Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-12-2011, 14:47   #1
anwod
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-07-2011
Skąd: W-wa
Model: s-max
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 168
Domyślnie ciekawostka z aso - jazda "na luzie"

Szanowni, ostatnio jak bylem w aso w sprawie dziwnych dzwiekow dochodzacych z zaluzji chlodnicy, odbylem kilka jazd moim esiem z szefem serwsu, ktory jednoczesnie jest technologiem forda.
Podczas jednej z jazd zwrocil mi uwage zebym jak najmniej jezdzil na luzie. Znam zasady i wiem ze zawsze podczas jazdy powinienem byc na biegu, ale czasami dojezdzajac do swiatel mam tendencje wrzucania na luz. Podobno komputery forda bardzo tego nie lubia i czasami potrafia sie zbuntowac tzn beda sztucznie podnosily obroty. Moze byc objaw falowania obrotow. W razie czego mam sie nie przestraszyc :-)

Nie wiem czy o tym slyszeliscie ale dla mnie to nowa informacja.

Pozdrawiam

Sorry za brak polskich znakow

anwod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2011, 20:38   #2
drtz
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: ciekawostka z aso - jazda "na luzie"

owszem, komputer jest nieco przekombinowany jesli chodzi o "opieke" nad obrotami - nie wiem czy zwrociliscie uwage ale ma m. innymi funkcje antydlawieniowa - dodaje ciut obrotow przy ruszaniu. problem w tym ze w roznych momentach w roznych sytuacjach (pod gorke, z gorki, na rownym, itp) czyli generalnie nie idealnia - mnie osobiscie to wkurza. tez gadalem o tym ze znajomym z forda - to i to o czym pisze kolega wyzej jest powodem wyskakiwania jakichs tam bledow w kompie i glupot robionych z obrotami przez komp.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2011, 09:30   #3
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: ciekawostka z aso - jazda "na luzie"

Heh dobrze że unikam jazdy na luzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2011, 11:52   #4
TEQUILA1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2011
Skąd: Radom
Model: Mondeo
Silnik: benzynowy
Rocznik: 1997
Postów: 10
Domyślnie Odp: ciekawostka z aso - jazda "na luzie"

A ja mam taki dziwny przypadek w moim "wole roboczym" tj Mondeo 1.8 TD 1994 po wrzuceniu wstecznego obroty podnoszą się do ok 1000-1100 .... Ciekawe czy to objaw usterki czy tak ma być? W sumie to nie jest to jakiś powód do zmartwień bo auto leciwe, kupione za 400 zł :-) używane podczas budowy domu jako "ciarupa" ,które ma jeździć a nie ładnie wyglądać, jednakże jest to dla mnie ciekawostką...
TEQUILA1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2011, 10:13   #5
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: ciekawostka z aso - jazda "na luzie"

Cytat:
Napisał drtz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
owszem, komputer jest nieco przekombinowany jesli chodzi o "opieke" nad obrotami - nie wiem czy zwrociliscie uwage ale ma m. innymi funkcje antydlawieniowa - dodaje ciut obrotow przy ruszaniu. problem w tym ze w roznych momentach w roznych sytuacjach (pod gorke, z gorki, na rownym, itp) czyli generalnie nie idealnia - mnie osobiscie to wkurza. tez gadalem o tym ze znajomym z forda - to i to o czym pisze kolega wyzej jest powodem wyskakiwania jakichs tam bledow w kompie i glupot robionych z obrotami przez komp.
Może nie zwracasz na to uwagi ale zainstaluj sobie program który zaznacza błędy w pisowni .
Ja jak dotychczas nie zauważyłem żeby mi komp szwankował może to tylko w nowszych modelach konwers plus .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2011, 14:09   #6
jacekzom
ford::advanced
 
Avatar jacekzom
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-Max
Silnik: Ecoboost 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 221
Domyślnie Odp: ciekawostka z aso - jazda "na luzie"

No i mieli rację. Hamowanie silnikiem to spalanie = 0, a jazda na luzie nie, to tylko jeden przykład na uzasadnienie, nawet jak komputer się nie pogubi. Poza tym na kursie prawa jazdy dawno temu uczono mnie, że prawo zakazuje jazdy na luzie.
jacekzom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2011, 14:15   #7
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: ciekawostka z aso - jazda "na luzie"

Cytat:
Napisał jacekzom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kursie prawa jazdy dawno temu uczono mnie, że prawo zakazuje jazdy na luzie.
I do dziś tak jest,popieram to w 100% jako instruktor nauki jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Raz - bezpieczeństwo, 2 - oszczędności (paliwo,układ hamulcowy).
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2011, 14:54   #8
anwod
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-07-2011
Skąd: W-wa
Model: s-max
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 168
Domyślnie Odp: ciekawostka z aso - jazda "na luzie"

No i zaczelo sie :-) wiem jakie sa zasady, nie mowie o permanentnym luzie tylko okazjonalnym wyrzucaniu na luz toczac sie z prendkoscia minimalna do czerwonego swiatla.
Wiem kazdy jest przyjacielem Sebastiana Loeba a nawet jego nauczycielem, ale czsami ten luz w przypadku opisanym powyzej sie zdazy choc nie powinien i tyle :-)
Pozdro
anwod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2011, 15:12   #9
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: ciekawostka z aso - jazda "na luzie"

Nie mówimy o luzie przez 10-20m przed czerwonym,a o takim jak kierowcy PKS-u czyli NON STOP,a z górki gasimy auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2011, 15:52   #10
jacekzom
ford::advanced
 
Avatar jacekzom
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-Max
Silnik: Ecoboost 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 221
Domyślnie Odp: ciekawostka z aso - jazda "na luzie"

Pytałeś się o opinie to ją dostałeś. Nawyk jazdy bezsensowny, równie dobrze można jechać bezpiecznie na 2 biegu oszczędzając przy tym paliwo.
jacekzom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.