Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2018, 13:14   #1
Logitech89
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-03-2018
Skąd: Racibórz
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 04. 2019
Postów: 8
Domyślnie ogrzewanie tylnej szyby - drugi i trzeci "pasek" na szybie po prostu nie działa

Witam,

Nie cały rok temu, zakupiłem Focusa. Nie zwróciłem wtedy uwagi na grzanie tylnej szyby, mianowicie na to, że: drugi i trzeci "pasek" na szybie po prostu nie działa - mogłem na to zwrócić uwagę dopiero zimą, też tak zrobiłem. Wtedy stwierdziłem, że poczekam aż do momentu serwisu gwarancyjnego. Zadzwoniłem dziś więc i umówiłem się na ów serwis, w pytaniu uwagi względem samochodu, powiedziałem o szybie. Zostałem poinformowany, że jeżeli uszkodzenie jest mechaniczne, to wtedy nie obejmuje to gwarancji. Zapytałem co to znaczy mechaniczne? to znaczy, że przewożąc paczki, jakieś gabaryty, mogło dojść do uszkodzenia. Takiej sytuacji nie pamiętam bym coś przewoził, sporadycznie zakupy.

Teraz pytanie do Was, bo przeszukując forum nie znalazłem odpowiedzi. Czy wiecie gdzie znajduje się taki przewód/kostka albo cokolwiek co jest połączone z tylną szybą? Gdzieś w bagażniku zapewne, ale ja nie znalazłem.
Chodzi o najzwyklejszego, gołego Focusa z 2016 roku. Jakby ktoś mógłby mnie poratować zdjęciami gdzie to znajdę, to byłbym wdzięczny. Chciałbym sam ocenić czy mogłem to uszkodzić sam jakoś, czy po prostu serwis ASO chce zrobić tak żeby dana naprawa gwarancji nie objęła a co za tym idzie: by sięgnąć do mojej kieszeni za naprawę.

Czytałem też w internecie, że może być ostatecznością wymiana samej szyby, ale z racji tego że internet to jeden wielki śmietnik - to zbytnio w to nie uwierzyłem. Mam nadzieję, że słusznie.

Czekam na odpowiedź.

Logitech89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 13:20   #2
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Problem z ogrzewanie tylnej szyby

Jeżeli nie grzeją tylko niektóre paski to kostki nawet nie szukaj. Te paski są namalowane na szybie. Obejrzyj je z bliska i zobacz czy nie są gdzieś widocznie uszkodzone.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2018, 20:53   #3
Mildaw
ford::average
 
Avatar Mildaw
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 04-03-2018
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 80
Domyślnie Odp: Problem z ogrzewanie tylnej szyby

Cytat:
Napisał Hooch180 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli nie grzeją tylko niektóre paski to kostki nawet nie szukaj. Te paski są namalowane na szybie. Obejrzyj je z bliska i zobacz czy nie są gdzieś widocznie uszkodzone.
To na jakiej zasadzie dostają prąd?
Mildaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2018, 21:21   #4
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: ogrzewanie tylnej szyby - drugi i trzeci "pasek" na szybie po prostu nie działa

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Dostają wszystkie razem bo są połączone razem na krawędzi szyby. Ale, jeżeli część działa to kostka jest OK. Jak nie działa tylko kilka to na pewno jest to problem z tymi kilkoma paskami.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2018, 05:34   #5
Mildaw
ford::average
 
Avatar Mildaw
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 04-03-2018
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 80
Domyślnie Odp: ogrzewanie tylnej szyby - drugi i trzeci "pasek" na szybie po prostu nie działa

Cytat:
Napisał Hooch180 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Dostają wszystkie razem bo są połączone razem na krawędzi szyby. Ale, jeżeli część działa to kostka jest OK. Jak nie działa tylko kilka to na pewno jest to problem z tymi kilkoma paskami.
Można wtedy zastosować nowe w miejsce tych nie działajacych?
Mildaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2018, 06:17   #6
endrius33
ford::advanced
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 03-05-2014
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Fusion, Mazda CX-3
Silnik: 1.4 TDCi, 2.0 SkyActive
Rocznik: 2003, 2019
Postów: 280
Domyślnie Odp: ogrzewanie tylnej szyby - drugi i trzeci "pasek" na szybie po prostu nie działa

Cytat:
Napisał Mildaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można wtedy zastosować nowe w miejsce tych nie działajacych?
Nie... albo nowa szyba ze sprawnym ogrzewaniem albo pozostaje poszukac kogoś kto naprawi uszkodzoną ścieżkę na szybkie

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
endrius33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2018, 06:45   #7
hepos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-01-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus / Mondeo / Mondeo
Silnik: 1.6 TDCI 90 / 2.0 TDCI 140 / 2.0 TDCI 163
Rocznik: 2009 / 2008 / 2011
Postów: 315
Domyślnie Odp: ogrzewanie tylnej szyby - drugi i trzeci "pasek" na szybie po prostu nie działa

Trzeba sie przyjrzeć centymetr po centymetrze uszkodzonym paskom. Skoro nie działają to gdzies musi byc przerwana jego ciągłość. Jak sie znajdzie to miejsce mozna go naprawić takim lakierem :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
hepos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2018, 10:16   #8
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: ogrzewanie tylnej szyby - drugi i trzeci "pasek" na szybie po prostu nie działa

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest. Super produkt. Jakbym wiedział to w poprzednim aucie już dawno bym to naprawił.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2018, 17:21   #9
Mildaw
ford::average
 
Avatar Mildaw
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 04-03-2018
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 80
Domyślnie Odp: ogrzewanie tylnej szyby - drugi i trzeci "pasek" na szybie po prostu nie działa

Cytat:
Napisał hepos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba sie przyjrzeć centymetr po centymetrze uszkodzonym paskom. Skoro nie działają to gdzies musi byc przerwana jego ciągłość. Jak sie znajdzie to miejsce mozna go naprawić takim lakierem :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzieki
Mildaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.