Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2020, 12:23   #1
marp89
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 17-09-2020
Skąd: Szczecin
Model: C-max
Silnik: 1753
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Części zamienne po stłuczce - zamienniki

Witam

Jestem przed naprawą swojego Ford Focus C-maxa 1.8 Tdci. I jestem na etapia szukania i zamawiania części a dokładnie mówiąc : lewego błotnika , lewej lampy przedniej , zderzaka przedniego i wzmocnienia czołowego. Nie stety nie jestem obyty w temacie zamienników i nie mam do końca pewności czy części które znalazłem mimo opisu rzeczywiście będą pasowały. Dlatego mam prośbę czy znajdzie się ktoś kto byłby wstanie zweryfikować czy dane części będą pasowały do mojego c-maxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przesyłam zdjęcie c-maxa jakiego mam , tylko mój jest w kolorze Z3.

https://image.ceneostatic.pl/data/pr...lon-polska.jpg

A tutaj linki do części które znalazłem :

Błotnik :

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Lampa :

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wzmocnienie:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zderzak :

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Z góry bardzo dziękuję bo nie chciałbym źle zamówić bo to nie jest kwestia paru złotych ...

marp89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2020, 09:58   #2
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Części zamienne po stłuczce - zamienniki

O ile zamiennik błotnika prawie nie robi różnicy, o tyle reflektor i zderzak już tak. Elementy plastikowe niestety przysparzają wielu problemów przy spasowaniu, zaś wymiana tylko jednego reflektora, zwykle skutkuje wyraźną różnicą natężenia światła, a czasem i jego barwy. Ponadto już na pierwszy rzut oka można będzie zauważyć, że auto miało kolizyjną przeszłość (różnica w oznaczeniu reflektora /kod i nazwa producenta/). Skoro szukasz zamienników, to domyślam się, że stłuczka nastąpiła z twojej winy i dlatego chcesz do naprawy użyć zamienników, bo ma być tanio. Lepszym - przynajmniej moim zdaniem - rozwiązaniem, jest naprawa z wykorzystaniem oryginalnych części używanych.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.