Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2016, 20:47   #1
Ciacho00oo
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-09-2015
Skąd: Gdynia
Model: S-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie 2.0 TDCI - schemat elektryczny pompy wspomagania

Czy jest ktoś w stanie poratować schematem do S-max'a 2.0 TDCI 2006r. do pompy wspomagania?

Miałem stłuczkę w prawy przód. "Wycięło" mi instalację elektryczną od pompy, naprawiłem instalację - auto zaczęło odpalać (wcześniej wyskakiwał błąd immobilisera więc nie kręcił - zastanawiam się czemu tak jest, co ma wspólnego pompa wspom. z imo?). Po naprawie instalacji nie ma komunikacji z pompą. Chciałbym sprawdzić instalację zanim kupię inną pompę - moja pompa z zewnątrz nie wykazuje żadnych uszkodzeń mechanicznych, aczkolwiek komunikacji brak, bezpiecznik F3 - 80A wymieniłem.


Ostatnio edytowane przez Ciacho00oo ; 22-02-2016 o 20:50
Ciacho00oo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2016, 16:43   #2
dandii
ford::average
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 26-09-2015
Skąd: Środa wlkp
Model: s-max Titanium s Focus mk3
Silnik: 2.2 tdci 1.0 ecoboost
Rocznik: 2011 2014
Postów: 176
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI - schemat elektryczny pompy wspomagania

Cytat:
Napisał Ciacho00oo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jest ktoś w stanie poratować schematem do S-max'a 2.0 TDCI 2006r. do pompy wspomagania?

Miałem stłuczkę w prawy przód. "Wycięło" mi instalację elektryczną od pompy, naprawiłem instalację - auto zaczęło odpalać (wcześniej wyskakiwał błąd immobilisera więc nie kręcił - zastanawiam się czemu tak jest, co ma wspólnego pompa wspom. z imo?). Po naprawie instalacji nie ma komunikacji z pompą. Chciałbym sprawdzić instalację zanim kupię inną pompę - moja pompa z zewnątrz nie wykazuje żadnych uszkodzeń mechanicznych, aczkolwiek komunikacji brak, bezpiecznik F3 - 80A wymieniłem.


Zadzwoń do ludzi którzy naprawiają takie pompy i wszystko tobie powiedzą. Miałem podobny problem z pompą, walczyłem z dziadkiem na giełdzie w poznaniu, jak mi sprzedał pompę to była uszkodzona, za czwartym razem dostałem pompę po lifcie. Różniły sie tylko plastikowym pojemnikiem. Jak mi pompa nie działała, miałem komunikat, usterka układu wspomagania.

Przewody od instalacji elektrycznej połączyłeś prawidłowo, jak wyglądały kostki które podpinasz pod pompę.
dandii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2016, 22:33   #3
Ciacho00oo
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-09-2015
Skąd: Gdynia
Model: S-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI - schemat elektryczny pompy wspomagania

Dzięki za podpowiedź, jutro spróbuję podpytać, może uda mi się coś ustalić.

Co do instalacji to dlatego, że miałem uszkodzone wtyczki kupiłem kawałek instalacji z demontażu i podmieniłem odcinek ok 15cm z całymi wtyczkami, zarówno zasilanie pompy jak i sterowanie. Mogłem jedynie się pomylić przy łączeniu kabli od sterowania bo miały inne kolory, aczkolwiek zwróciłem na to uwagę i odnosiłem się do kolejności przewodów we wtyczce - powinno być dobrze ale chciałbym z schematem wykluczyć ewentualną pomyłkę.

Szukając schematów urodziło mi się kolejne pytanie: czy schemat Mondeo MK4 2.0 TDCI będzie zgodny z moim S-Maxem, jest na to szansa? Oczywiście w dalszym ciągu pytanie dotyczy instalacji elektr. pompy wspomagania.
Ciacho00oo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2017, 20:36   #4
Agamek12
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Warszawa -> Radzymin
Model: Ford S-max 2.0TDCI / Nissan QQ 1.6i
Silnik: 150->180KM / 114KM
Rocznik: 2017 / 2008
Postów: 259
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI - schemat elektryczny pompy wspomagania

Cześć, odgrzeję.
Może pamiętasz, czy wtyczka jak na zdjęciu z kablami niebiesko-beżowym i (chyba, nie jestem w 100% pewien) zielonym (ten urwany) ma związek ze wspomaganiem kierownicy?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20171125_160411.jpg (97.1 KB, 105 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20171125_160701.jpg (90.2 KB, 78 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20171125_160624.jpg (94.8 KB, 66 wyświetleń)
__________________
Ford S-max 2.0TDCI '17 / Nissan QQ 1.6i '08
Agamek12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2018, 06:54   #5
Adamo169
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-10-2015
Skąd: Piotrków Tryb
Model: S-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 73
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI - schemat elektryczny pompy wspomagania

Odgrzeję temat w którym miejscu jest ten czujnik ?przy maglownicy ?? aktualnie nie mam wspomagania mimo wymiany pompy. Czy ten czujnik na załączonych foto jest w pompie na pasek klinowy czy w tej elektrycznej ?

Ostatnio edytowane przez Adamo169 ; 16-05-2018 o 06:56
Adamo169 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.