Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-05-2013, 22:09   #51
atomic
ford::beginner
 
Avatar atomic
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 16-03-2012
Skąd: Świdnica
Model: FORD MONDEO MK5 VIGNALE
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 28
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Witam,

Może ktoś napisać jakie zamienniki się dobrze spisują znalazłem coś takiego
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

atomic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2013, 22:13   #52
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Ten pasuje i to jest wszystko co na ten temat.
Każda sztuka (jak to z Chin) ma prawo spisywać się inaczej.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 18:28   #53
atomic
ford::beginner
 
Avatar atomic
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 16-03-2012
Skąd: Świdnica
Model: FORD MONDEO MK5 VIGNALE
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 28
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

dzięki przetestuje
atomic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2013, 19:18   #54
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Witam Panowie
Mam uszkodzoną oryginalną stopkę GPS (tą na dachu) - właśnie odebrałem od kuriera zamiennik. Tą polecaną parę postów temu przez jednego z kolegów za co dziękuję:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mam pytanka:
1. Czy można ją zamontować między podsufitką a blachą dachu (nad lampką oświetleniową - tam pod oryginalną stopką? Ten zamiennik jest mały więc by wszedł, ale też nie wiem czy dach nie zakłócałby sygnału (może wiecie?)
2. Którą stroną przykleić ten zamiennik (stroną wierzchnią po stronie czarnego plastiku czy spodem - tam gdzie jest część aluminowa)?

Swoją drogą myślę, że może obeszłoby się bez demontowania radia, tylko u góry uciąć kabel GPG i posztukować z kabelkiem od zamiennika i wtedy za Waszą poradą montaż: - na szybie przy lusterku wstecznym lub jak pisałem w pytaniu pierwszym.

Z góry dzięki za pomoc.
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2013, 19:42   #55
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Cytat:
Napisał Roland074 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
1. Czy można ją zamontować między podsufitką a blachą dachu (nad lampką oświetleniową - tam pod oryginalną stopką? ...
Jedyne na dobrą sprawę sensowne miejsce montażu zamiennika to przyklejenie do szyby na tych czarnych kropkach koło lusterka.
Możliwe jest też umieszczenie gdzieś pod kokpitem - wtedy w rogu, tak aby ewentualne druty ogrzewania przedniej szyby tłumiły sygnał w minimalnym stopniu.

Cytat:
Napisał Roland074 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
2. Którą stroną przykleić ten zamiennik (stroną wierzchnią po stronie czarnego plastiku czy spodem - tam gdzie jest część aluminowa)?
....
Normalnie - stroną przeznaczoną do klejenia (czyli tą spodnią).

Cytat:
Napisał Roland074 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Swoją drogą myślę, że może obeszłoby się bez demontowania radia, tylko u góry uciąć kabel GPG i posztukować z kabelkiem od zamiennika...
Bardzo zły pomysł. Tam "biegają" GHz, i luty raczej im tego biegania nie usprawnią...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 03-06-2013 o 20:58
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2013, 20:19   #56
dekoder
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-05-2006
Skąd: Dęblin
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 07
Postów: 143
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Taka antena najszybciej łapie sygnał jak ma widoczność z satelitami czyli najkrócej mówiąc gdzieś przy szybie
A że nie za ładnie to będzie wyglądać to trzeba ją gdzieś schować z tym że jej sprawność trochę a w niektórych egzemplarzach dużo spadnie
Gdzie ją zamontujesz to już Twój wybór
Czy rozbierać kawałek samochodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i montować ją pod dachem
czy bez zbędnej roboty umiejscowić gdzieś pod kokpitem
Wybór należy do Ciebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponuję na próbę nie demontować tapicerki słupka tylko podłączyć na krótko pod dachem
a potem gdzieś pod kokpitem (od schowka kierowcy będzie najlepszy tymczasowy dostęp)
Jak będzie działać tak samo to wybór umiejscowienia jest chyba oczywisty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i takie anteny montuje się raczej podstawą w dół
Daj znać jakie będą efekty
Acha no i nie wiem czy Ci wystarczy 3m kabla przez słupek pod dach do lusterka

Ostatnio edytowane przez dekoder ; 03-06-2013 o 20:21
dekoder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2013, 17:30   #57
Skysailor
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2,0 CDTI
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Dziś właśnie poradziłem sobie w końcu z problemem. Nie bez niespodzianek. Okazało się bowiem, że uszkodzona była nie antena, ale gniazdo na końcu kabla antenowego, w tym metalowym elemencie pod stopką anteny (element oczywiście nierozbieralny). Efekt jest taki, że jak kupisz antenę na wtyku FAKRA za 30 zł i podłączysz do radia, to będzie działać. Jeżeli natomiast kupisz antenę oryginalną za 300 zł i wepniesz na swoje miejsce, to działać nie będzie. Ja trochę porzeźbiłem, wlutowałem kabel do stopki anteny, oryginalny kabel obciąłem przy metalowym gnieździe i polutowałem jeden z drugim. Voila, 9 satelit. Być może nie tylko w moim wypadku "0 satelit" spowodowane jest uszkodzeniem gniazda, a nie anteny. Dobra wiadomość jest taka, że takie uszkodzenie można usunąć za darmo, trochę rzeźbiąc przy pomocy wiertarki i lutownicy, ew. tak jak koledzy robili to do tej pory, wpinając antenę za 30 zł bezpośrednio do radia. Zła wiadomość jest taka, że tak czy owak będzie to rzeźba, bo naprawa przywracająca stan fabryczny wiązała by się z wymianą wiązki antenowej (GPS i FM), która na allegro kosztuje 200 zł, a ta z kolei wiąże się z demontażem połowy kokpitu, żeby nową wiązkę położyć w miejscu starej.

Ostatnio edytowane przez Skysailor ; 04-06-2013 o 17:35
Skysailor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2013, 18:26   #58
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Witam
Moje gratulacje "Skysailor". Mam ten sam problem opisany wczoraj. Chciałem dziś zabrać się za robotkę ale u mnie burza i ciągle leje.
Interesuje mnie w jaki sposób połączyłeś te kabelki GPS (wspomniałeś o lutowaniu) - pytam dlatego, że dziś obdzwoniłem parę sklepów elektronicznych i każdy mówił, że potrzebne są do tego złącza coś w stylu antenowych
tylko mniejsze (męska i żeńska)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
, bo inaczej będą duże straty sygnału (nie można skręcić kabelków i polutować) - poza tym kiepski dostęp do zarobienia przewodów, bo zarobienie wygląda podobno tak:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- tak mówią.
Jeszcze jedno - jak poznałeś, że uszkodzona jest kostka, a nie stopka. U mnie w Płocku pytałem wcześniej w salonie też chodziło mi to pogłowie - ale oczywiście nie mają stopki żeby sprawdzić.
Jeśli możesz to zaznacz na zdjęciu, w których elementach lutowałeś (domyślam się, że z tą płytką)?

Wstępnie na czwartek jestem umówiony u elektronika na demontaż radia (wolałbym nie ruszać), ale chodzi mi po głowie opcja z połączeniem kalbi. No i teraz Twój przypadek (może teraz ta opcja).
Jeśli można - to czeka na odpowiedzi i podpowiedzi.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 3.jpg (75.2 KB, 629 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 6.jpg (89.6 KB, 606 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg płytka.jpg (70.4 KB, 590 wyświetleń)
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2013, 19:09   #59
Skysailor
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2,0 CDTI
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Witaj Roland!

Kabelek przylutowałem do pinu zaznaczonego na zdjęciu w załączniku.
Ja się nie certoliłem i zrobiłem tak, jak Ci mówili, żeby nie robić - na okrętkę i polutowałem.
Winę złącza wybadałem miernikiem - wbiłem się w kabel przy złączu i sprawdziłem, czy jest połączenie między nim, a otworem w gnieździe anteny. Nie było. Ja miałem wyjęte radio, więc sprawdziłem też drugi koniec - tam było OK.
Żeby przylutowany do anteny kabel wprowadzić pod dach, musiałem przewiercić tę metalową stopkę pod dachem w miejscu, gdzie powinno być gniazdo anteny GPS. Nie widzę tam miejsca, żeby zrobić to po bożemu, na złącze "F".

Co do strat sygnału - ja tak na prawdę przeciąłem ten kabel w dwóch miejscach (najpierw przy radiu, bo byłem pewien, że tam jest problem, dopiero potem wpadłem na to, żeby sprawdzić przy stopce). W obu miejscach połączyłem na okrętkę i polutowałem i zaraz po włączeniu radia pojawiło się 9 satelit, więc chyba takich znowu miażdżących strat nie ma.
Jedyne co mi się w tej mojej metodzie nie podoba, to fakt, że to wszystko takie prowizoryczne, ale ze mnie żaden elektronik mistrz lutownicy. Jak jedziesz do fachowca, to Ci to zapewne lepiej zrobi.

Powodzenia

Przy okazji - chylę czoła, że Ci się tę stopkę tak udało rozebrać. Ja się poddałem. Jak będziesz ją zakładał z powrotem, daj pod nią jakąś gumkę, np. wyciętą z dętki. Ja nie dałem i mi w deszczu na rękę kapało.
Jakby kto był chętny, to sprzedam (po sprawdzeniu) za pół ceny sprawną stopkę z nieco poszarpaną plastikową obudową (właśnie tę, pod którą nie dałem uszczelki, przez co kapało mi na łokieć;-)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 6a.jpg (84.6 KB, 520 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Skysailor ; 04-06-2013 o 19:14
Skysailor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2013, 20:31   #60
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Witam forumowiczów
"Skysailor" - zrobiłem tak jak mówiłeś.
1.Sprawdziłem miernikiem - nie ma przejścia na nierozbieralnej kostce. Kabel uciąłem, ekranu nigdzie nie podłączałem, tylko tzw. + połączyłem na krótko ze złączem mini fakra od stopki zamiennika, tej którą kupiłem na allegro. Widział 8 satelit.
2. Korciło mnie żeby jeszcze sprawdzić tą swoją niby uszkodzoną stopkę. Kable polutowałem tak jak mówiłeś i dziurkę rozwierciłem też jak mówiłeś. Z racji tego że stopkę miałem rozebraną w drobny mak więc podłączyłem całe bebechy stopki bez tej plastikowej czarnej obudowy na próbę (oczywiście radio wtedy nie grało bo nie było anteny na dachu, tylko same podzespoły stopki). Podłączyłem tak jak pokazałeś na zdjęciu (ekranu tzw. masy nie podłączałem). Odpaliłem w pokazało 10 satelit.
3. Wszystko poskładałem do kupy, dałem tzw. uszczelkę gumową pod stopkę żeby zapobiec ewentualnemu przedostawaniu się wody (tak jak radziłeś), zrobiłem wszystko na tip top (masy od kabelka nigdzie nie podłączałem, tylko sam tzw.+) tak jak poprzednio. Odpalam - 0 satelit.
4. Zacząłem w różne miejsca podłączać masę - nie nie dało.
Wyjąłem gumową uszczelkę bo myślałem że może to jest przyczyną - myliłem się.
Ręce opadają. Na dziś mam już dość. Jutro powtórka - efekty opiszę, ale jeszcze raz dzięki za poradę.
Pozdrawiam.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

przylutowanym do płytki (część stopki)
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.