Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2018, 22:16   #1
Alvaro88
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 25-05-2012
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 4
Unhappy czujnik pasów kierowcy, czujnik zamkniecia drzwi kierowcy

Witam, mam problem z moim Mondeo mk4 rok 2007 2.0 tdci sedan. Mianowicie problem dotyczy czujnika pasów bezpieczeństwa oraz czujnika zamknięcia drzwi kierowcy. Co jakiś czas w losowo wybranym momencie, podczas jazdy, odzywa się czujnik zapięcia pasów kierowcy, pomimo że pas jest zapięty. Dodam że nie ma to znaczenia czy pas jest szarpany z większą czy z mniejszą siła, czy spoczywa spokojnie niemal bez ruchu. Brzęczyk ustępuje po dociśnięciu klamry, lub lekkim nawet poruszeniu zapięcia lub po lekkim naciśnięciu guzika zwalniającego klamrę pasa (dodam że problem ten nasila się w cieplejsze dni ale nie ustępuje w dni pozostałe). Drugi problem to zamek drzwi kierowcy. Co jakiś czas szczególnie przy wyższych temperaturach czujnik zamknięcia drzwi kierowcy wariuje, to znaczy czujnik nie odnotowuje zamknięcia drzwi, pomimo że te są zamknięte. Zdarza się że podczas jazdy gdzie wszystko jest ok, nagle włącza się brzęczyk z ostrzeżeniem o otwartych drzwiach. Sytuacja jest o tyle problematyczna, że w cieplejsze dni mój mondziak nie da się zamknąć, ani z pilota ani kluczykiem. Może na koniec dodam, sytuację z ostatnich dni. Mianowicie przestała działać żarówka kierunkowskazu w lampie przedniej lewej (strona kierowcy). Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że zanim zdążyłem ją wymienić (minęła niecała doba) żarówka zaczęła znowu działać. Wszystkie te problemy występują po stronie kierowcy. Czy jest to przypadek ? Miał może ktoś takie objawy ? Mechanicy rozkładają ręce bo komputer nie pokazuje żadnych błędów.

Alvaro88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 22:44   #2
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: czujnik pasów kierowcy, czujnik zamkniecia drzwi kierowcy

Ja miałem ostatnio taki przypadek, że po odpaleniu auta wyskoczyła mi awaria światła mijania od strony pasażera, przejechałem kilka km żarówka sie zaświeciła, nastepnego dnia znowu awaria i twak dwa razy. Na dzień dzisiejszy swieci już normalnie, samo przeszło. Robiłem nawet temat na forum, ale nie doczekałem sie odpowiedzi co to mogło byc. Jeden kolega napisał zmien żarówke, ale jesli ta by sie wypaliła to juz by sie nie zapaliła tak
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2018, 04:22   #3
Gasior83
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 04-07-2017
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK2, Mondeo MK4
Silnik: 1.6 TDCI 1.8 TDCI
Rocznik: 2007 2008
Postów: 29
Domyślnie Odp: czujnik pasów kierowcy, czujnik zamkniecia drzwi kierowcy

Wpinka pasa umarła, był temat na forum.
Gasior83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2018, 19:13   #4
Alvaro88
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 25-05-2012
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: czujnik pasów kierowcy, czujnik zamkniecia drzwi kierowcy

Cytat:
Napisał Gasior83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wpinka pasa umarła, był temat na forum.
Wiesz przed wymianą wolę się upewnić, bo nowa wpinka oryginalna to koszt 290 zł plus wymiana, jak dojdzie do tego zamek to koszty rosną do tysiąca albo i lepiej, a nie wiadomo czy to pomoże. Poza tym uwagę moją przykuł fakt, że wszystkie usterki występują po stronie kierowcy. Może to być wina jakiegoś zawilgocenia ? Może bezpieczniki ? Ewentualnie wtyki pod fotelem ?
Alvaro88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2018, 08:08   #5
krysiu21
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-01-2014
Skąd: WLKP
Model: focus mk2 fl mondeo mk4
Silnik: 1.6 2.0 tdci
Rocznik: 2009,
Postów: 83
Domyślnie Odp: czujnik pasów kierowcy, czujnik zamkniecia drzwi kierowcy

ta wpinka z czasem siada, najczęściej po stronie kierowcy bo najwięcej używana, a sprawdzić sobie możesz zamień wpinki z pasażera do kierowcy i zobaczysz czy na pewno jest winna, a używana to koszt ok 60zł. Jej wymiana to banał, odpinasz kabelek pod fotelem, jedna śruba co trzyma ją przy fotelu i po robocie.
krysiu21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2018, 14:38   #6
Alvaro88
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 25-05-2012
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: czujnik pasów kierowcy, czujnik zamkniecia drzwi kierowcy

Ok. Dziękuję za pomoc. A jakieś sugestie co do czujnika zamknięcia drzwi kierowcy ? Wymienić moduł sterownik drzwi czy sam zamek ? Czy może jeszcze coś innego ?
Alvaro88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2018, 19:43   #7
Alvaro88
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 25-05-2012
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: czujnik pasów kierowcy, czujnik zamkniecia drzwi kierowcy

Jestem już po kilku drobnych naprawach. Wymiana wpinki pasa - faktycznie pomogła. Udało mi się kupić na allegro część używaną (wg mnie była nowa). koszt 50 zł + przesyłka. Wymiana bardzo prosta wymieniłem sam, mając jedynie ( a może aż) do dyspozycji pomoc forumowiczów w innych postach. Czas wymiany ok 15-20 minut z uwagi na utrudniony dostęp do złączy pod fotelem kierowcy i zapieczoną śrubą mocującą wpinkę.
Kolejna usterka - kierunkowskaz działający kapryśnie. Otóż okazało się ze to zwykłe zaśniedziałe wtyki w złączu zasilającym bezpośrednio przy lampie. Trochę odrdzewiacza, trochę czyszczenia i wszystko działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piszę to, bo mi udało się problemy (może nie wszystkie. ale przynajmniej część) rozwiązać, być może komuś się moje doświadczenia przydadzą.
Alvaro88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryka , mondeo mk4 , pasy , zamek


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.