Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2018, 10:43   #21
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED

Takiego nie osiągniesz żadną żarówką halogenową.

weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2018, 12:32   #22
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED

Skoro tak, to odpuszczam temat żarówek halogenowych H7, dzięki za rozwianie wątpliwości że jakieś np. Nightbreakery Laser 150% będą miały białe światło. Tak myślałem...
Udane testy markowych żarówek LED kuszą bardzo, bo i linia odcięcia, pole pokrycia i sama jasność są bardzo ok (w sensie nie utrudniają życia innym kierowcom), ale brak homologacji EU, a co za tym idzie ryzyko problemów w trakcie ewentualnej kolizji (zwłaszcza w aucie leasingowanym) skutecznie mnie odstrasza od zrobienia takiego moda.
Szkoda, bo takie źródła światła mają homologację np w USA i nikt nie ma z tym problemów.
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2018, 13:47   #23
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED

Na opakowaniach to mają i 7000 K, ale w rzeczywistości nie ma takiej, która zbliżyłaby się do 4000 K.

Ostatnio kupiłem philips white vision, no i świecą całkiem białawo, ale zdecydowanie nie tak, jak twierdzi producent. Ale do dołączonych W5W całkiem całkiem pasują.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2018, 11:15   #24
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nightbreakery Laser 150% będą miały białe światło
No nie mają, jest ono jedynie bielsze niż zwykła H7 i oczywiście jest go trochę więcej oraz idealnie rozłożone. Bielsze są Cool blue, ale znowu gorzej świecą.
Powód jest prosty legalne halogenowe źródło światła do auta nie może mieć temperatury barwowej wyższej niż 4200K.
U Ciebie Osram NBR, czy inne Philipsy +150% spokojnie wytrzymają 2-3 lata, bo masz dzienne led.

Poza tym trzeba było dokupić fabryczne ledy i miałbyś białe światło, a nie teraz kombinować. Przy posiadanych soczewkach dopłata jest stosunkowo mała i warta wydania. Zawsze jeszcze możesz zamienić całe lampy za ponad 2 koła i mieć legalne ledy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2018, 12:09   #25
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED

Trzeba było... Jakby były w konfiguratorze jak ją zamawiałem to pewnie bym zamówił. Ale nie było. I tak dopłaciłem do dziennych LED z projektorem bo w standardzie jest zwykła lampa. O full ledach dowiedziałem się z FKP jak już było za późno na zmiany.
A tak na marginesie jak mi pokażesz markowe żarówki które mają 4200K to będę Ci wdzięczny. Zwykła ma ok 2700-2900K a wszystkie coolblue ok 3000-3200K. Gdzieś, kiedyś, ktoś to sprawdzał...

Ostatnio edytowane przez Fiesta Mk8 ST Line ; 11-10-2018 o 12:12
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2018, 13:56   #26
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na marginesie jak mi pokażesz markowe żarówki które mają 4200K to będę Ci wdzięczny.
Jeśli mają, to tylko napisane na opakowaniu.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2018, 20:13   #27
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli mają, to tylko napisane na opakowaniu.
Ringi maja wg pomiarów ok 3200K co jest już znacznie lepiej, a widzialne światło jest prawie białe. Nowa żarówka ma prawie białe w miarę zużycia światło jest bardziej żółte.
Teraz będę zmieniał niedługo żarówki, myślę o takich:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2018, 20:17   #28
kolekszy
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 24-04-2015
Skąd: Namysłów
Model: mondeo mk4
Silnik: 1999
Rocznik: 2009
Postów: 143
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED

Żarówki bardzo dobre mega świeca ale i mają mega krótka żywotność ,u mnie wytrzymały 4 miesiące.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
kolekszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2018, 10:24   #29
wujekcybul
ford::average
 
Imię: Tom
Zarejestrowany: 25-11-2017
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2016
Postów: 77
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED

Cytat:
Napisał Ela.S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OK...są bardzo dobre jak jest sucho. Ale wystarczy że popada i droga mokra a różnica na plus znika. Światło LEDowe "ślizga" się po mokrej nawierzchni i bije po oczach jadących z przeciwnej strony. My widzimy z za kółka mniej.

Piszę z doświadczenia jeździłam Oplem z matrycowymi LEDami.
Musialy byc popsute albo musisz udac sie do okulisty.
wujekcybul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2018, 23:39   #30
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED

Cytat:
Napisał kolekszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żarówki bardzo dobre mega świeca ale i mają mega krótka żywotność ,u mnie wytrzymały 4 miesiące.
Jeszcze pociągnę ten temat żarówek, ale zwykłych halogenowych.

Określmy serię żarówek halogenowych
Barwa 2000K, widzialność na 110m. Wszystko co powyżej tego, to coś lepszego

Ring Xenon Ultima.
Żarówki wg producenta maja barwę powyżej 3000K w zależności od rodzaju.
Rodzaje są cztery, przy czym jeden sprzedawany jest w Polsce pod mylną nazwą:

1) + 60%
2) +100%
3) +130%
4) +150%

1) Typ 3200K, nieco lepszy niż seria, świeci do 130m. Ma długą żywotność, odpowiadającą seryjnej żarówce.

2) Typ 3500K, świeci do 150m, żywotność do 350h. I tu co ciekawe w Polsce te żarówki mają oznaczenie +120% i to je testował Auto-Świat i to one są hitem sprzedaży.

3) Typ 3700K, świeci do 170m, żywotność do 300h. Za granicą testowana przez magazyny motoryzacyjne i też wygrywała jakością.

4) Typ 3700K, świeci do 190m, żywotność do 200h.

Na YouTube jest ciekawy kanał, gdzie ktoś porównuje wiele typów żarówek wysilonych halogenowych i zwykłych
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ringi wcale najlepiej nie wypadają. Osram NightBreaker +150% również nie jest ideałem, ale jest lepszy. Najlepiej świeci Philips RacingVision +150%.
I właściwie nic tylko kupować te dwa najlepsze, gdyby nie żywotność żarówek. Philips ma ją do 150h, a Osram do... 80h i jeszcze sam producent "chwali się" w w specyfikacji, że to przewatowane żarówki żrące nawet 78W (!). Świecić muszą jaśniej, szybciej też padną, a reflektor może wraz z żarówką polecieć.

Finalnie, ja sobie zamówiłem Ringi (typ 3).
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.