Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-06-2019, 09:09   #1
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,595
Exclamation Opiłki z pompy wysokiego ciśnienia 2.0 TDCi

Witajcie. Na dniach mam zamiar nabyć focusa mk3 2.0TDCi 150KM 2015. Naczytałem się sporo dobrych opinii o tym silniku i o jego większej trwałości względem 1.6 TDCi. Stąd tez wybór padł na ten motor. Ale ostatnio śledząc różne wątki i fora, natknąłem się na info jakoby w tych silnikach był problem z opiłkami z pompy Common Rail. Jak to jest w rzeczywistości? Na prawdę jest to poważny istniejący problem? Wiem o problemach w starych TDCi konstrukcji Forda ale podobno te z PSA są pozbawione tego problemu. Jak to w końcu jest?

zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2019, 09:15   #2
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: Opiłki z pompy wysokiego ciśnienia 2.0 TDCi

Na pewno ten problem dotyczył 2.0 tdci w Foce mk2 (tam był układ siemensa).
W foce mk3 jest układ Delphi i w ogóle rozwojowo to jest silnik ze 3 epoki dalej.
Nie wiem czy problem dotyczy tegoż silnika (wydaje mi się, że nie), ale nawet jeśli to te opiłki wyglądają tak (mam 2.0 tdci więc wiem):
- przy wymianie filtra widać kilka opiłków w filtrze,
- wtryski jakoś za bardzo nic z tego sobie nie robią - po prostu działają korekcje są idealne,
- fura ma 250 tysięcy przebiegu i zapierdziela jak zła.

Tyle ode mnie. Za bardzo nie panikuj tylko kupuj i jeźdij. 2.0 to konkret silniki!

P.S jak się przesiądziesz ze swojego TDDI 90 kunia to po pierwszej przejażdżce zapomnisz o tych opiłkach zupełnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2019, 10:04   #3
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,595
Domyślnie Odp: Opiłki z pompy wysokiego ciśnienia 2.0 TDCi

Czyli śmiało mogę kupować. Nie chciałbym się po prostu wpakować na minę i wydać od razu kupę kasy na naprawę układu wtryskowego. Ktoś nawet pisał że opiłkują i że powinno się profilaktycznie wymienić pompę co 120tys, ale dla mnie się to wydaje totalnym nonsensem. Był tu na forum tez przypadek, ze przez niepoprawną wymianę filtra paliwa doszło w tym silniku do zatarcia pompy CR...
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2019, 10:28   #4
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: Opiłki z pompy wysokiego ciśnienia 2.0 TDCi

Wydaje mi się, że jak nie odpowietrzysz po wymianie filtra i popiłujesz na sucho na rozruszniku 20 minut to każda pompa CR się podda.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2019, 11:47   #5
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Opiłki z pompy wysokiego ciśnienia 2.0 TDCi

Piotrze, gratuluje pomysłu zmiany,ale w tak młodym samochodzie nie wyszukuj na siłe problemów,nie zawracaj sobie głowy opiłkami, lej paliwo, zmieniaj olej i ciesz się jazdą.

A jak będziesz chciał pogrzebac, to zostaw sobie starego, i szukaj.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2019, 12:30   #6
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,595
Domyślnie Odp: Opiłki z pompy wysokiego ciśnienia 2.0 TDCi

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piotrze, gratuluje pomysłu zmiany,ale w tak młodym samochodzie nie wyszukuj na siłe problemów,nie zawracaj sobie głowy opiłkami, lej paliwo, zmieniaj olej i ciesz się jazdą.

A jak będziesz chciał pogrzebac, to zostaw sobie starego, i szukaj.
Dzięki za info. Auto w zasadzie fajne, przebieg około 120tys więc jak na diesla to całkiem w porządku. Zrobię jak mówisz, z tym że raczej będę unikał paliw premium, gdyż faktycznie są one mega suche i kiepsko smarują układ paliwowy.

Co do starej Foki, chętnie bym ją sobie zostawił na codzienne dojazdy na krótkich trasach albo do sklepu "wokół komina" gdyż sentyment mam wielki do tego samochodu, służył mi 9 lat dzielnie i ani razu nie był na lawecie. Tak czy siak chyba jednak będę go musiał sprzedać i dołożyć kasę do nowego, a stary Focus myślę że jeszcze spokojnie komuś posłuży jako solidne zadbane auto. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2019, 23:13   #7
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: Opiłki z pompy wysokiego ciśnienia 2.0 TDCi

Ja tylko jeszcze dodam że jelsi boisz się tych pomp wtryskow itp to kup benzynę bo nie będziesz spal po nocach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3l na setkę więcej ale zero do bani
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2019, 06:03   #8
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Opiłki z pompy wysokiego ciśnienia 2.0 TDCi

Nie osądzaj tak Kolegi, wiem że posiada wiedzę, a to co sugerujesz, to nie do niego.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2019, 07:39   #9
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: Opiłki z pompy wysokiego ciśnienia 2.0 TDCi

Ja nie osadzam kolegę z forum kojarze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To była po prostu rada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2019, 09:07   #10
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,595
Domyślnie Odp: Opiłki z pompy wysokiego ciśnienia 2.0 TDCi

Spokojnie Panowie, ja raczej nie panikuje, tylko szukam dobrej rady zanim dokonam zakupu. A o silniku 2.0TDCi/HDi słyszałem same dobre rzeczy. A że moje przyzwyczajenie do diesla jest już duże (choć sporadycznie poruszam się Civic VIII 1.8 Vtec) wolałbym jednak tego typu motor. Niestety benzyniaki wolnossące to chyba pozostają 1.6 i 2.0, ale ten pierwszy jak na takie auto w kombiku zdecydowanie za słaby a drugi będzie za dużo pił paliwa. Jednostki ecoboost raczej wolałbym omijać szerokim łukiem... Wiadomo dlaczego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.