, że mogę się pokusić o próbę porównania i oceny Statoil Diesel Gold. Przez kilka dni używałem paliwa z stacji Statoil podróżując po Trójmieście. W załączeniu do tekstu zamieszczam mapkę pokazującą pokonywane przeze mnie trasy. W oparciu o moje obserwacje, przy porównaniu z dotychczas używanym paliwem, osiągnąłem zużycie mniejsze o 2 procent. Jest to tak niewielka różnica, że mieści się w granicach błędu. Prawdopodobnie czas pomiaru i pokonany dystans były za krótkie by osiągnąć wiarygodne rezultaty. Czas konkursu dobiega końca, więc dalsze badania nie będą możliwe. Planuję w najbliższej przyszłości przetestować jakie minimalne zużycie paliwa jest do osiągnięcia w fabrycznie nowym aucie oferowanym obecnie polskim klientom przez dealerów. W tym celu pokonam wybranym samochodem całą Polskę odwiedzając wszystkie miasta wojewódzkie. Gdyby to było możliwe, chętnie do przejechania takiej trasy wykorzystam paliwo Diesel Gold. Po takiej, liczącej ok. 2700 km trasie mógłbym bardziej wiarygodnie wypowiedzieć się na temat zalet tego paliwa.
Jeżeli chodzi o kulturę pracy silnika, to w mojej subiektywnej ocenia, silnik zasilany paliwem Diesel Gold pracuje trochę ciszej, jednak moja żona już tego nie odnotowała. Jej zdaniem nie ma różnicy. Pomysł na konkurs uważam za bardzo ciekawy.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Trasy Trójmiasto.jpg (70.4 KB, 7 wyświetleń)
Hit jest offline  
Stary 04-05-2010, 08:35   #23
Statoil
 
Postów: n/a
Domyślnie Zakończenie konkursu Statoil Diesel Gold

Drodzy forumowicze!
Konkurs Statoil Diesel Gold zakończony!
Niebawem przedstawimy zwycięzców oraz uzasadnienie naszego wyboru.
Nagrody prześlemy w ciągu 7 dni roboczych od daty zakończenia konkursu.


Statoil
 
Stary 07-05-2010, 18:45   #24
Jacek
Administrator
 
Avatar Jacek
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 10-02-2004
Skąd: Dolny Śląsk
Model: C-MAX Grand
Silnik: 1,6 EcoBoost 180KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,172
Domyślnie Odp: KONKURS Statoil - oceń najnowsze paliwo DieselGold i wygraj vouchery paliwowe!!!

Wyniki konkursu Statoil Diesel Gold

Drodzy forumowicze,
Dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie! Poniżej przedstawiamy dwóch zwycięzców wraz z uzasadnieniem ich wyboru. Każdy z nich otrzyma vouchery paliwowe Statoil o wartości 200 złotych brutto. Vouchery można wykorzystać na dowolnie wybranej stacji Statoil na terenie całego kraju (z wyłączeniem stacji Statoil 1-2-3) w terminie do 31 października 2010r.


1. Forumowicz pinez: za dokładny pomiar wpływu nowego paliwa Statoil Diesel Gold na zużycie paliwa na podstawie porównania z poprzednio używanymi paliwami oraz za pokonywanie w czasie testu tej samej odległości na tej samej trasie co z pewnością przyczyniło się do wiarygodności testu przeprowadzonego przez użytkownika pinez.

2. Forumowicz Matx7: za poważne podejście do tematu i odniesienie się do wszystkich pytań konkursowych. Szczególnie w pytaniu pierwszym, gdzie użytkownik Matx7 przedstawił dokładne wyliczenia spalania.


Gratulujemy!
Statoil
Jacek jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.