Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2020, 12:30   #91
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Pytanie tylko z jakiej przyczyny wygiely się korbowody. Bodajże kolega Kamiński miał taki przypadek na warsztacie i po głębszej analizie i konsultacji z jakimś specem od Fordow , okazało się iż fenomen związany z odpowietrzaniem układu paliwowego po wymianie filtra.
Chodzi o dziarskie odpowietrzenie na plaka czy tam inny samostart zamiast cackac się niepotrzebnie w jakieś tam pompki do odpowietrzania układów paliwowych

lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2020, 12:38   #92
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,534
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Nie do końca rozumiem jak powietrze w układzie zasilania paliwem i spalanie mieszanki pochodzącej z powietrza może doprowadzić do wygięcia korbowodu :|
Czy raczej chodzi o sam fakt użycia plaka do odpalania?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2020, 16:52   #93
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Ponoć że nieumiejetne dawkowanie powoduje wyginanie korbowodow. Efekt niekontrolowanego dawkowania i silnej eksplozji najprawdopodobnie w nieodpowiednim położeniu tlokow.
Bynajmniej ja tak sobie tę tezę tłumacze.
To że spece od plaka załatwili już niejedna pompę CR to wiedziałem już dużo wcześniej, ale z korbowodami do tej pory się nie spotkałem.
Co ciekawe, szukałem trochę na forach PSA ( polskim i francuskich) i tam nigdzie nikt nie opisywał przypadku wygietych korbowodow.
Znalazłem co prawda kilka postów pod tytułem '' czy to wygiety korbowod '' odnośnie nierownomiernej pracy silnika itp. ale nikt nie potwierdzał takiego przypadku.
Moim zdaniem potwierdza to tezę o tym że powodem wygietych korbowodow w Fordach jest używanie samostartu przy problemach z odpowietrzaniem układu paliwowego po wymianie filtra. Po prostu w każdym HDI jest pompka na filtrze paliwa, a Ford przyoszczedzil
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 07:42   #94
Emus
ford::beginner
 
Imię: Emus
Zarejestrowany: 25-06-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 44
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Da się zmierzyć czy jest wygięta korba bez ściągania czapki np przez otwór wtrysku ?
Emus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 09:06   #95
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Cytat:
Napisał Emus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Da się zmierzyć czy jest wygięta korba bez ściągania czapki np przez otwór wtrysku ?
Pewnie że się da. Tylko trzeba mieć czym. Adekwatna suwmiarka powinna dać radę, aczkolwiek chyba istnieją adaptery do czujnika zegarowego
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2024, 15:00   #96
Jari77785
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 15-01-2024
Skąd: Otmuchów
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCi 115 km
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Cytat:
Napisał Kewino Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. mam pewien kłopot z fordem modeo mk3 tdci 2.0 a problem polega na tym ze gdy jest zimny dymi na biało i ciezko wchodzi po wyzej 1500 obrotów jak sie juz rozgrzeje to objawy zniakaja ale wtedy ma brak mocy a jesli zgasze silnik i zapale ponownie to znów to samo moze wy bedziecie wiedzieli co to moze byc ?
Witam, Czy wiesz kolego co byli przyczyną Twojej awarii? Będę wdzięczny za odpowiedź.
Jari77785 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dymi , focus


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.