Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2015, 09:10   #1
jakub667
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 07-10-2015
Model: mondeo mk4
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Ubytek płynu oraz wysokie ciśnienie w zbiorniku wyrównawczym

Witam

Jestem tutaj nowy więc przepraszam z góry jeśli źle trafiłem albo coś innego, nie tak dawno zakupiłem forda mondeo mk4 z silnikiem 1.8 tdci. Zauważyłem taki dziwny objaw a mianowicie ubywa mi płyn chłodniczy co jakiś czas jest to kwestia kilkunastu kilometrów i poziom spada do minimum i na nim się zatrzymuje, ponad to w zbiorniczku zbiera się dość spore ciśnienie, mechanik powiedział żebym wymienił korek więc tak zrobiłem ale nadal jest jak było i on już sam nie wie w czym problem ponieważ w oleju płyn się nie zbiera, para z wydechu nie idzie, sinik jest suchy, pod korkiem oleju nic podejrzanego się nie zbiera, temperatura nie skacze. Czy ktoś ma jakiś pomysł w czym jest problem? Czy to jest może normalne w tych silnikach ? Dodam jeszcze że wymieniałem rozrząd i pompę wodną, wiem że może być ubytek płynu ponieważ układ mógł być zapowietrzony ale bez przesady ja już wlałem z 1,5 litra płynu w ciągu 2 tygodni.

jakub667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2015, 09:24   #2
slider2002
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Gniezno
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: Ubytek płynu oraz wysokie ciśnienie w zbiorniku wyrównawczym

zrób test na obecność CO2 w płynie chłodniczym.
slider2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2015, 09:28   #3
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ubytek płynu oraz wysokie ciśnienie w zbiorniku wyrównawczym

Jeżeli założyłeś nowy korek, i jest w nim uszczelka, a ciśnienie zawsze jest w zbiorniczku, to musi gdzieś uciekać płyn wtedy, kiedy własnie jest ciśnienie. Szukanie tej nieszczelności zajmie Ci długie tygodnie, bo na ciepłym silniku i przewodach tego nie widać, a na zimnym to nie ucieka, bo wtedy jest niższe cisnienie w zbiorniczku.
Jutro rano przed uruchomieniem silnika poluzuj korek i zaobserwuj , czy jest cisnienie w zbiorniczku ,i napisz jaki efekt.
Jeżeli po za tym, silnik chodzi bez problemów, to zaopatrz sie w bańkę z zapasowym płynem, i dolewaj, ale tak nigdy po za poziom MAX.
Może uda Ci się przypadkowo odkryć tą nieszczelność, czego Ci życzę.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
chłodzenie silnika , ciśnienie , płyn chłodniczy , zbiornik wyrównawczy



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.