Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-09-2015, 22:12   #1
Risif
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 29-09-2015
Skąd: Kozienice
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Nie działa oświetlenie kabiny, tylna wycieraczka itd...

Witam!
Na forum jestem nowy, to mój pierwszy tutaj temat. Liczę na wyrozumiałość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przejrzałem większość tematów ale żaden nie podsunął mi rozwiązania mojego problemu. Od paru tygodni jestem posiadaczem Focusa, rocznik 2002, ostatnio padła mi tylna wycieraczka, oświetlenie kabiny, sterowanie lusterek, cześć kontrolek na tablicy rozdzielczej, oświetlenia bagażnika. Nie wszystko padło na raz a przynajmniej usterki odkrywałem pojedynczo od paru dni. Zajrzałem do skrzynki z bezpiecznikami i spróbowałem te które odpowiadają za np. tylna wycieraczkę, nic to nie dało. Gdzie mam szukać problemu? W drugiej skrzynce z bezpiecznikami która znajduję się pod maską? Z góry dzięki za pomoc.

Risif jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2015, 20:10   #2
Risif
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 29-09-2015
Skąd: Kozienice
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nie działa oświetlenie kabiny, tylna wycieraczka itd...

Nikt nie doradzi?
Risif jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2015, 16:36   #3
banan206
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-04-2011
Skąd: Jarocin
Model: FOCUS
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2002
Postów: 80
Domyślnie Odp: Nie działa oświetlenie kabiny, tylna wycieraczka itd...

Te usterki mogą nie być powiązane ze sobą. Spróbuj rozwiązywać je pojedynczo. Problem z tylną wycieraczką często związany jest z przetartymi/złamanymi przewodami między klapą bagażnika a karoserią. Na początek sprawdź czy do silnika w klapie dochodzi napięcie.
banan206 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2015, 20:33   #4
CzerwonaMalyna
ford::advanced
 
Avatar CzerwonaMalyna
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 327
Domyślnie Odp: Nie działa oświetlenie kabiny, tylna wycieraczka itd...

Siemanko, Za problem z wycieraczką może byś też odpowiedzialna manetka Ale sprawdź też to co napisał banan przelotkę z kablami. Wyjmij lampki świetlenia kabiny sprawdź styki ( nie wspomnę o żarówkach) może coś się poluzowało... Co do podświetlenia deski chodzi Ci o podświetlenie pokręteł itp? jak tak to możesz zdemontować panel i sprawdzić żarówki może po prostu się przepaliły... Silniczek od sterowania lusterek też lubi świrować... jakiś czas temu u mnie działała tylko jedna strona a z prawą miałem problemy... przeczyściłem i działają obie do tej poryGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr.
CzerwonaMalyna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryka lusterek , oświetlenie bagażnika , tablica rozdzielcza



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.