Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2020, 08:22   #631
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

tedi_k wysłałem Ci jakiś czas temu PW - tylko miałem przeładowaną skrzynkę

__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2020, 15:56   #632
devacto
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-10-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion USA
Silnik: 2,5
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cześć, przewertowałem wszystkie posty do tego tematu ale nie znalazłem odpowiedzi, gdzie najlepiej się wpiąć pod zasilanie przeciwmgłowych tylnich jeśli dokładamy przełącznik przeciwmgielnych. Patrząc na schemat bezpieczników kabinowych, nie wiem czy któryś odpowiada za światła mijania a jak wiadomo przeciwmgielne mogą się tylko palić gdy są włączone światła mijania. czy pozostaje wtedy szukanie kabelka od pozycyjnych i wpięcie się tam ?

pozdrawiam
devacto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2020, 20:31   #633
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał devacto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...wpięcie się tam ?
...
W Fusion przeciwmgielne tylne robi się dokładnie jak w Mondeo MK5 (EU). Włącznik podłącza się (1 kabel) do BCM i z BCM (drugi kabel) na tylne przeciwmgielne. Jakoś mi się nie chce po raz n-ty wrzucać schematów...
Po dołożeniu kabli i przełącznika trzeba zakodować w IPC i BCM i będzie działać dokładnie wg przepisów EU.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2020, 10:15   #634
Mb35
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 04-10-2020
Skąd: Nowy Targ
Model: Fusion
Silnik: 2.0eb
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Lampy fusion USA->eu

Witam ktoś przerabiał tylne lampy ford fusion 2015 chodzi mi głównie o rozdzielenie góry od dołu w którym miejscu cięcie ścieżki ?
Mb35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2020, 21:26   #635
sychie
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2019
Model: Fusion
Silnik: PHEV
Rocznik: 2016
Postów: 43
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Jaki klej polecacie do uszczelnienia lamp?

Ostatnio edytowane przez sychie ; 16-11-2020 o 13:18
sychie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2020, 14:28   #636
devacto
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-10-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion USA
Silnik: 2,5
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Fusion przeciwmgielne tylne robi się dokładnie jak w Mondeo MK5 (EU). Włącznik podłącza się (1 kabel) do BCM i z BCM (drugi kabel) na tylne przeciwmgielne. Jakoś mi się nie chce po raz n-ty wrzucać schematów...
Po dołożeniu kabli i przełącznika trzeba zakodować w IPC i BCM i będzie działać dokładnie wg przepisów EU.
Doskonale to wiem, ale nie każdy jest techniczny żeby potrafić czytać schematy albo chce zrobić to jak najtaniej.

Przerobiłem już dwa amerykańce i działa bez problemu. Opiszę to dla osób, które nie ogarniają schematów. Potrzebne są:
1. Przełącznik uniwersalny do świateł przeciwmgielnych
2. ok 5m przewodu 2x0,5mm2
3. specjalna szybkozłączka do wcinania się w przewód
4. bezpiecznik na kablu

Przy przerabianiu lamp na europejskie najlepiej dać od razu żeby zamontowali diody do przeciwmgłowego. U mnie to kosztowało dodatkowo 150 zł. Od strony lampy jeden kabel podłączamy pod przeciwmgłowy a drugi przez szybkozłączkę wpinamy pod obwód świateł pozycyjnych. Przełącznik najprościej zamontować po lewej stronie niżej niż kierownica. Pokrywa ta się otwiera i jest łatwy dostęp i montaż. Na kablu zasilającym dodajemy zabezpieczenie. Odpowiednio podłączamy przełącznik, zasilanie wychodzące z przełącznika po włączeniu podłączamy do kabla wychodzącego na światło. Minus bierzemy z śruby, która jest za maskownicą przy drzwiach. I to by było na tyle, cały koszt z przesyłkami maks 50 zł.

pozdrawiam wszystkich nietechnicznych, którym pomogłem.
devacto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2020, 19:53   #637
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał devacto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...pozdrawiam wszystkich nietechnicznych, którym pomogłem.
"Po taniości" to sobie można latarkę z czerwonym szkiełkiem zawieszać z tyłu jak - nie daj boże - mgła się zdarzy.


Kolejny Kolega co to hołduje zasadzie "na konia stać być musi, na uzdę już nie koniecznie"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Autko za kilkadziesiąt kzł i "robimy po taniości"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można i tak.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2020, 18:36   #638
DanekPL
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-04-2017
Skąd: Krakow
Model: Fusion 2015 Titanium
Silnik: 2.0T
Rocznik: 2015
Postów: 18
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Panowie, przeczytałem chyba wszystkie posty w tym temacie ... i nadmienie że nie będzie krótko chociaż postaram się streścić.....

Oczywiście Fusion '15 titanium. Lampy przerobione itd, kierunki działają, stop, wsteczny też. żeby nie robić zagadnień dodam że obie lampy z tyłu są tak samo przerobione na wtyczce( fotki )
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Pin nr 3 odcięty
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]żółty przewód od lampy obcięty i połączony z odciętym kablem pin nr 3 - tyle ustaliłem że jak je rozewrę to kierunkowskaz nie działa
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]a na tym pinie tj nr 1 dostaję zasilanie od hamulca jak i włącznika przeciwmgielnych.

jednak mój problem dotyczy lampy lewej. Światło przeciwmgłowe ( uruchamiane 1 przyciskiem przy przełączniku świateł ) uruchamia się z przeciwmgłowymi z przodu - tak wiem wiem pisaliscie ze tak być nie może zapewne z czasem kupię moduł EU z podzielonym przeciwmgielnym - jednak z tyłu uruchamia się na pasku świateł stopu,
Przez co wciśniecie hamulca + włączenie przeciwmgłowego, nie przynosi żadnego efektu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. odpaliłem miernik, zmierzyłem przewody na kostce lampy i tak na pinie 1 tj biało zielony podawane jest napięcie zarówno jak wciskam hamulec i tak samo gdy klikam włącznik przeciwmgielnych. dodam że żaden dodatkowy przewód nie leci na tył samochodu, rozebrałem też kawałek deski i odpiąłem coonnectory F i G od BCM żeby zobaczyć czy tam nie ma jakiegoś mostka - ale bez sukcesów. Czy ktoś wie, może, umie mi pomóc ? także odpłatnie. Kupiłem przeciwmgłowe w zderzak, wiem jak je podłączyć - bedzie to lekkie wyzwanie ale pewnie ogarnę, jednak nie mam pojecia gdzie szukać dalej "mostka" i chciałbym pierwsze uporać się z tym jakże udanym przeciwmgielnym rozwiązaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. magika z wwa i odłączyć włączanie światła stop przy naciśnieciu przycisku przeciwmgielnych z przodu.


EDIT:

Rzeźba znaleziona. ktoś ją sprytnie zamaskował pod dywanikiem na calej szerokosci tylnej kanapy. więc teraz szukanie mostka i ogień. Fotki wrzucę później jakim patentem magicy to porozdzielali.

Ostatnio edytowane przez DanekPL ; 19-11-2020 o 10:35
DanekPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2020, 11:11   #639
Patryk725
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 14-11-2020
Skąd: Katowice
Model: Fusion
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Pytanko mam odnośnie moich lamp VIN: 3FA6P0HD2ER247126 . Czy jest możliwość by pozycje świeciły w całości a nie tylko pasek który również zapala się przy wciśnięciu "STOP"?

Chciałbym by świeciły jak na tym filmie (nie zależy mi na pływających kierunkach):

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WhatsApp Image 2020-11-19 at 11.06.02(1).jpg (10.7 KB, 75 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WhatsApp Image 2020-11-19 at 11.06.02.jpg (11.4 KB, 77 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Patryk725 ; 19-11-2020 o 11:25
Patryk725 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2020, 11:58   #640
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał Patryk725 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Czy jest możliwość by pozycje świeciły w całości...
Kolega ma lampy SE a nie Titanium. Po wymianie na Titanium będzie jak na filmie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , przeciwmgielne


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.