Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-03-2019, 13:44   #1
karo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Opiłki w filtrze paliwa

Witam, ostatnio w moim focusie zauważyłem spadki mocy (samochód czasami odzyskiwał moc co było zdecydowanie odczuwalne, szczególnie na zimnym silniku miałem wrażenie, że ma większą moc). Czasami podczas jazdy po prostu na jakiś czas odzyskiwał moc. Samochód mam 2 lata i od czasu kupna nie był zmieniany filtr paliwa więc pojechałem do mechanika aby go wymienić i przy wymianie w miseczce pojawiły się opiłki.
Oczywiście widziałem podobne tematy ale w tamtych tematach raczej ludzie mieli problem z odpalaniem a w moim samochodzie takich problemów nie ma oraz nie dymi nawet jak na prawdę mu "docisnę".Dodam też, że samochód nie gaśnie.
Po wymianie filtra odzyskał moc ale nadal nie odzyskał jej w pełni. Mechanik powiedział, że gdy są opiłki w filtrze to już są w całym układzie i trzeba wszystko czyścić oraz regenerować wtryskiwacze i pompę. Koszt naprawy wycenił w najlepszym wypadku (przy mało zniszczonych wtryskiwaczach) na około 6 tysięcy a w gorszym wypadku nawet około 7500.
Z innych tematów wyczytałem, że jeśli nie ma problemów dużych to żeby z tym jeździć ale z drugiej strony widziałem posty żeby jak najszybciej to naprawiać.
Moje pytanie brzmi ile może kosztować regeneracja pompy i wtryskiwaczy bo za samo czyszczenie i wymianę żąda około 1500zł. I czy jeśli to tak zostawię i pogodzę się z częściową utratą mocy to czy za miesiąc lub dwa już kompletnie go nie odpalę?

karo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2019, 14:29   #2
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Opiłki w filtrze paliwa

Moj syn z takim samym silnikiem, i z opiłkami jezdził jeszcze 3 lata, ze 100 tys km, az sprzedał, a tez macherzy mówili mu to samo co Tobie.
Twój wybór, zrobisz co uwazasz.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2019, 14:50   #3
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,193
Domyślnie Odp: Opiłki w filtrze paliwa

Cytat:
Napisał karo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) Mechanik powiedział, że gdy są opiłki w filtrze to już są w całym układzie i trzeba wszystko czyścić oraz regenerować wtryskiwacze i pompę. (...)
Moim zdaniem nie ma racji. Rolą filtra jest zatrzymywanie wszelkiego syfu i to drobniejszego niż opiłki. Jeśli filtr zatrzymał te opiłki to by znaczyło, że spełnił swoją rolę i dalej jest czysto.
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2019, 16:14   #4
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Opiłki w filtrze paliwa

Masz racje Andrzeju, o tym świadczy post wyżej.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2019, 16:17   #5
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,337
Domyślnie Odp: Opiłki w filtrze paliwa

Witam

Miałbyś rację, gdy opiłki pochodziły "z zewnątrz" - np. nalano paliwo z opiłkami

W rzeczywistości tak nie jest - od wewnątrz złuszcza się pompa wtryskowa i to zazwyczaj z niej są opiłki

Poszukaj wątków o łuszczących się pompach wtryskowych w Fordach

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2019, 17:50   #6
wilku30
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-08-2009
Skąd: Legionowo
Model: Ford Focus III Titanium, Ford Fiesta ST line
Silnik: 2.0TDCI 203KM 505NM by EMsetup, 1.0 ecoboost 148KM 240NM
Rocznik: 2016, 2016
Postów: 215
Domyślnie Odp: Opiłki w filtrze paliwa

Ja wymieniałem filtr paliwa sam co 20tys.km i zawsze było na dnie trochę tych złotawych opiłków, szczególnie dużo przy pierwszej mojej wymianie przy przebiegu 46000km jak kupiłem auto i od nowości ten filtr nie był wymieniany, bo Ford zaleca wymianę co 60tys.km. Teraz samochód ma ponad 230tys.km przebiegu i chodzi cały czas jak zegarek. Nie bałem się go sprzedać komuś w rodzinie-Focus II 2004r. 2.0tdci 136KM chip na 172KM i 400NM.
wilku30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2019, 18:01   #7
Foczka 23
ford::advanced
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: PŁocicz / Grudziądz
Model: Focus C-MAX
Silnik: Diesel 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 223
Domyślnie Odp: Opiłki w filtrze paliwa

Na moje problem z mocą leży gdzie indziej lub ewentualnie czujniki ciśnień w ukladzie zasilania. Gdyby to był uklad zasilania ( wtryski lub pompa)to by nie odzyskiwał nagle mocy.
Foczka 23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2019, 18:53   #8
karo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Opiłki w filtrze paliwa

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Mi właśnie te opiłki nie przeszkadzają bo z tego co czytałem to właśnie wiele osób znajduje je w filtrze i nie przejmuje się tak nimi tylko ta utrata mocy mnie martwi.

Ogólnie też cały czas się świeci mi check engine i w warsztacie czytali mi te błędy ale wszystkich nie zapamiętałem ale właśnie coś mi się przypomina że był jakiś błąd w stylu ten czujnik ciśnień. W warsztacie skasowali błędy ale po dniu z powrotem check wyskoczył. Będę musiał podjechać i sprawdzić co teraz pokazuje.

A z tym odzyskiwaniem mocy to jeszcze przed zmianą filtra też były takie sytuacje jak np. jadę jedną prędkością (na obwodnicy) i czuję, że mu ciężko a nagle jakby się coś odblokowało i odzyskiwał moc a za jakiś czas ją tracił i tak w kółko. Teraz nawet po zmianie filtra też tak łapie moc a na zimnym silniku no to zawsze ma o wiele więcej mocy niż jak się rozgrzeje. No ale jednak po zmianie filtra i tak część tej mocy odzyskał, jest to zauważalne.
karo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2019, 06:38   #9
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Opiłki w filtrze paliwa

Kasowanie świecącej kontrolki nie załatwia problemu.
Aby sie dalej nie zaświecała trzeba usunąć przyczynę, czyli dokonać naprawy tego,, co pokazuja błędy.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2019, 09:28   #10
karo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Opiłki w filtrze paliwa

Po podłączeniu do komputera wywaliło błąd P2263 czyli z tego co czytałem na internecie jakiś błąd sugerujący na coś w turbosprężarce. Turbosprężarka była regenerowana jakieś 1,5 roku temu ale i tak mam nadzieję, że to ta usterka powoduje utratę mocy. Jak myślicie gdyby okazało się, że po tej naprawie odzyska moc to nie ma co się przejmować tak tymi opiłkami tylko to zostawić w spokoju i nic nie regenerować? Czy chociaż opłaca się zregenerować samą pompę żeby nie produkowała więcej opiłków (czy bez wyczyszczenia układu te opiłki, które już się w nim znajdują mogą uszkodzić zregenerowaną pompę?)?
karo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.