Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2011, 17:15   #121
PiotrKa
ford::beginner
 
Avatar PiotrKa
 
Zarejestrowany: 13-04-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie

U mnie na 70 litrowym baku przejeżdżam średnio ok. 950 km i zostaje jeszcze paliwa wg. komputera na 50 km. Jazda 50/50 miasto bez korków/trasa. Jazda w trasie ok. 120-140 km/h. Zasięg 900 km na baku przekraczam zawsze. Gdybym jeździł w trasie 90 km/h spalanie wychodziłoby ok. 5,5 litra - niestety tym autem tak się nie da - można usnąć. A tak przy bardzo elastycznej jeździe średnie spalanie 7-7,5 litra wychodzi na super wynik. Więcej już nie spali, chyba, że jeździłbym powyżej 140 km/h albo w rajdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W samym mieście bez korków max. 8 litrów.

Klima zawsze włączona, a wskazania komputera różnią się ok. 0,5 litra.

__________________

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 02-11-2011 o 22:48 Powód: regulamin pkt21
PiotrKa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2011, 08:05   #122
k_pablo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-09-2011
Skąd: Bobrowniki
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: TDCI 2.0 140KM Spalanie - ile u Was?

Ja przejechałem na 65 litrach 1000 km, z czego 300 po trasie a 700 po mieście - więc średnia 6,5 - to chyba nieźle.
k_pablo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2011, 19:37   #123
Hit
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Odp: TDCI 2.0 140KM Spalanie - ile u Was?

Wczoraj trasa Gdańsk - Szczecin przez Wałcz. 400km, spalanie wg komputera 4,9 l/100km. Uprzedzając pytania: komputer jest sprawny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatni czwartek trasa Gdańsk - Bydoszcz -Gdańsk,380 km, spalanie wg komputera 4,1 l/100km. Rekord na tej trasie to 3,8 - na stacj wyszlo 4,3.
Średnia z całej eksploatacji 6,2 (na stacji)
Hit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2011, 19:47   #124
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: TDCI 2.0 140KM Spalanie - ile u Was?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 3.8 , 4.3 ? Ja u siebie poniżej 6 nie widziałem jeszcze NIGDY....nie wiem jak Ty jeździsz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2011, 20:58   #125
Hit
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Odp: TDCI 2.0 140KM Spalanie - ile u Was?

No cóż, lubię jeździć oszczędnie więc czasem trochę przeginam. Na autostradzie jadę trochę wolnie, poza zabudowanym niewiele przekraczam dozwolona prędkość, przewiduje, nie rywalizuje. Nauczyłem się, że czas dojazdu niewiele się zmienia a ja nie tracę nerwow, oszczędzam paliwo i samochód, mam czas żeby pozalatwiac sprawy przez telefon.
Hit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2011, 22:11   #126
JacekGl
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 23-09-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: TDCI 2.0 140KM Spalanie - ile u Was?

Bo poniżej 6 nie zejdziesz chyba, że kolega zmienił opony na dużo węższe odkręcił boczne lusterka i wybrał bezwietrzny dzień na podróż Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Możesz się troić i dwoić przewidywać sytuacje na drodze ale zawsze znajdzie się ktoś inny kto swoim zachowaniem wymusi na tobie "nieekonomiczne" zachowanie.
JacekGl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2011, 04:03   #127
MagMa
ford::average
 
Avatar MagMa
 
Zarejestrowany: 02-07-2011
Model: s-max titanum X
Silnik: 2.0 tdci 143KM
Rocznik: 2009
Postów: 49
Domyślnie Odp: TDCI 2.0 140KM Spalanie - ile u Was?

@Hit, jeżeli masz DPFa to tak jeżdżąc raczej samochodu nie oszczędzasz. Mojej żonie udaje się zejść ze zużyciem( wg kompa) do 5,2l/100km, ale ja mam zawsze powyżej 6.
__________________
"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - Mark Twain
MagMa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2011, 04:52   #128
luisman
ford::beginner
 
Avatar luisman
 
Zarejestrowany: 07-04-2007
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK IV TITANIUM X
Silnik: 140 KM 2.0 TDCI AUTOMAT
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: TDCI 2.0 140KM Spalanie - ile u Was?

Panowie gratuluję Wam osiągów, dla mnie mission impossible!
luisman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2011, 07:29   #129
andy-w
ford::advanced
 
Avatar andy-w
 
Zarejestrowany: 27-06-2007
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo Gold X
Silnik: 2.0 TDCI 115KM/146KM
Rocznik: 2011
Postów: 246
Domyślnie Odp: TDCI 2.0 140KM Spalanie - ile u Was?

Cytat:
No cóż, lubię jeździć oszczędnie więc czasem trochę przeginam. Na autostradzie jadę trochę wolnie, poza zabudowanym niewiele przekraczam dozwolona prędkość, przewiduje, nie rywalizuje. Nauczyłem się, że czas dojazdu niewiele się zmienia a ja nie tracę nerwow, oszczędzam paliwo i samochód, mam czas żeby pozalatwiac sprawy przez telefon.
Hit zdradź nam swoje tajemnice ecodrivingu. Może coś z tego uda nam się zastosować o ile cierpliwość nasza to wytrzyma.
__________________
pozdrawiam
Andrzej
andy-w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2011, 14:23   #130
Hit
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Odp: TDCI 2.0 140KM Spalanie - ile u Was?

diesel pali jak smok gdy jest zimny, więc:
- krótsze dystanse pokonuję na piechotę, np. z dzieckiem do żłobka (1200m w jedną stronę), na pocztę (500m w jedną stronę), do bankomatu (900m w jedną stronę). Wbrew pozorom zbiera się tego całkiem sporo a każdy taki "mini wyjazd" strasznie podnosi spalanie.
- planuję codzienne przebiegi aby załatwiać kilka spraw pod rząd - w ten sposób jeżdżę na ciepłym silniku;
- od kilku tygodni mam częściowo przesłoniętą chłodnicę, żeby płyn szybciej się nagrzewał;
- ruszam zaraz po zapaleniu silnika. Dzięki temu szybciej się rozgrzewa niż gdyby pracował na jałowym biegu. Ważne: w zimie odśnieżam auto ZANIM włączę silnik. Wyjątek robię jedynie gdy trzeba podgrzać - odlodzić przednią szybę, bo szkoda mi ją drapać skrobaczką, ale to też najkrócej jak trzeba;
Manewry na parkingu wykonuję gdy parkuję. Kiedy ruszam samochód jest zwykle gotowy do wyjazdu bez dodatkowych manewrów. To naprawdę robi wielką różnicę jeśli unikniecie manewrowania na jedynce i wstecznym gdy silnik jest zimny;
- nie cisnę silnika przez pierwsze kilometry;
- zmieniłem swoją codzienną trasę w taki sposób, że omijam stromy podjazd. Wcześniej na zimnym silniku musiałem zaraz po starcie jechać ostro pod górę, teraz to samo wzniesienie spotykam na swojej drodze trochę dalej, gdy silnik jest już ciepły.
- przez pierwsze kilometry nie szaleję z ogrzewaniem kabiny. ustawione +20 C zamiast MAX i podgrzewanie foteli jakoś zwykle wystarczy;
- NIE UŻYWAM KLIMATYZACJI gdy silnik jest zimny, generalnie włączam ją tylko gdy jest gorąco, duszno, parno, trzeba odparować wilgoć z szyb. Niechętnie używam klimy w korkach, lekko uchylone okna dają lepszy efekt. Klima jest ok przy większych prędkościach, podczas płynnej jazdy bez zatrzymań;

Jak widzicie wymieniłem całą listę zachowań, które dają oszczędności każdego dnia a nie są związane z zmianą stylu jazdy. W naszym chłodnym klimacie już tylko ww. rozwiązania pozwalają uzyskać duże oszczędności.

O stylu jazdy nie będę się rozpisywać. Jak ktoś lubi cisnąć, to niech ciśnie. Jak ktoś lubi ślimaczyć, to też tego raczej nie zmieni. Każdy może wybrać które z zasad ecodrivingu są dla niego do przyjęcia a których się brzydzi - znamy je wszystkie, można je znaleźć w każdej gazecie czy portalu internetowym.
Czasem kierowca o sportowym zacięciu osiąga lepsze wyniki zużycia paliwa niż zamulający kapelusznik. Jeśli zna miasto, wie gdzie można poszaleć, nie gna bezmyślnie, to ma zarówno frajdę z jazdy jak i oszczędności. Gorzej gdy jeździ się bezmyślnie, nie obserwuje innych kierowców.
Gdybym miał coś doradzić, to powiedziałbym:
- zachowuj dystans od poprzedzającego kierowcy;
- hamulca używaj tylko w sytuacjach awaryjnych;
- Nie ścigaj się bez potrzeby. Kierowcy zwykle jeżdżą tak jak w starym "rosyjskim" dowcipie: Czy można zaliczyć wszystkie dziewczyny na świecie? Niet, ale nada poprobowat!
To błędne podejście, wyluzuj, jedź jak ruch na drodze pozwala. nie walcz z sytuacją na drodze.
Tyle wystarczy by oszczędzić kilka stówek w miesiącu.

Opony mam standardowe R16/215 i z wiadomych powodów nie chcę szerszych;
Lusterka posiadam. Mam też owiewki na szyby, choć pewnie zwiększają opór powietrza.
Hit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.