Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2020, 19:47   #1
Joza998
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 17-10-2020
Skąd: Wrocław
Model: Audi A4
Silnik: 1.8T
Rocznik: 2006
Postów: 0
Domyślnie Porady zakupowe

Witam serdecznie. Na wstępie prepraszam jeśli powielam temat ale kręce się pół dnia po forum i nie znalazłem niczego na mój temat. Ogolnie rozgladam się za zakupem nowego auta obecnie jeżdzę Audi A4 B7 Avant z motorem 1.8T, który przy dwójce dzieci okazuje się być zbyt mały. Jednym z wyborów jest właśnie Ford S-MAX drugiej generacji. Tutaj mam kilka pytań do użytkowników.

1. Czy są jakieś motory, których w tym modelu nalezy się bezwzgędnie wystrzegac bądz sa jakoś szczególnie polecane ? Z motorów które biorę po uwagę patrząc na osiągi to praktycznie wszystkie od 180 KM w góre.

Bardzo kusi mnie beznynowy 2.0 EcoBoost 240 KM lub 2.0 TDCi 210 KM bi turbo. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym motoremi? Jak wygladają koszty ekspolatacji ?

Widziałem również, że są dostępne napedy 4x4 ale tylko do silnikow 150 i 180 KM. Jak ten naped daje radę. Warto go rozważyć?

2. Skrzynia PowerShift - jako oceniacie dynamikę tej skrzyni ? Z tego co czytałem jest to skrzynia dwusprzęgłowa - jaka jest jej orientacyjna żywotność i ewentualnie jeśli ktoś ma info jakie są koszta regenracji? I tradycyjnie czy normy emisji nie zabijają dynamiki na tyle żeby dac sobie spokój z autometer i brac maual.

3. Czy są ajkieś krytyczne elementy dla tego modelu, które koniecznie trzeba sprawdzić przed zakupem? Gdzieś w internecie pisali o przetartychwiażkach i co za tym idzie problemów z ogólnie pojęta elektronika.

Inne wszelkiego typu porady / sugestie również sa mile widziane i za które z góry serdeczne dzieki.

Pozdrawiam,
Bartek

Joza998 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2020, 21:02   #2
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: Porady zakupowe

Nie mam doświadczenia z innymi skrzyniami automatycznymi, ale już wiem że kolejny też będzie automat. 4x4 w smax = większe spalanie i gorsze osiągi... na papierze. Na mokrym 4x4 jest genialny. 4x4 i automat to jest petarda.
Zależy do czego szukasz auta.
W 1.5 i 1.6 PB możesz zapomnieć o przyczepie a nawet platformie z rowerami wraz boxem i 5 osobami - to auto nie jedzie.
Z kolei 2.0 po mieście wykończy finansowo. Do ciężkich aut diesel jest lepszy...
150 możesz przerobić softem na 180.
To tyle...
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2020, 21:30   #3
Joza998
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 17-10-2020
Skąd: Wrocław
Model: Audi A4
Silnik: 1.8T
Rocznik: 2006
Postów: 0
Domyślnie Odp: Porady zakupowe

Hej.

Dzikei za odpowiedz. Fakt słabsze beznyniaki nie wchodzą w grę. Szczerze powiedziawszy przyczepy tez ciągnła nie będe. Genralnie o wyborze S maxa decyduje możliwość umieszczenia 3 fotelików w tylnym rzędzie. Dodatkowo zależy mi trochę na dynamice stąd myslałem nad mocniejszymi wersjami + opcjonalnie AWD. Ten mocny BP 240 KM to ponoć jakaś porażka w połaczeniu z automatem. Nie wiem czy to jest ten sam zewstaw co w Mondeo ale jeśli tak to podziekuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zależy mi tez na opiniach na temat tego deisla biturbo 210 KM. Jeśli też będzie kicha to pewnie zostane przy zestawie 150/180 KM + AWD i na tym skończy się temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Joza998 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2020, 10:06   #4
Joza998
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 17-10-2020
Skąd: Wrocław
Model: Audi A4
Silnik: 1.8T
Rocznik: 2006
Postów: 0
Domyślnie Odp: Porady zakupowe

Przeglądając rynek wpadły mi w oczy 2 sztuki.

Wersja vignale coś podejrzanie niska cena Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gdzie SC,Uralem że to jakiś nowy rodzaj automatu od forda. Jakie są opinie na jej temat?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zestaw manual plus 4x4

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy są na forum osoby które są w stanie nawet odpłatnie wyciągnąć historię z ASO tych aut?
Joza998 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2020, 11:23   #5
Emilek80
ford::amateur
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 19-10-2020
Skąd: Słupsk
Model: Galaxy
Silnik: 1.8 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Odp: Porady zakupowe

Czy warto się tym interesować?


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Emilek80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2020, 14:36   #6
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Porady zakupowe

numery vin gdzie?
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2020, 15:30   #7
Joza998
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 17-10-2020
Skąd: Wrocław
Model: Audi A4
Silnik: 1.8T
Rocznik: 2006
Postów: 0
Domyślnie Odp: Porady zakupowe

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
numery vin gdzie?

Panie Sławku pisałem prywatną wiadomość. Bardzo proszę o sprawdzenie tej sztuki. Vin jest na ostatnim zdjęciu.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeśli sie nie pomyliłem w pzepisywaniu to VIN powinien byc: WF0JXXWPCJJM04921

Ostatnio edytowane przez Joza998 ; 19-10-2020 o 15:33
Joza998 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2020, 19:41   #8
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Porady zakupowe

Cytat:
Napisał Joza998 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WF0JXXWPCJJM04921
08/2019 ok. 28kkm
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2020, 20:55   #9
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Porady zakupowe

Cytat:
Napisał Joza998 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo proszę o sprawdzenie tej sztuki. Vin jest na ostatnim zdjęciu.
Auto z Belgii więc można spodziewać się że było coś puknięte, stuknięte. W opisie ogłoszenia brak zaznaczonej opcji "bezwypadkowy", więc radziłbym wzmóc czujność..
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2020, 04:37   #10
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Porady zakupowe

to więcej niz pewne, ale cena robi swoje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.